Pāriet uz galveno saturu

Darba devēji vēlas ierobežot darbinieku tiesības un piemaksas par virsstundām

 Arodbiedrība brīdina: pretosies tam ļoti aktīvi!Darba devēji un arodbiedrības trešdien tiksies ar topošo valdības vadītāju Eviku Siliņu ("Jaunā Vienotība"), lai pārrunātu būtiskos jautājumus valdības deklarācijā, tostarp arī iespējamās izmaiņas darba likumā. Latvijas radio šodien ziņo par darba devēju prasībām par virsstundu apmaksas apmēru.

Viens no priekšlikumiem ir samazināt virsstundu apmaksu darbiniekiem no 100% uz 50%, stāstīja konfederācijas darba tiesību eksperts Jānis Pumpiņš.
"Šobrīd Darba likums ir tik labvēlīgs darbiniekiem un garantijas un nodrošinājums, kas ir ietverts, īsti labāk nekur nevar. Tās normas ir labvēlīgākās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līmenī. Šobrīd mēs runājam par elastību un konkurētspēju," sacīja Pumpiņš.

Tāpat LDDK piedāvā mainīt koplīguma regulējumu tā, lai tā nepārslēgšanas gadījumā tas nepagarinās automātiski, jo tas dotu iespēju pārskatīt darbiniekiem piešķirtos labumus. Pret šiem priekšlikumiem asi iebilst Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība. Viņuprāt, šādas izmaiņas varētu notikt tikai tad, ja Latvijā darbinieku atalgojums sāktu pietuvoties ES vidējam līmenim.

Brīvo arodbiedrību savienības vadītājs Egils Baldzēns pauda: "Mēs savas prasības un nostāju stingri izteiksim un, ja valdība pēkšņi izšķirsies, ka viņa vēlas visas šīs grūtības atrisināt uz darbinieku rēķina, mēs esam gatavi dažādām formām, kā tam iebilst stingri un radikāli."


Avots: vs.lv

GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!REKLĀMA

 Šī emuāra populārākās ziņas

Sadursmē uz Akmens tilta bojā iet motociklists - VIDEO

  Uz akmens tilta motociklists iet bojā - VIDEO  Reklāma   GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!   IZKLAIDES VIETA - TIKAI PIEAUGUŠAJIEM  

Horoskopi: 17. - 24. decembris

AUNS    Lai kā jums gribētos veltīt laiku filozofiskām apcerēm un sevis sakārtošanai, tam atliks diezgan maz laika, jo būs jārisina sadzīviski, saimnieciski un visādi citādi ar dzīves praktisko pusi saistīti jautājumi. Neatlieciet uz vēlāku laiku neko, ko varat izdarīt tūlīt un uzreiz. Ticiet saviem spēkiem un tad arī veidosies notikumi, kas dos iespēju izjust uzvaras garšu. VĒRSIS   Iespējamas gan patīkamas, gan mazāk patīkamas pārmaiņas personīgajā dzīvē. Enerģijas un iedvesmas netrūks, taču tas ne vienmēr palīdzēs tikt galā ar to, kas jūs neapmierina vai uztrauc. Būs vajadzīga izpratne par lietu kārtību un konstruktīvs rīcības plāns. Ar iniciatīvas izrādīšanu nesteidzieties, jo subjektīvs redzējums apvienojumā ar pārsteidzīgu rīcību nebūs labākais veids, kā risināt sarežģītas situācijas.   DVĪŅI   Uzzinot par citu cilvēku problēmām, iespējams, nevilšus aizdomāsieties arī par savām dzīves peripetijām, par to, kas izdevies un ko pie pirmās izdevības vajadzētu mainīt. Vērtējiet, analiz

Horoskopi — 12. – 18. februāris

AUNS    Smalks aprēķins un gudra rīcība atmaksāsies. Brīžos, kad zūd kontrole pār situāciju vai uz jums tiek izdarīts spiediens, esiet gatavi pielāgoties apstākļiem, centieties saglabāt vēsu prātu, neļaujiet sīkām nebūšanām izsist sevi no līdzsvara. Pirms veicat lielāku pirkumu, izpētiet cenas un piedāvājumus, lai nesanāk pārmaksāt. Dzīvojiet racionāli, un jums izdosies šo to pat ietaupīt.  VĒRSIS   Rīkojieties pastāvīgi. Esiet tālredzīgi. Drosmīga, izlēmīga rīcība attaisnosies. Spēja saprasties ar apkārtējiem palīdzēs neapjukt, organizējot un vadot dažādas diskusijas, pārrunas, meklējot domubiedrus vai risinot attiecību jautājumus, bet nerimstoša zinātkāre mudinās nepadoties un virzīties uz priekšu par spīti grūtībām. Uzturiet ciešu saiti ar labvēļiem. DVĪŅI   Sabiedriskā gaisotne, skaļi pasākumi nebūs domāti jums. Pacentieties atturēties no racionāliem spriedumiem, filozofija sniegs atbildes uz sen uzdotiem jautājumiem. Atvēliet laiku intīmām sarunām par dzīves jēgu, garīgām vērtībām