Pāriet uz galveno saturu

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

 Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa celšanu, kas kā slēpts nodoklis būtiski negatīvi ietekmēs iedzīvotāju maksātspēju un Latvijas uzņēmēju konkurētspēju.

ZZS aicina uz tikšanos AS "Sadales tīkls" pārstāvjus, lai uzņēmums skaidrotu elektroenerģijas pārvades pakalpojumu maksas plānoto pieaugumu par vidēji 75% un palīdzētu meklēt risinājumus, kā "Sadales tīkli" var turpināt sekmīgi darboties, neradot papildu finanšu slogu Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

ZZS Saeimas frakcijas deputāts Harijs Rokpelnis akcentē, ka maksas celšana elektroenerģijas pārvades pakalpojumiem nozīmē papildu slogu Latvijas iedzīvotājiem jau tā finansiāli sarežģītā laikā.


Vēl būtiskāk tik dramatisks sadārdzinājums ietekmēs Latvijas ražojošos un eksportējošos uzņēmējus, paaugstinot saražotās produkcijas pašizmaksu, neļaujot līdzekļus novirzīt algu celšanai un samazinot konkurētspēju ar kaimiņvalstu ražotājiem, norāda ZZS.

Tarifa pieaugums būs izšķirošs arī ģimenēm un uzņēmumiem, kas, sekojot līdzšinējiem valdības aicinājumiem, uzsākuši saules enerģijas ražošanu savām vajadzībām. Vairumā gadījumu šo enerģiju novada atpakaļ tīklā, un to patērē visi. Elektroenerģijas pārvades pakalpojumu tarifa kāpums cels arī zaļās enerģijas pašizmaksu.

2021. gadu AS "Sadales tīkls" noslēdzis ar vairāk nekā 10 miljonu eiro lielu peļņu, atzīmē ZZS parlamentārieši, uzsverot: valsts budžetu nedrīkst pildīt ar slēptu nodokli un elektroenerģijas pārvades tarifa celšana uz mūsu valsts iedzīvotāju un uzņēmēju rēķina nedrīkst notikt.


Avots: pietiek.com

REKLĀMA

GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!

REKLĀMA

 


Šī emuāra populārākās ziņas

Aizsilniece atklātā vēstulē: Vakcinācijai un masku nēsāšanai jābūt brīvprātīgai!

  Mana vēstule par situāciju Latvijā. Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei Latvijas Republikas Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam Latvijas Republikas veselības ministrm Danielam Pavļutam Atklātā vēstule par Covid-19 sertifikātu atcelšanu un obligāto sejas masku nēsāšanu Vēršos pie jums ar aicinājumu, sekot citu valstu piemēram un atcelt valstī pastāvošo pret Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātu kārtību, lai nespiestu Latvijas iedzīvotājus veikt revakcināciju, kuras pamatotība pašreizējos apstākļos nav zinātniskos pētījumos balstīta. Ja vēlamies pārliecināties par personas iespējamo inficēšanos ar vīrusu, nepieciešamības gadījumā var lietot ātros antigēnu testus, kā arī veikt citus daudz efektīvākus pasākumus cilvēku veselības saglabāšanai. Vakcinācija ir medicīniska procedūra, kuru valsts nedrīkst uzspiest tās iedzīvotājiem. Šādu viedokli pagājušā gada novembrī pauda arī Lielbritānijas Karaliskā vispār

Horoskopi — 10. – 16. janvāris

  AUNS  Pirmdien jums jāpasteidzas izdarīt to, ko esat iecerējis. Neatlieciet svarīgas tikšanās, turpiniet īstenot savas idejas un projektus. Jums veiksies, būs iespēja iegūt atzinību ne tikai lietišķā līmenī, bet arī draugu lokā. Pārmaiņas, ceļojumi, jaunas romantiskas pazīšanās nodrošinās spēku pieplūdumu un noskaņos jūs uz jauniem sasniegumiem. Ceturtdiena ir labākā diena pirkumiem, bet svētdien var plānot apmeklēt pasākumus vai sporta zāli, vai vēl labāk, uzņemt viesus. VĒRSIS   Aktivitāte darījumos nesīs veiksmi. Daudzām lietām sāksies ātra attīstība, parādīsies jauni sadarbības piedāvājumi un notiks pakalpojumu apmaiņa. Personiskā dzīve uzlabosies. Neprecētiem Vēršiem iespējams dienesta romāns, iepazīšanās ceļojumos un komandējumos. Ceturtdien gaidi patīkamas ziņas no tālienes. Labvēlīga diena, lai sarakstē caur internetvietnēm vai telefonsarunu ar iemīļotu cilvēku panāktu noteiktību jautājumos, kas jums abiem rūp. Brīvdienās saņemieties un izvairieties no stresa. DVĪŅI   Pirmdie

Horoskopi — 24. – 30. janvāris

  AUNS  Rīkojieties izlēmīgi, īstenojiet savus plānus un piepildiet savus sapņus. Tagad šim vispiemērotākie apstākļi. Ideāls laiks remontdarbu uzsākšanai mājā – ātri tiksiet galā ar visiem darbiem. Mīlestība sasildīs jūsu sirdi, taču tā var arī nostādīt jūs izvēles priekšā. Šonedēļ tikšanās un iepazīšanās būs nozīmīgas. Centieties sevi labi parādīt un svētdien sviniet panākumus ar tuviniekiem. VĒRSIS   Vislabākos panākumus gūsiet, kontaktējoties un komunicējot. Mēģiniet novest jebkuru darījumu vai sarunu līdz galam. Labs laiks līgumu, darījumu noformēšanai. Īpašu uzmanību pievērsiet finanšu jautājumu risināšanai. Šajā jomā parādīsiet savas labākās īpašības – tālredzību un pragmatismu. Notikumi romantiskajās attiecībās attīstīsies strauji. Jums var būt nepieciešamība pārdomāt savas attiecības.  DVĪŅI   Šonedēļ jūs strādāsiet aizrautīgi un apņemsieties sasniegt rezultātus. Problēmas var atrisināties gandrīz brīnumainā veidā. Sirsnīgas sarunas ļoti ietekmēs attiecību attīstību ar mīļoto c