Pāriet uz galveno saturu

Perevoščikovs: veikalos joprojām pulcējas pārāk daudz cilvēku

 Veikalos Latvijā joprojām pulcējas pārāk daudz cilvēku, kas kavē sekmīgāku cīņu pret Covid-19 izplatību, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.Valdība šodien lems par stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 dēļ, un sagaidāms, ka jauni ierobežojumi tiks ieviesti arī tirdzniecībai. Jautāts, vai viņš atbalstītu veikalu stingrāku ierobežošanu, Perevoščikovs tieši neatbildēja, sakot, ka ne ekspertiem spriest, kādu preču tirgošanu ierobežot, tomēr kopumā viņš domā, ka "veikalu pievilcību vajag mazināt", lai cilvēki tajos pavadītu pēc iespējas mazāku laiku.

Līdzīgi jautāts, vai būtu nepieciešams samazināt kādus pakalpojumus, Perevoščikovs atzīmēja, ka, piemēram, skaistumkopšanas pakalpojumi ir inficēšanās ar Covid-19 riska avots un nav pirmās nepieciešamība lieta, tomēr viņš tieši neatbildēja, vai uzskata, ka šos pakalpojumus vajadzētu uz laiku liegt.


Eksperts uzsvēra, ka kopējais ar Covid-19 Latvijā saslimušo skaits nesamazinās, tas pakāpeniski turpina augt, lai arī ierobežojumi ļāvuši apturēt pavisam strauju augšupeju. Viņš uzsvēra, ka SPKC katru dienu saskaras ar milzīgu inficēto skaitu, kam ir vēl lielāks kontaktpersonu skaits.

Centra pārstāvis atkārtoti norādīja, ka šādos apstākļos slimnīcas kļūst pārpildītas un Covid-19 pacienti tuvākās nedēļas vai pusotras laikā būs aizņēmuši vairāk nekā 1000 gultas slimnīcās.

Šādos apstākļos sniegt adekvātu palīdzību slimnīcās kļūst apgrūtināti, turklāt ne tikai Covid-19, bet arī citiem pacientiem, uzsvēra Perevoščikovs un piebilda, ka arvien vairāk inficējas arī mediķi.

Lūgts piedāvāt, ko valsts vēl varētu darīt slimības izplatības ierobežošanai, Perevoščikovs pauda nostāju, ka jau esošie ierobežojumi būtu efektīvi, ja visi cilvēki tos tiešām ievērotu. Cilvēku bezatbildību, piemēram, labi varot redzēt tajā, kā tie valkā sejas maskas, kad daudziem tās ir tikai skata pēc uz zoda.

Runājot par praktiskiem soļiem, Perevoščikovs atzina, ka var vēl domāt par pulcēšanās iespēju samazināšanu veikalos un "citur, kur cilvēki pulcējas Ziemassvētku laikā". Otrs virziens esot sabiedrības izglītošana.


Avots: bb.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst