Pāriet uz galveno saturu

Valainis aicina Levitu rīkoties, lai nomainītu pašreizējo valdību uz jaunu

 Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS) atklātā vēstulē aicina Valsts prezidentu Egilu Levitu spert nepieciešamos soļus, lai esošo Ministru kabinetu atlaistu un Saeima varētu vienoties par jaunas valdības apstiprināšanu, liecina ieraksts politiķa "Facebook" kontā.Vaicāts, vai, ņemot vērā, ka Levitam nav paredzētas tiesības atlaist valdību, politiķis aicina Valsts prezidentu izsludināt tautas nobalsošanu par Saeimas atlaišanu, Valainis aģentūrai LETA atbildēja: "Ja nevar tikt nomainīta valdība uz rīcībspējīgu, tad, jā! Labāk ārkārtas vēlēšanas nekā šī turpinājums, kur visi strādā ar domu, ka ir neaizstājami, - rezultātu mēs redzam."

Ierakstā "Facebook", kur Valainis aicina atlaist Ministru kabinetu, viņš norāda, ka vēstulē atgādinājis Levitam par viņa kā Valsts prezidenta doto solījumu, ka viss viņa darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam, un ka viņš darīšu visu, kas viņa spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību.

Pašlaik "kad Latvijas sabiedrība gadu ir spiesta sadzīvot ar daudziem ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas ietekmē, vienlaikus vērojot haotisku un neefektīvu izpildvaras rīcību, uzskatu, ka Jums kā Valsts prezidentam ir pienācis laiks spert nepieciešamos soļus, lai esošo Ministru kabinetu atlaistu un Saeima varētu vienoties par jaunas valdības apstiprināšanu," akcentē politiķis.

Valainis uzsver, ka Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītais Ministru kabinets ir pierādījis rīcībnespēju: pieņemtie lēmumi par dažādiem ierobežojumiem ir haotiski, novēloti, sabiedrībai netiek izskaidroti un nav saprotami, atbalsts tautsaimniecības nozarēm ir nepietiekams, kas noved pie recesijas, iedzīvotājiem netiek sniegts savlaicīgi un nepieciešamā apjomā.

"Īpaši vēlos akcentēt Ministru kabineta nespēju īstenot efektīvu un ātru Latvijas iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19. Lai gan ir izstrādāti dažādi plāni un izveidots īpašs birojs, vakcinācijas tempi ir kritiski zemi. Pēdējie dati liecina, ka Latvijā vakcīnas saņēmuši 1,96% iedzīvotāju, un mūsu valsts ir pirmspēdējā vietā Eiropā, apsteidzot vien Bulgāriju. Pat mūsu kaimiņvalstīs - Lietuvā un Igaunijā vakcinācijas tempi ir augstāki - attiecīgi 5,6% un 5,16%," norāda opozīcijas deputāts.

Parlamentārietis uzsver, ka, sekojot līdzi valdības darbībai un vakcīnu iegādes procesam, nav skaidrs, kā ir paredzēts nodrošināt tās uzstādīto mērķi un līdz vasaras beigām vakcinēt 70% iedzīvotāju.

"Visi augstāk minētie fakti apliecina Ministru kabineta nespēju pieņemt adekvātus lēmumus un rīkoties valsts un sabiedrības interesēs. Aicinu Jūs kā Valsts prezidentu rīkoties, lai mūsu iedzīvotājiem būtu iespēja atgriezties normālā dzīvē un lai valsts tautsaimniecība atgrieztos uz izaugsmes ceļa. Uzskatu, ka vairs nav laika samierināties ar izpildvaras nespēju īstenot savas pilnvaras," akcentē Valainis.

Deputāts norāda, ka "Satversme Jums kā Valsts prezidentam ļauj rosināt arī Saeimas atlaišanu, ja uzskatāt, ka šī sasaukuma laikā jaunu un rīcībspējīgu valdību nav iespējams izveidot. Lai gan tas ir galējs solis, aicinu Jūs būt izlēmīgam Latvijas tautas labklājības interesēs."

Avots: bb.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst