Pāriet uz galveno saturu

Pret Covid-19 vakcinētie mediķi jūtas labi un aicina kolēģus sekot viņu piemēram

Imunizācijas valsts padomes vadītāja, Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Dace Zavadska stāstīja, ka pēc vakcinēšanās pret Covid-19 jūtas labi un arī kolēģi bijuši pārsteigti, ka viņiem vakcīna nemaz nav sāpējusi, varbūt tikai injekciju jutuši."Tie kolēģi, kuri šodien ieradās vakcinēties, ne mirkli nešaubījās par vakcinācijas nepieciešamību un viņi būs stingrais balsts tiem darbiniekiem, kuri varbūt šaubījās. Ja viņi redzēs, ka vakcinētajiem kolēģiem ragi, astes nav izaugušas, čipi signālus nesūta, tad arī viņi sapratīs vakcinācijas nepieciešamību un drošumu," smaidot atzina Zavadska.

Viņa uzsvēra, ka vakcīna pret Covid-19 kā jebkurš cits medikaments ir reģistrēta Eiropas Zāļu aģentūrā. Vakcinēšana nav invazīva procedūra, par kuru ir jāsaņem cilvēka parakstīta piekrišana. Piemēram, līdzīgi pēc ērču encefalīta vai gripas potes netiek prasīta cilvēka parakstīta rakstiska piekrišana. Tāds pats nosacījums attiecas arī pret Covid-19 vakcīnu, skaidroja infektoloģe.

EuroJackpot - Buy 1 ticket, get 1 FREE! Zavadska skaidroja, ka pirms vakcinācijas pret Covid-19 medicīnas darbinieks uzdot līdzīgus jautājumus par cilvēka veselības stāvokli kā pirms vakcinācijas pret gripu.

Infektoloģe skaidroja, ka vakcinēties pret Covid-19 drīkst arī tad, ja, piemēram, ir klepus, iesnas, alerģija, kas bieži vien ir iegansts, lai nevakcinētos. "Viegla akūta saslimšana nav iemesls, lai atliktu vakcinēšanos," sacīja Zavadska.

Pēc vakcinācijas pret Covid-19 cilvēks var turpināt savas ikdienas gaitas, arī sportot. "Gadumijā atļaušos izdzert arī glāzi šampanieša. Arī visi pārējie mediķi, kuri šajās dienās saņems vakcīnu, to droši var darīt, jo alkohols nekādā mērā neietekmē vakcīnu. Tāpat jau mums tik daudz kas patlaban ir liegts," atzina mediķe.

Arī Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenais ārsts, anesteziologs - reanimatologs Edijs Ilziņš atzina, ka pēc vakcinēšanās viņš jūtas ļoti labi.

Ilziņš stāstīja, ka triju dienu laikā plānots vakcinēt visus Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas darbiniekus, kā arī Ziemeļkurzemes Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, kuri ir pieteikušies vakcinācijai.

Viņš skaidroja, ka vakcinācija ir vienīgā specifiskā aizsardzība pret Covid-19, un tikai ar vakcināciju ir iespējams sasniegt tā saukto pūļa imunitāti, lai uzlabotu pretestību infekcijai. Ilziņš uzsvēra, ka vakcinācija ir vienīgais veids, lai izvairītos no smagas saslimšanas.

"Es aicinu vakcinēties visus medicīnas darbiniekus, kuri strādā ar Covid-19 pacientiem, visus atbalsta un aprūpes darbiniekus, sociālās aprūpes centru darbiniekus un klientus, riska grupas cilvēkus. Cilvēkiem ir jāizmanto pirmā iespēja vakcinēties, neskatoties uz to, kāda ražotāja vakcīna būs tajā brīdī pieejama," sacīja galvenais ārsts.

Tāpat viņš aicināja Latvijas iedzīvotājus gadumiju pavadīt ģimenes lokā, ievērot visus valstī noteiktos ierobežojumus, lai pēc gada varētu atgriezties ierastajā dzīves režīmā.

Liepājas Reģionālās slimnīcas Epidemioloģiskā dienesta vadītāja Mārīte Kūla stāstīja, ka jau pirmajā dienā savakcinēti vairāk mediķu nekā bija plānots. "Vakcinētie kolēģi 15 minūtes uzturas pēcvakcinācijas telpā, kur tiek novērota viņu pašsajūta. Visi mediķi pēc vakcinācijas jūtas labi," apgalvoja Kūla.

Viņa uzskata, ka masveidīga vakcinācija ir vienīgais veids, kā nezaudēt savus tuviniekus, kolēģus un pacientus un atgriezties normālā dzīvē.

"Ļoti pozitīvi vērtēju arī to, ka desmit medicīnas iestādēs vienlaikus sākās vakcinācija, lai visi medicīnas darbinieki justos vienoti," norādīja Kūla.

Viņa piebilda, ka sākotnēji Liepājas Reģionālajā slimnīcai ir pasūtītas 225 vakcīnas, ko saņems tie medicīnas darbinieki, kuri ir vistiešākajā kontaktā ar Covid-19 pacientiem. Kūla sacīja, ka šodien vakcinācijai ir pieteikušies vēl vairāki cilvēki, kuri iepriekš bija piesardzīgāki.

Patlaban Liepājas Reģionālajā slimnīcā ar Covid-19 ir saslimuši 29 mediķi.

"Es aicinu cilvēkus gada nogalē ievērot visus ierobežojumus, lai izvairītos no smagām saslimšanām. Cilvēki, kuri ikdienā nestrādā slimnīcā, un neredz to, ko patlaban redzam mēs, neapzinās situācijas nopietnību. Ir jāuzticas mediķu teiktajam un nedrīkst klaji ignorēt ierobežojumus, kas var samazināt slimības izplatību," sacīja Kūla.

Kā ziņots, pirmdien desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos sākta brīvprātīga ārstniecības personu vakcinēšana pret Covid-19.

Pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas 26.decembra. Tās jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā - vismaz -75 grādi pēc Celsija skalas. Šādas dziļās saldēšanas iekārtas ir Valsts asinsdonoru centram, kur arī tiek glabātas sasaldētās vakcīnas. Pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam var uzglabāt +2 līdz +8 grādos pēc Celsija skalas, iepriekš informēja Veselības ministrijā.

Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 "Pfizer" un "BioNTech" ražoto vakcīnu "Comirnaty" devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4875 veselības aprūpes darbiniekiem, jo viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Nākamās vakcīnu piegādes plānotas pēc nedēļas - ap 4.janvāri vai 5.janvāri, kad Latvija saņems līdzīgu apjomu devu. Tāpat janvāra beigās ražotāji plāno "Moderna" un "AstraZeneca" izstrādāto vakcīnu piegādes, ja pirms tam pozitīvi noslēgsies šo zāļu reģistrācija.

Avots: bb.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst