Pāriet uz galveno saturu

Petraviča kā deputāte dzīvokļa un transporta kompensācijas saņēmusi 17 000 eiro

Noliekot Saeimas deputātes mandātu, labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) vairs nevarēs saņemt kompensācijas par dzīvojamās telpas īres un transporta izdevumiem, par ko kopš 2018.gada politiķe saņēmusi nepilnus 17 000 eiro.Gadījumā, ja ministrs nolemj saglabāt arī Saeimas deputāta amatu, persona saņem tikai vienu algu, taču tai ir tiesības saņemt parlamentāriešiem paredzētās kompensācijas.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli, ja, realizējot savas pilnvaras, parlamentārietim ir radušies izdevumi, deputātam no Saeimas budžeta Prezidija noteiktajā kārtībā un termiņos izmaksā Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteiktās kompensācijas par dzīvojamās telpas īri un transporta izdevumiem.

Kompensācijas par dzīvojamās telpas īri apmērs ir atkarīgs no tā, cik tālu no Rīgas dzīvo deputāts. Petraviča 13.Saeimā ievēlēta no Kurzemes vēlēšanu apgabala, un viņas dzīvesvieta ir Saldus novadā, kas atrodas aptuveni 120 kilometru attālumā no Rīgas.

Saeimas Kārtības rullis šādā gadījumā nosaka, ka, ja deputāts dzīvo no 100 līdz 129 kilometriem no Rīgas, viņam ir tiesības saņemt transporta izdevumu kompensāciju atbilstoši faktiskajiem izdevumiem un dzīvojamās telpas īres (viesnīcas) kompensāciju atbilstoši faktiskajiem izdevumiem, bet šīs kompensācijas kopējā summa nedrīkst pārsniegt atbilstoši Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumam noteikto vidējās darba samaksas apmēru, kuram piemērots koeficients 0,79.

Jaunās konservatīvās partijas deputāts Krišjānis Feldmans, balstoties Saeimas sagatavotajos datos, aprēķinājis, ka kopš 2018.gada novembra Petraviča minētajās kompensācijās saņēmusi kopumā 16 697,77 eiro. Šajā summā ietilpst 14 445 eiro par dzīvojamās telpas īres kompensāciju un 2252 eiro par transporta izdevumu kompensāciju.

Šādas kompensācijas ministriem nav paredzētas, līdz ar to, atsakoties no deputātes mandāta, Petraviča vairs nevarēs saņemt minētās kompensācijas.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā pieejamo informāciju, Petraviča 2019.gada deklarācijā norādījusi divas algu pozīcijas. 9828 eiro viņa saņēmusi algā no Saeimas, kur Petraviča kā deputāte nostrādājusi nepilnus divus mēnešus, savukārt vēl 62 287 eiro deklarēti kā alga par ministra darbu.

Avots: bb.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst