Pāriet uz galveno saturu

Perevoščikovs pieļauj, ka vasaras beigās redzēsim kādu jaunu Covid-19 variantu

 Visticamāk, ka vasaras otrajā pusē vai rudenī redzēsim kādu jaunu Covid-19 vīrusa paveidu, prognozēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Šobrīd Covid-19 un gripas saslimstības rādītāji, pozitīvo testu īpatsvars samazinās, slimnīcās paliek arvien mazāk stacionēto pacientu un notekūdeņos Covid-19 vīrusa koncentrācija paliek mazāka. Arī Pasaules Veselības organizācija (PVO) maija sākumā ziņoja, ka globālā koronavīrusa pandēmija vairs nav uzskatāma par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā.

Perevoščikovs atzīmēja, ka pēdējais vīrusa saslimstības pacēlums, kas bija novērojams martā un aprīlī, arī ir beidzies. Tomēr viņš aicina paturēt prātā, ka pēdējo divu gadu laikā saslimstības pacēlumi bija ar regularitāti - divi trīs mēneši -, un tas bija saistīts ar vīrusa izmaiņām.

"Vīruss nepaliks uz visu mūžu esošajā paveidā vai apakšpaveidā, mutācijas turpināsies. Visticamāk mēs otrajā vasaras pusē un varbūt rudenī redzēsim kaut kādu jaunu. Ja tas paliks kā omikrons, tad slimība smagāka nebūs, taču pieaugs pacientu skaits," skaidroja Perevoščikovs.

Viņš norādīja, ka viss būs atkarīgs no tā, cik daudz cilvēkiem būs saglabājusies iegūtā imunitāte, kā arī, cik daudz ir vakcinēti. Tādēļ, viņa vērtējumā, jebkurā gadījumā būtu jāgatavojas rudens vakcinācijas kampaņai pret Covid-19 un gripu, jo "neapšaubāmi iestāsies sezonālie faktori un riska grupām piederošie ir pakļauti lielākam inficēšanās riskam".

Šobrīd citi vīrusi valstī novērojami parastajā normā. Pēc Perevoščikova paustā, ik pa laikam notiek zarnu infekcijas slimību uzliesmojumi, turklāt šogad arī uzmanības lokā nonākuši trīs difterijas gadījumi. Savukārt vasarā būšot vairāk sezonālu saslimšanu, bet mazāk respiratoro.

Viņš atgādināja, ka vasarā, kā jau katru gadu, aktivizēsies ērces, tādēļ būtiski atcerēties, apmeklējot mežu, ievērot piesardzību un neaizmirst par vakcināciju pret ērču encefalītu.


Tāpat vasaras laikā, pieaugot gaisa temperatūrai, ārpus ledusskapja esošie pārtikas produkti bojāsies ātrāk. Piemēram, ja tajos atrodama nelielā daudzumā salmonella, tad tā dažu stundu laikā būs savairojusies un var izraisīt nopietnas zarnu saslimšanas, vērsa uzmanību Perevoščikovs.

Viņš arī aicina doties peldēties vietās, kur tiek veikts ūdens monitorings, jo mazās, neuzraudzītās ūdenstilpnēs ir lielāki riski baktēriju nokļūšanai organismā. Tomēr, ja gadījumā sanāk tādā nopeldēties, Perevoščikovs iesaka pievērst uzmanību, lai seja nenonāk saskarē ar ūdeni, jo patogēni caur muti un deguni var iekļūt organismā.

Jebkuras saslimšanas gadījumā viņš aicina palikt mājās, lai neinficētu apkārtējos cilvēkus.


Avots: vs.lv

GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!REKLĀMA

 Šī emuāra populārākās ziņas

Par trīs latviešiem vairāk! Šodien rīdzinieku ģimenē piedzimuši trīnīši

Rīgas Dzemdību namā šodien - 6.martā rīdzinieku Gunas un Dmitrija ģimenē piedzimuši trīnīši - divi brālīši un māsiņa, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons. Vecākais brālītis Filips pasaulē nāca plkst.12:03 un svēra 2300 gramus; vidējais brālītis Leons piedzima plkst.12:04 ar svaru 1947 grami, bet māsiņa Alise - plkst.12:05 ar svaru 1680 grami. Pirms pieciem gadiem Rīgas Dzemdību namā pasaulē nāca šīs ģimenes pirmdzimtais dēliņš Tomass. ( Ilustratīvs foto) Rīgas dome tradicionāli trīnīšu ģimenēm piešķir vienreizēju pabalstu 4500 eiro apmērā. Par pabalsta piešķiršanu vēl lems domes komitejas. Līdz šim rīdzinieku - trīnīšu ģimenēm kopš 2009.gada šis vienreizējais pabalsts no Rīgas domes ir izmaksāts 19 reizes. Rīdzinieku ģimenē trīnīši pēdējo reizi piedzima 2021.gadā - trīs puisīši. Sveicam laimīgos vecākus un brālīti ar superjauko notikumu! Avots: vs.lv GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI! REKLĀMA  

Trīs bērnu mammai Anitai cīņā ar vēzi vajadzīgi 65 000 eiro, valsts zāles neapmaksā

  Anitai no Rūjienas ir 40 gadi, viņa ir 3 bērnu mamma. Vecākā meita ir studente, dēls mācās 7. klasē, bet pērn februārī piedzima jaunākais dēliņš. Taču priecīgo notikumu aizēnoja pampums, kas pēdējos grūtniecības mēnešos parādījās kreisajā galvas pusē žokļa apvidū, lasāms ziedot.lv. Zāles maksā dārgi un valsts tās neapmaksā. Nacionālajā veselības dienestā pieteikums ir iesniegts, bet atbilde vēl jāgaida. Taču slimība negaida. Anita ļoti lūdz līdzcilvēku palīdzību. Ik pēc 3 nedēļām šo zāļu iegādei nepieciešami 3860 eiro, gadu ilgam kursam kopā nepieciešami 65 620 eiro uz 18. martu  plkst: 4:00 saziedoti  15 457   .31 € Ziedot iespējams šeit. Atbalsti, iesaki draugiem, dalies ar šo ierakstu. Arī tā Tu vari palīdzē. GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!    

Fetiša modele Magdalēna gandrīz nodzērusies

  Sociālo tīklu zvaigzne, fetiša modele Marija Magdalēna Instagram savus fanus informējusi, ka pēc operācijas, kad ķirurgi atgrieza viņas dabisko krūšu izmēru, jūtas seksīgāka nekā ar lielajām 5 kg smagajām bumbām pirms tam. Modele neslēpj, ka plastiskās operācijas veikusi, jo bijusi depresīva, nav mīlējusi sevi, ļāvusi cilvēkiem sevi aizskart un pazemot, bet izskata mainīšana palīdzējusi no tā visa paslēptie. “Pēdējo divu gadu laikā mans gars ir pilnībā sagrauts, iztērēju milzu bagātību, izmetu naudu vējā, veicu operācijas, bet patiesībā gandrīz pilnībā sabeidzu savu dzīvi un veselību,” raksta Marija. Fetiša modele depresiju, pašpārliecības trūkumu slēpusi narkotikās un alkoholā. To bieži izmantojuši dažādi naktsklubi, cienājot Mariju ar bezmaksas dzērieniem. Tā viņi atpirkās par izklaidi, ko vēlāk nofilmēja video, kur modele redzama “galīgā ķēmā”. Marija Magdalēna apzīstas, ka sociālajā vidē atrodami video, kur viņa redzama ar kailām krūtīm, paceltu kleita, bez apakšveļas, kā arī kom