Pāriet uz galveno saturu

Krievija dzīvo cerībā, ka sabruks Rietumu solidaritāte

 Turpinoties Krievijas sāktajam karam pret Ukrainu, Maskavā varas gaiteņos tiek dzīvots ar cerību, lai sabruktu Rietumu solidaritāte, intervijā laikrakstam "Diena" paudis Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš."Manuprāt, šobrīd jau ir skaidri šī kara cēloņi, kāpēc esam nonākuši Eiropā, pasaulē pie šīs Krievijas agresijas, - (...) 2007.gada Putina runa Minhenē ļoti skaidri iezīmēja Krievijas neapmierinātību ar pastāvošo pasaules kārtību pēc aukstā kara beigām. Viņi acīmredzot apzinājās, ka ekonomikā viņiem būs grūti konkurēt ar Rietumiem. Tālākās darbības - karš Gruzijā, 2014.gadā iebrukums Krimā - tā jau ir šīs politikas realizācija. Arī pēdējā gada politika, manuprāt, diezgan skaidri iezīmē apzinātu, mērķtiecīgu vēršanos pret Rietumiem, pret pastāvošo kārtību pasaulē, ar vēlmi panākt Krievijai lielāku lomu starptautiskajās attiecībās, kas rezultējušās impēriskajā pieejā, teritoriju sagrābšanā," sacījis diplomāts.

"Manuprāt, šobrīd jau ir skaidri šī kara cēloņi, kāpēc esam nonākuši Eiropā, pasaulē pie šīs Krievijas agresijas, - (...) 2007.gada Putina runa Minhenē ļoti skaidri iezīmēja Krievijas neapmierinātību ar pastāvošo pasaules kārtību pēc aukstā kara beigām. Viņi acīmredzot apzinājās, ka ekonomikā viņiem būs grūti konkurēt ar Rietumiem. Tālākās darbības - karš Gruzijā, 2014.gadā iebrukums Krimā - tā jau ir šīs politikas realizācija. Arī pēdējā gada politika, manuprāt, diezgan skaidri iezīmē apzinātu, mērķtiecīgu vēršanos pret Rietumiem, pret pastāvošo kārtību pasaulē, ar vēlmi panākt Krievijai lielāku lomu starptautiskajās attiecībās, kas rezultējušās impēriskajā pieejā, teritoriju sagrābšanā," sacījis diplomāts.

Diplomāts uzsvēris, ka no Latvijas interešu viedokļa ir svarīgi turpināt atbalstīt ukraiņus "viņu svētajā cīņā par savas teritorijas atbrīvošanu, neatkarības aizstāvēšanu, par cīņu par savu valsti, ģimenēm, bērniem".

"Šobrīd Rietumu, tajā skaitā Latvijas, politika jāvirza uz to, ka sniedzam atbalstu suverēnai Eiropas valstij Ukrainai, palīdzot aizstāvēt sevi, tādējādi aizstāvot visu mūsu intereses, jo nav pieņemama situācijas atgriešanās Eiropas kontinentā, kur valstu robežas var tikt grozītas dēļ kaut kādām impēriskām ambīcijām. Tāpēc mums jāatbalsta ukraiņi un caur šo jāpierāda Krievijai, ka viņi nevarēs uzvarēt šajā karā, nevarēs uzvarēt Ukrainu, ka viņiem būs jāatstāj okupētās teritorijas," turpinājis vēstnieks.

"Galvenais mūsu uzdevums ir atbalstīt Ukrainas neatkarību, fundamentālās tiesības jebkuras valsts iedzīvotājiem pašiem lemt, kā dzīvot, kādās organizācijās iestāties un kādu nākotni sev veidot. Ja to uzskatām par mazsvarīgu, tad, piedošanu, jautājums ir tikai par to, kad citas Eiropas demokrātijas saskarsies ar līdzīgiem tiešiem apdraudējumiem viņu pastāvēšanai," sacījis Riekstiņš.

Lūgts vērtēt, vai pastāv draudi, ka Krievijas sāktais karš var izvērsties plašākā mērogā, Riekstiņš teicis, ka NATO dalībvalstis apzinās šo risku un "ir apņēmības pilnas strādāt, lai šāda kara izvēršanos nepieļautu, bet ja tiešām, nedod Dievs, tas varētu kādā brīdī notikt, alianse būtu gatava visdažādākajiem scenārijiem".

Riekstiņam pašlaik ir noslēdzies formālais termiņš darbam Maskavā, bet par Latvijas vēstnieka Krievijā maiņu netiekot spriests. "Pieņemu, ka pagaidām par šo netiek spriests arī tāpēc, ka Latvijā veido jaunu valdību, un, kad to izveidos, tad jau raudzīsimies tālāk," piebildis diplomāts.


Avots: vs.lv
REKLĀMA
GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!

REKLĀMA

 


Šī emuāra populārākās ziņas

Aizsilniece atklātā vēstulē: Vakcinācijai un masku nēsāšanai jābūt brīvprātīgai!

  Mana vēstule par situāciju Latvijā. Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei Latvijas Republikas Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam Latvijas Republikas veselības ministrm Danielam Pavļutam Atklātā vēstule par Covid-19 sertifikātu atcelšanu un obligāto sejas masku nēsāšanu Vēršos pie jums ar aicinājumu, sekot citu valstu piemēram un atcelt valstī pastāvošo pret Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātu kārtību, lai nespiestu Latvijas iedzīvotājus veikt revakcināciju, kuras pamatotība pašreizējos apstākļos nav zinātniskos pētījumos balstīta. Ja vēlamies pārliecināties par personas iespējamo inficēšanos ar vīrusu, nepieciešamības gadījumā var lietot ātros antigēnu testus, kā arī veikt citus daudz efektīvākus pasākumus cilvēku veselības saglabāšanai. Vakcinācija ir medicīniska procedūra, kuru valsts nedrīkst uzspiest tās iedzīvotājiem. Šādu viedokli pagājušā gada novembrī pauda arī Lielbritānijas Karaliskā vispār

Horoskopi — 10. – 16. janvāris

  AUNS  Pirmdien jums jāpasteidzas izdarīt to, ko esat iecerējis. Neatlieciet svarīgas tikšanās, turpiniet īstenot savas idejas un projektus. Jums veiksies, būs iespēja iegūt atzinību ne tikai lietišķā līmenī, bet arī draugu lokā. Pārmaiņas, ceļojumi, jaunas romantiskas pazīšanās nodrošinās spēku pieplūdumu un noskaņos jūs uz jauniem sasniegumiem. Ceturtdiena ir labākā diena pirkumiem, bet svētdien var plānot apmeklēt pasākumus vai sporta zāli, vai vēl labāk, uzņemt viesus. VĒRSIS   Aktivitāte darījumos nesīs veiksmi. Daudzām lietām sāksies ātra attīstība, parādīsies jauni sadarbības piedāvājumi un notiks pakalpojumu apmaiņa. Personiskā dzīve uzlabosies. Neprecētiem Vēršiem iespējams dienesta romāns, iepazīšanās ceļojumos un komandējumos. Ceturtdien gaidi patīkamas ziņas no tālienes. Labvēlīga diena, lai sarakstē caur internetvietnēm vai telefonsarunu ar iemīļotu cilvēku panāktu noteiktību jautājumos, kas jums abiem rūp. Brīvdienās saņemieties un izvairieties no stresa. DVĪŅI   Pirmdie

Horoskopi — 24. – 30. janvāris

  AUNS  Rīkojieties izlēmīgi, īstenojiet savus plānus un piepildiet savus sapņus. Tagad šim vispiemērotākie apstākļi. Ideāls laiks remontdarbu uzsākšanai mājā – ātri tiksiet galā ar visiem darbiem. Mīlestība sasildīs jūsu sirdi, taču tā var arī nostādīt jūs izvēles priekšā. Šonedēļ tikšanās un iepazīšanās būs nozīmīgas. Centieties sevi labi parādīt un svētdien sviniet panākumus ar tuviniekiem. VĒRSIS   Vislabākos panākumus gūsiet, kontaktējoties un komunicējot. Mēģiniet novest jebkuru darījumu vai sarunu līdz galam. Labs laiks līgumu, darījumu noformēšanai. Īpašu uzmanību pievērsiet finanšu jautājumu risināšanai. Šajā jomā parādīsiet savas labākās īpašības – tālredzību un pragmatismu. Notikumi romantiskajās attiecībās attīstīsies strauji. Jums var būt nepieciešamība pārdomāt savas attiecības.  DVĪŅI   Šonedēļ jūs strādāsiet aizrautīgi un apņemsieties sasniegt rezultātus. Problēmas var atrisināties gandrīz brīnumainā veidā. Sirsnīgas sarunas ļoti ietekmēs attiecību attīstību ar mīļoto c