Pāriet uz galveno saturu

Tikai aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju gatavi vakcinēties pret Covid-19

Tikai aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju ir gatavi vakcinēties pret Covid-19, aptaujā secinājis tirgus izpētes uzņēmums "Rait".Kā aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Māra Tauriņa, lai arī farmācijas uzņēmumi ir paziņojuši, ka ir izveidojuši efektīvu Covid-19 vakcīnu, valstis ir rezervējušas tūkstošiem vakcīnu un Lielbritānijā ir sākusies masveida vakcinācija, Baltijā cilvēku attieksme pret vakcinēšanos ir gana skeptiska, turklāt Latvijas iedzīvotāji ir skeptiskākie Baltijā.

Šī gada oktobrī veiktā aptaujā Latvijā 38% respondentu sacījuši, ka neplāno vakcinēties, bet 28% nevarēja sniegt atbildi uz šo jautājumu. Tikmēr 34% procenti pauda gatavību vakcinēties.

Latvija ir vienīgā Baltijas valsts, kurā iedzīvotāju, kas neplānojot vakcinēties, ir vairāk kā to, kas ir gatavi to darīt, atzīmē aptaujas veicēji.

Lietuvā gandrīz trešdaļa aptaujas dalībnieku - 31% - nezina, kā rīkosies, 39% plāno vakcinēties, bet 30% ir diezgan pārliecināti, ka to nedarīs.

Visatvērtākie vakcīnām izrādījušies Igaunijas iedzīvotāji - 44% Igaunijas iedzīvotāju plāno vakcinēties. Arī "neizlēmīgā" sabiedrības daļa Igaunijā ir mazāka nekā citur Baltijā - 25% nezina, kā rīkotos, tomēr arī šajā valstī 31% aptaujāto pauduši, ka pašreiz nav gatavi vakcinēties.

Pētījums tika veikts 2020.gada oktobrī interneta vidē. Tika aptaujāti 1000 Latvijas, 1000 Lietuvas un 1000 Igaunijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

"Rait" ir Baltijas tirgus izpētes grupa, kas 2017.gadā iegādājas "GfK" konsultāciju un izpētes biznesu Baltijas valstīs.

Avots: bb.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst