Pāriet uz galveno saturu

Vai zobu ārstēšana ar smieklu gāzi ir droša bērnamKādos gadījumos var izmantot smieklu gāzi?

Smieklu gāzi var izmantot daudzām procedūrām, sākot no zobu higiēnas procedūrām līdz plombēšanai un dobumu aizpildīšanai. Tomēr paturiet prātā, ka dažām procedūrām sāpju novēršanai var būt nepieciešama arī vietēja anestēzija. Taču smieklu gāze ļoti palīdz bērnam atslābināties un mazina paniku un trauksmi – reizēm, piemēram, ja bērns ne par ko neļauj veikt vietējo anestēziju, pēc smieklu gāzes ieelpošanas viņam nav iebildumu pret zobārsta darba rīkiem vai to, ka tiek veikta medicīniska iejaukšanās viņa mutē, piemēram, urbšana vai anestēzija. Dažkārt zobārsti rekomendē šo gāzi izmantot sākot no 5 gadu vecuma, tādēļ droši pajautā savam zobārstam viņa viedokli.


Bērns pie samaņas

Slāpekļa oksīds netiek uzskatīts par "zobārstniecību miegā", jo procedūras laikā jūsu bērns ir nomodā un atsaucīgs. Slāpekļa oksīds palīdz jūsu bērnam atslābināties, sēžot zobārsta krēslām, lai viņš varētu saņemt nepieciešamo aprūpi, lai saglabātu veselīgu smaidu. Viena no smieklu gāzes blakusparādībām ir neliels reibonis – gandrīz kā pieaugušajam pēc glāzes vīna. Tā rezultātā jūsu bērns ārstēšanas laikā var nedaudz ķiķināt, bet tomēr spēt sadarboties ar savu bērnu zobārstu.


Ja bērnam ir fobija no zobārsta, mudini viņu runāt par to, kāpēc viņš baidās. Piemēram, dažiem bērniem ir trauksme zobu dēļ, jo viņi baidās justies bezpalīdzīgi vai zaudēt kontroli. Salīdzinot ar citiem narkozes veidiem, slāpekļa oksīds atslābina jūsu bērnu, nemidzinot viņu. Bērnam zūd satraukums un viņš ļauj zobārstam paveikt savu darbu.


Smieklu gāzei ir īslaicīga iedarbība

Slāpekļa oksīds ātri iziet, kas nozīmē, ka bērns varēs atgriezties skolā vai dārziņā tūlīt pēc zobārsta apmeklējuma. Slāpekļa oksīda nomierinošā iedarbība izzūd, tiklīdz mēs noņemam elpošanas masku, kas aizsedz viņu degunu.


Turpretim, ja tiktu veikta zobārstniecība vispārējā narkozē,  bērns būtu visu atlikušo dienu jāpatur mājās un rūpīgi jāuzrauga.  Pēc smieklu gāzes ievadīšanas bērns nejutīs smagumu vai miegainību.


Nav būtisku blakusefektu

Smieklu gāze ir droša visu vecumu cilvēkiem, jo ​​nepastāv ilgstošas ​​blakusparādības, tomēr zobārstniecības tomēr rekomendē to bērniem, kas nav jaunāki par pieciem gadiem. Faktiski pieaugušie, kuriem tiek slāpekļa oksīds, pēc zobārstniecības procedūrām var pat sēsties pie stūres. Elpojot smieklu gāzi, jūsu bērns jutīsies atslābis un viņa ekstremitātes – smagas, kā piekusušas. Tas ir normāls simptoms, kas pazūd uzreiz pēc elpošanas maskas noņemšanas.


Ja arī tu vai tavs bērns izjūt paniku, tiklīdz iedomājas par zobārstu, parunājiet ar savu zobārstu par smieklu gāzes izmantošanas iespējām!

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst