Pāriet uz galveno saturu

Aicina noteikt vienādus ierobežojumus visiem ieceļotājiem

Aviācijas nozare aicina Ministru kabinetu lemt par konsekventu pasažieru pārvadājumu ierobežojumu noteikšanu, nediskriminējot uzraudzītos un kontrolētos pasažieru pārvadātājus.No pirmdienas, 7.decembra, ir aizliegti starptautisko pasažieru pārvadājumi uz un no Lietuvas. CAA atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra aktualizētajiem datiem ir uzdevusi par pienākumu gaisa pārvadātājiem apturēt visus pārvadājumus uz kaimiņvalsti, lai gan lidojumus uz un no Lietuvas 91% pasažieru veica tranzīta nolūkā caur lidostu "Rīga", nešķērsojot Latvijas robežu.

Vienlaikus CAA pauda viedokli, ka šādi nosacījumi ir diskriminējoši attiecībā uz uzraudzītajiem un kontrolētajiem starptautisko pasažieru pārvadātājiem. Lai gan pārvadājumi uz un no Lietuvas ir aizliegti, robežkontrole uz sauszemes robežšķērsošanas vietām nav atjaunota. Spēkā esošie noteikumi arī neaizliedz privātpersonu došanos uz Lietuvu ar savu transportu vai privāti organizētajiem pasažieru pārvadājumiem.

CAA dati liecina, ka pagājušajā nedēļā Latvijā ar privāto transportu Latvijā ieceļojušas vairāk nekā 28 000 personas, kamēr ar uzraudzītajiem un kontrolētajiem pārvadātājiem pa dzelzceļu, jūru un gaisu Latvijā ieceļojušas nedaudz vairāk kā 7500 personas. Vienlaikus CAA secina, ka daļa ar privāto transportu Latvijā ieceļojušās personas neizpilda tām uzlikto pienākumu aizpildīt elektronisko anketu "Covidpass.lv" par epidemioloģisko prasību ievērošanu.

CAA norāda, ka pagājušajā nedēļā ir vērojama strauja elektroniskās anketas aizpilde tieši pēc valdības paziņojuma, ka turpmāk pastiprināti tiks uzraudzītas personas, kas Latvijā ieceļo pa sauszemi. Pagājušajā nedēļā salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš par vairāk nekā 16% pieaudzis "Covidpass.lv" aizpilde privātā kārtā ieceļojošo personu vidū. Līdz tam ik nedēļu "Covidpass.lv" aizpilde personu vidū, kas ieceļoja Latvijā pa sauszemi, samazinājās.

Pieņemtais lēmums par pastiprinātu robežšķērsotāju uzraudzību elektroniskās anketas aizpildīšanā ir pareizs lēmums, uzskata CAA, vienlaikus norādot, ka spēkā esošā kārtība pārvadājumu aizliegšanā nedos pozitīvu efektu Covid-19 saslimstības izplatības ierobežošanā, jo personas meklēs citus veidus, kā šos ierobežojumus neievērot. Piemēram, vasaras nogalē tika veikti organizēti tūrisma braucieni no kaimiņvalsts lidostām, kas ir neizsekojamāks un nedrošāks pārvietošanās veids.

CAA norāda, ka ievesto Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits nemazināsies, ja tiek ierobežoti tikai kontrolētie pārvadātāji, bet netiek aizliegta iedzīvotāju pārvietošanās starp valstīm ar privāto transportu vai privāti organizētajiem pasažieru pārvadājumiem.

To, ka privāti organizētie un privātie braucieni ir daudz bīstamāki nekā pārvietošanās ar uzraudzīto nozaru starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem, pierāda arī Covid-19 ievesto saslimšanas gadījumu skaits, uzsvēra CAA pārstāvji. Piemēram, laikā no 23. līdz 29.novembrim saskaņā ar operatīvajiem datiem, ar aviāciju Latvijā ieceļojušas četras personas, kam vēlāk konstatēta saslimšana ar Covid-19, bet ar citiem transporta veidiem - 31 persona.

CAA norāda, ka starptautisko organizāciju pētījumi pierāda, ka slimības pārnese lidostā vai gaisa kuģī ir bijusi vienam no 27 miljoniem pasažieru. Arī Eiropas Aviācijas Drošības aģentūras (EASA) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) kopīgi izstrādātās vadlīnijas nosaka, ka valdībām ir jārisina jautājums par drošības pasākumu ieviešanu, atkarībā no valstu saslimstības rādītājiem, nevis aizliedzot pārvadājumus pēc būtības. Arī ECDC vienlaikus norādījusi, ka šī brīža epidemioloģiskajā situācijā starptautisko pasažieru pārvadājumu liegšana aizliegšana ir nelietderīga.

Jau iepriekš Slimību profilakses un kontroles centrs atzinīgi novērtējis sadarbību ar aviācijas nozari, jo epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā operatīvi iespējams saņemt visu izmeklēšanai nepieciešamo informāciju. Tas ļauj ātri un efektīvi izsekot visas saslimušās personas kontaktpersonas, kas nav iespējams gadījumos, kad ieceļotāji Latvijā ieradušies ar privātu transportu vai nelegāli organizētajiem pasažieru pārvadātājiem, uzsvēra CAA.


Avots: bb.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst