Pāriet uz galveno saturu

Pavļuts paziņo, ka ikvienam jābūt gatavam ierobežot savus kontaktus

 Ar Covid-19 izplatību saistītajai epidemioloģiskajai situācijai pasliktinoties, ikvienam jābūt gatavam ierobežot savus kontaktus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" uzsvēra veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).Epidemioloģiskā situācija valstī ir nopietna, un datos var redzēt, ka inficēšanās skaits aizvadītajā nedēļā ir dubultojies, teica politiķis. Svētku laikā ir bijis salīdzinoši maz testu, taču tagad, kad sistēmas strādā uz pilnu jaudu, inficēšanās gadījumu skaits ir pieaudzis, un var paredzēt, ka saslimšanas gadījumu skaits arī turpmāk pieaugs. "Labi ir tas, ka slimnīcās situācija vēl ir relatīvi stabila," piebilda ministrs, uzsverot, ka Latvija Covid-19 izplatības ziņā no citām valstīm atpaliek par nedēļu, ņemot vērā striktākus ierobežojumus.

"Esam ilgstoši bijuši starp 500 un 600 pacientiem slimnīcā. Slimnīcu noslodze ir viens no galvenajiem parametriem. Omikrona dēļ situācija var būt citādāka, tiek vērtēts, kā situācija attīstīsies, bet slimnīcas ir gatavas ātri reaģēt, tai pasliktinoties," apgalvoja ministrs.

Pavļuts atgādināja, ka patlaban ir atceltas visas ieceres ar šodienu atteikties no virknes ierobežojumu. Tā vietā valdība ir pagarinājusi ārkārtējo situāciju līdz februāra beigām, saglabājot ierobežojumus un uzsvaru liekot uz aktīvu revakcināciju un arī primārās vakcinācijas noslēgšanu. Pavļuta ieskatā primārās vakcinācijas aptvere Latvijā ir laba, turklāt vēl pērnā gada vidū bijis grūti paredzēt, ka aptvere būs tik augsta. Tomēr valstī aizvien ir apmēram 100 00 nevakcinētu senioru, situācijai gan nedaudz uzlabojoties.

Pavļuts uzsvēra, ka stacionēšanas rādītāji ir būtiski kontekstā ar ierobežojumiem. Patlaban par šādu rādītāju noteikti 800 stacionētie, jo pie 1000 stacionētajiem slimnīcas saskaras ar pārslodzi un pieaug mirstība.

"800 stacionētie ir tas laiks, kad vēl var pielāgoties un piebremzēt slimības izplatības kāpumu. Slimnīcās situācija vēl nav tik dramatiska, bet jābūt gataviem ierobežot kontaktus. Mēs gribētu izvairīties no komandantstundas, mājsēdes, slēgtām skolām, bet tas viss ir mūsu pašu rokās, jo kontaktu skaits būtu jāsamazina par kādiem 25%, lai omikrons nenoslauka pilnīgi visu," teica Pavļuts.

Kontaktu samazināšana nozīmētu vairāk izvēlēties attālinātu darbu, darba laika ierobežojumus. Striktākos ierobežojumus Veselības ministrija izskatīšanai valdībā patlaban neplāno piedāvāt. Ministrija gan varētu piedāvāt citus Covid-19 ierobežošanas pasākumus, iespējams, arī veikalu darba laika samazināšanu.Avots: bb.lv
REKLĀMA
GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!

REKLĀMA

Šī emuāra populārākās ziņas

ZZS: Levits vienkārši nespēj vai nevēlas pildīt Valsts prezidenta pienākumus

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Valsts prezidentu Egilu Levitu uz konsultācijām par viņa turpmākās darbības mērķiem un vīziju, informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa. "Ne tikai Latvijas valsts dibināšanas svētkos, bet arī ikdienā aizvien skaudrāk iezīmējas Valsts prezidenta Levita kā valsts vadītāja līderības problēma. Acīmredzams, ka valstij sarežģītos brīžos Levits vienkārši nespēj vai nevēlas pildīt savus Valsts prezidenta pienākumus un "pazūd aiz savas pils augstajiem mūriem", nespējot adekvāti reaģēt uz notikumiem sabiedrībā," uzskata ZZS. Valsts prezidents nedrīkst uz visu nolūkoties tikai no malas kā miermīlīgs novērotājs, jo īpaši pašlaik, kad valstij ir vajadzīgs spēcīgs līderis, akcentē partiju apvienība, norādot, ka valstsvīra autoritātes neesamība un "visu laiku zemākais" Valsts prezidenta darba novērtējums esot likumsakarīgs Levita darbībai vai drīzāk bezdarbībai. ZZS ieskatā Levits ne tikai nav spējis saliedēt Latvijas sabiedrību, bet p

Internetā publicēti Pavļuta mājas foto un adrese, ministrs ir vērsies policijā

Valsts policija (VP) nodevusi Datu valsts inspekcijai informāciju par, iespējams, veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) mājas foto un dzīvesvietas adreses publicēšanu. Internetā šonedēļ parādījās vakcinācijas pretinieku ievietoti foto, kurā it kā redzama veselības ministra māja un minēta arī dzīvesvietas adrese. Pavļuta padomniece Lāsma Bindere aģentūrai LETA nekomentēja, vai ministrs ir vērsies ar iesniegumu policijā. VP preses pārstāve Krista Andersone aģentūrai LETA apstiprināja, ka minētais gadījums bija nokļuvis policijas redzeslokā, taču informācija nodota Datu valsts inspekcijai. LETA jau rakstīja, ka otrdienas vakarā izplatītajā VP priekšnieka Armanda Ruka preses paziņojumā teikts, ka VP bargi vērtēs naidīgus komentārus, vajāšanas izpausmes un draudus, kas vērsti pret mediķiem, policistiem, citu dienestu kolēģiem, apsargiem, augstākajām valsts amatpersonām un žurnālistiem. Avots: bb.lv REKLĀMA GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI! REKLĀMA

Ieteiksi šo - pēc 20 minūtēm kontā iekritīs 20 eiro

  Ieteiksi šo - pēc 20 minūtēm kontā iekritīs 20 eiro! April, april .... (joks) REKLĀMA REKLĀMA