Pāriet uz galveno saturu

Perevoščikovs pieļauj, ka vasaras beigās redzēsim kādu jaunu Covid-19 variantu

 Visticamāk, ka vasaras otrajā pusē vai rudenī redzēsim kādu jaunu Covid-19 vīrusa paveidu, prognozēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Šobrīd Covid-19 un gripas saslimstības rādītāji, pozitīvo testu īpatsvars samazinās, slimnīcās paliek arvien mazāk stacionēto pacientu un notekūdeņos Covid-19 vīrusa koncentrācija paliek mazāka. Arī Pasaules Veselības organizācija (PVO) maija sākumā ziņoja, ka globālā koronavīrusa pandēmija vairs nav uzskatāma par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā.

Perevoščikovs atzīmēja, ka pēdējais vīrusa saslimstības pacēlums, kas bija novērojams martā un aprīlī, arī ir beidzies. Tomēr viņš aicina paturēt prātā, ka pēdējo divu gadu laikā saslimstības pacēlumi bija ar regularitāti - divi trīs mēneši -, un tas bija saistīts ar vīrusa izmaiņām.

"Vīruss nepaliks uz visu mūžu esošajā paveidā vai apakšpaveidā, mutācijas turpināsies. Visticamāk mēs otrajā vasaras pusē un varbūt rudenī redzēsim kaut kādu jaunu. Ja tas paliks kā omikrons, tad slimība smagāka nebūs, taču pieaugs pacientu skaits," skaidroja Perevoščikovs.

Viņš norādīja, ka viss būs atkarīgs no tā, cik daudz cilvēkiem būs saglabājusies iegūtā imunitāte, kā arī, cik daudz ir vakcinēti. Tādēļ, viņa vērtējumā, jebkurā gadījumā būtu jāgatavojas rudens vakcinācijas kampaņai pret Covid-19 un gripu, jo "neapšaubāmi iestāsies sezonālie faktori un riska grupām piederošie ir pakļauti lielākam inficēšanās riskam".

Šobrīd citi vīrusi valstī novērojami parastajā normā. Pēc Perevoščikova paustā, ik pa laikam notiek zarnu infekcijas slimību uzliesmojumi, turklāt šogad arī uzmanības lokā nonākuši trīs difterijas gadījumi. Savukārt vasarā būšot vairāk sezonālu saslimšanu, bet mazāk respiratoro.

Viņš atgādināja, ka vasarā, kā jau katru gadu, aktivizēsies ērces, tādēļ būtiski atcerēties, apmeklējot mežu, ievērot piesardzību un neaizmirst par vakcināciju pret ērču encefalītu.


Tāpat vasaras laikā, pieaugot gaisa temperatūrai, ārpus ledusskapja esošie pārtikas produkti bojāsies ātrāk. Piemēram, ja tajos atrodama nelielā daudzumā salmonella, tad tā dažu stundu laikā būs savairojusies un var izraisīt nopietnas zarnu saslimšanas, vērsa uzmanību Perevoščikovs.

Viņš arī aicina doties peldēties vietās, kur tiek veikts ūdens monitorings, jo mazās, neuzraudzītās ūdenstilpnēs ir lielāki riski baktēriju nokļūšanai organismā. Tomēr, ja gadījumā sanāk tādā nopeldēties, Perevoščikovs iesaka pievērst uzmanību, lai seja nenonāk saskarē ar ūdeni, jo patogēni caur muti un deguni var iekļūt organismā.

Jebkuras saslimšanas gadījumā viņš aicina palikt mājās, lai neinficētu apkārtējos cilvēkus.


Avots: vs.lv

GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!REKLĀMA

 Šī emuāra populārākās ziņas

Sinoptiķi paziņojuši, kad Latvijā beidzot gaidāms lietus, pat pērkona negaiss

  Šīs nedēļas nogalē daudzviet Latvijā gaidāms lietus, vietām - pērkona lietusgāzes, liecina pašreizējie "Global Forecast System" dati. Prognozes pagaidām ir dažādas un mainīgas, un pastāv iespēja, ka tikai vietām valstī īslaicīgi līs un citviet pastiprināsies sausums. Piektdien īslaicīgs lietus iespējams galvenokārt tikai Kurzemē un Zemgalē, turpmākajās dienās lietus, dažviet stiprs lietus, iespējams arī pārējā valstī. Naktis kļūs siltākas, minimālā gaisa temperatūra pārsvarā nav gaidāma zemāka par +10 grādiem, dažās naktīs tā vietām saglabāsies virs +15 grādiem. Maksimālā gaisa temperatūra dienas laikā būs atkarīga no mākoņu daudzuma, zem lietainām debesīm un arī vietām piekrastē tā var nepārsniegt +20 grādus. Jāņos prognozēta nedaudz mazāka nokrišņu varbūtība un pārsvarā silts laiks, iespējams arī karstums. Avots: vs.lv GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI! REKLĀMA  

Horoskopi — 2. – 8. jūnijs

AUNS    Sekojiet savai pašsajūtai, atturieties no pārmērīgām aktivitātēm, veltiet laiku sev, pārdomājiet dzīvi. Vairāk prieka atradīsiet, pavadot laiku mierā, pie dabas. Vientulību neuztveriet kā kaut ko apgrūtinošu. Nepārspīlējiet, tieciet vaļā no aizspriedumiem, tad uz notiekošo reaģēsiet mierīgāk, apdomīgāk. Esiet piesardzīgi, iesaistoties strīdos par naudu un citiem materiāliem labumiem.   VĒRSIS   Novārtā neatstājiet aktivitātes, kurās varat nodemonstrēt zināšanas, erudīciju vai prezentēt savu veikumu. Sekmīga sadarbība veidosies ar sabiedriskām organizācijām. Skaidri formulējiet uzdevumus, kas jāatrisina tuvākā, kas -- tālākā nākotnē. Lietišķa, pragmatiska pieeja palīdzēs neieslīgt sevis žēlošanā. Nezaudējiet apņēmību arī turpmāk, kad prātā iešaujas kāda spīdoša doma vai rodas iespēja uzrunāt publiku un iegūt kāroto atzinību.  DVĪŅI   Nepadodieties kārdinājumam veidot sacensību ar laikabiedriem. Pārmērīgas godkāres un mantkārības dēļ varat nonākt nepatīkamā situācijā, kad paši va

Sadursmē uz Akmens tilta bojā iet motociklists - VIDEO

  Uz akmens tilta motociklists iet bojā - VIDEO  Reklāma   GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!   IZKLAIDES VIETA - TIKAI PIEAUGUŠAJIEM