Pāriet uz galveno saturu

Vai zobu ārstēšana ar smieklu gāzi ir droša bērnamKādos gadījumos var izmantot smieklu gāzi?

Smieklu gāzi var izmantot daudzām procedūrām, sākot no zobu higiēnas procedūrām līdz plombēšanai un dobumu aizpildīšanai. Tomēr paturiet prātā, ka dažām procedūrām sāpju novēršanai var būt nepieciešama arī vietēja anestēzija. Taču smieklu gāze ļoti palīdz bērnam atslābināties un mazina paniku un trauksmi – reizēm, piemēram, ja bērns ne par ko neļauj veikt vietējo anestēziju, pēc smieklu gāzes ieelpošanas viņam nav iebildumu pret zobārsta darba rīkiem vai to, ka tiek veikta medicīniska iejaukšanās viņa mutē, piemēram, urbšana vai anestēzija. Dažkārt zobārsti rekomendē šo gāzi izmantot sākot no 5 gadu vecuma, tādēļ droši pajautā savam zobārstam viņa viedokli.


Bērns pie samaņas

Slāpekļa oksīds netiek uzskatīts par "zobārstniecību miegā", jo procedūras laikā jūsu bērns ir nomodā un atsaucīgs. Slāpekļa oksīds palīdz jūsu bērnam atslābināties, sēžot zobārsta krēslām, lai viņš varētu saņemt nepieciešamo aprūpi, lai saglabātu veselīgu smaidu. Viena no smieklu gāzes blakusparādībām ir neliels reibonis – gandrīz kā pieaugušajam pēc glāzes vīna. Tā rezultātā jūsu bērns ārstēšanas laikā var nedaudz ķiķināt, bet tomēr spēt sadarboties ar savu bērnu zobārstu.


Ja bērnam ir fobija no zobārsta, mudini viņu runāt par to, kāpēc viņš baidās. Piemēram, dažiem bērniem ir trauksme zobu dēļ, jo viņi baidās justies bezpalīdzīgi vai zaudēt kontroli. Salīdzinot ar citiem narkozes veidiem, slāpekļa oksīds atslābina jūsu bērnu, nemidzinot viņu. Bērnam zūd satraukums un viņš ļauj zobārstam paveikt savu darbu.


Smieklu gāzei ir īslaicīga iedarbība

Slāpekļa oksīds ātri iziet, kas nozīmē, ka bērns varēs atgriezties skolā vai dārziņā tūlīt pēc zobārsta apmeklējuma. Slāpekļa oksīda nomierinošā iedarbība izzūd, tiklīdz mēs noņemam elpošanas masku, kas aizsedz viņu degunu.


Turpretim, ja tiktu veikta zobārstniecība vispārējā narkozē,  bērns būtu visu atlikušo dienu jāpatur mājās un rūpīgi jāuzrauga.  Pēc smieklu gāzes ievadīšanas bērns nejutīs smagumu vai miegainību.


Nav būtisku blakusefektu

Smieklu gāze ir droša visu vecumu cilvēkiem, jo ​​nepastāv ilgstošas ​​blakusparādības, tomēr zobārstniecības tomēr rekomendē to bērniem, kas nav jaunāki par pieciem gadiem. Faktiski pieaugušie, kuriem tiek slāpekļa oksīds, pēc zobārstniecības procedūrām var pat sēsties pie stūres. Elpojot smieklu gāzi, jūsu bērns jutīsies atslābis un viņa ekstremitātes – smagas, kā piekusušas. Tas ir normāls simptoms, kas pazūd uzreiz pēc elpošanas maskas noņemšanas.


Ja arī tu vai tavs bērns izjūt paniku, tiklīdz iedomājas par zobārstu, parunājiet ar savu zobārstu par smieklu gāzes izmantošanas iespējām!

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Viņķele paziņo, kad Latvijā būs jāatgriežas pie obligātas sejas masku nēsāšanas

Pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, bet patlaban šis rādītājs ir zemāks par pieci, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa skaidroja, ka "sejas maskas noteiktos scenārijos ir kā obligāta sastāvdaļa infekcijas ierobežošanai, bet pie tā inficēšanās līmeņa, kas Latvijā ir šobrīd, un tas vēl vakar bija zem pieciem [saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju], tad plaša sejas masku lietošana pagaidām nav nepieciešama".Tomēr, ja Latvija atgrieztos pie saslimstības rādītāja, kas tuvotos 20 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, tad sejas masku lietošanu atsevišķās situācijās atkal varētu noteikt par obligātu, un viena no pirmajām vietām, kur tās nāktos vilkt, varētu būt sabiedriskais transports, atzina veselības ministre.Politiķe gan uzsvēra, ka gadījumā, ja vajadzētu atgriezties pie obligāta…

Privātā automašīna no 2021. gada kļūs par bagātnieku privilēģiju

Milzu skandālu pērn izraisījusī iecere paaugstināt nodokļus, ar ko apliek lietotas automašīnas, beidzot guvusi skaitliskas aprises – tiks ieviests arī pilnīgi jauns nodoklis, kas būs saudzīgs pret dārgu elektroautomašīnu pircējiem, bet nežēlīgs pret Latvijas ekonomiskajiem apstākļiem daudz atbilstošāko lietotu iekšdedzes auto un arī moto parku. Lai amortizētu sadārdzinājumu, iedzīvotāji, visticamāk, atsāks braukt ar Igaunijā reģistrētām mašīnām.

Latvijas Transportlīdzekļu Tirgotāju Asociācija (LATTA) jau 2019.gadā aicināja Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā ierosinātajiem grozījumiem «Alternatīvo degvielu attīstības plānā 2017.-2020. gadam».Grozījumi paredz ar 2021. gadu ieviest transportlīdzekļu reģistrācijas nodokli ar fosilām degvielām darbināmiem transportlīdzekļiem un ieviest ierobežojumu reģistrēt/ieviest Latvijā transportlīdzekļus, kas vecāki par 3 gadiem vai kam tiek veikta otrreizējā reģistrācija. Ar 2025. gadu paredzēts ierobežot vai aizliegt jaun…

Nodokļu izmaiņas skars visus

Plānotās izmaiņas visvairāk skars darba ņēmējus, jo, pārdalot nodokļu slogu no iedzīvotāju ienākuma nodokļa uz sociālajām iemaksām, lielāks nodokļu slogs būs piemērojams visai algai (13 % (8+5)) un mazāks (18%/21%) ienākumam, no kura būs atskaitītas sociālās iemaksas un atvieglojumi.

Tas nozīmē, ka darbinieki ar mazāku algu saņems nedaudz vairāk, bet ar lielāku algu nedaudz vairāk pēc nodokļu atskaitīšanas. Papildus veidojas interesants fakts, ka ģimenēm ar apgādībā esošām personām ienākumi nedaudz samazināsies, neskatoties uz tā jau diezgan slikto demogrāfisko situāciju.Papildus ir jāatzīmē, ka šobrīd ir sagatavots MK noteikumu projekts minimālas algas palielināšanai no 430 līdz 500 eiro, kas tiešā veidā skars uzņēmējus, īpaši reģionos.Iespējams, izmaiņas skars uzņēmējus, kuru darbinieki nesaņem minimālas algas apmēru mēnesī. Proti, ja ir aprēķināta mazāka alga nekā valstī noteiktā minimālā alga (piemēram, pusslodze, stundu likmes), tad darba devējs maksās minimālo sociālo iemaksu apm…