Pāriet uz galveno saturu

Kāpēc kaķi murrā?Kaķis ir mierīgs un laimīgs

Ja mājas mīlulis nekustina asti, guļ aizvērtām vai puspievērtām acīm un murrā, tas nozīmē, ka tajā brīdī viņam ir īsta gandarījuma sajūta jeb viņš jūtas laimīgs. Tieši šīs murrāšanas vibrācijas ļoti labi iedarbojas uz cilvēka zemapziņu un palielina miera sajūtu arī pašam cilvēkam.

Kaķis vēlas ēst

Ja kaķis murrā un viegli ņaud, tā ir kā lūgšana pēc kaut kā. Parasti šādi kaķis vēlas ziņot, ka grib ēst. Tiklīdz sniedzies šajā murrāšanas brīdī pēc ēdiena, kaķis, visdrīzāk paglaužas arī gar kāju, pasakoties par to, ka grasies viņu barot.


Murrāšana kā šūpuļdziesma

Kaķu mamma mēdz murrāt kaķēniem, kas pielīdzināma šūpuļdziesmai. Arī mazie kaķēni murrā jau dažas dienas pēc piedzimšanas. Pēc tā kaķu mamma vadās, vai viņas bērniņi jūtas labi.

Murrāšana kā alternatīvs ārstēšanās veids

Kaķi mēdz murrāt, kad viņiem sāp kaut kas, tai skaitā pēc traumām. Bieži kaķis murrājot arī laiza brūces. Zemās vibrācijas frekvences ir tās, kas savā veidā kaķi pašu nomierina un dabīgā ceļā veicina izveseļošanās procesus, savā veidā tas ir pielīdzināms ultraskaņas ārstēšanas iekārtām. Dēļ tā ir arī radies priekštats, ka kaķis guļ un murrā cilvēkam tajā vietā, kur tam sāp, tādējādi ārstējot cilvēku.

Kaķis ir dusmīgs

Ne vienmēr murrāšana liecina par laimes sajūtu. Ja kaķis murrājot strauji luncina asti, tā ir pazīme, ka jebkurā brīdī viņš var iekost vai ieskrāpēt, jo viņš nemaz nav apmierināts. Bieži šāda veida murrāšana kombinējas ar rūkšanu. 

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Viņķele paziņo, kad Latvijā būs jāatgriežas pie obligātas sejas masku nēsāšanas

Pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, bet patlaban šis rādītājs ir zemāks par pieci, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa skaidroja, ka "sejas maskas noteiktos scenārijos ir kā obligāta sastāvdaļa infekcijas ierobežošanai, bet pie tā inficēšanās līmeņa, kas Latvijā ir šobrīd, un tas vēl vakar bija zem pieciem [saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju], tad plaša sejas masku lietošana pagaidām nav nepieciešama".Tomēr, ja Latvija atgrieztos pie saslimstības rādītāja, kas tuvotos 20 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, tad sejas masku lietošanu atsevišķās situācijās atkal varētu noteikt par obligātu, un viena no pirmajām vietām, kur tās nāktos vilkt, varētu būt sabiedriskais transports, atzina veselības ministre.Politiķe gan uzsvēra, ka gadījumā, ja vajadzētu atgriezties pie obligāta…

Privātā automašīna no 2021. gada kļūs par bagātnieku privilēģiju

Milzu skandālu pērn izraisījusī iecere paaugstināt nodokļus, ar ko apliek lietotas automašīnas, beidzot guvusi skaitliskas aprises – tiks ieviests arī pilnīgi jauns nodoklis, kas būs saudzīgs pret dārgu elektroautomašīnu pircējiem, bet nežēlīgs pret Latvijas ekonomiskajiem apstākļiem daudz atbilstošāko lietotu iekšdedzes auto un arī moto parku. Lai amortizētu sadārdzinājumu, iedzīvotāji, visticamāk, atsāks braukt ar Igaunijā reģistrētām mašīnām.

Latvijas Transportlīdzekļu Tirgotāju Asociācija (LATTA) jau 2019.gadā aicināja Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā ierosinātajiem grozījumiem «Alternatīvo degvielu attīstības plānā 2017.-2020. gadam».Grozījumi paredz ar 2021. gadu ieviest transportlīdzekļu reģistrācijas nodokli ar fosilām degvielām darbināmiem transportlīdzekļiem un ieviest ierobežojumu reģistrēt/ieviest Latvijā transportlīdzekļus, kas vecāki par 3 gadiem vai kam tiek veikta otrreizējā reģistrācija. Ar 2025. gadu paredzēts ierobežot vai aizliegt jaun…

Nodokļu izmaiņas skars visus

Plānotās izmaiņas visvairāk skars darba ņēmējus, jo, pārdalot nodokļu slogu no iedzīvotāju ienākuma nodokļa uz sociālajām iemaksām, lielāks nodokļu slogs būs piemērojams visai algai (13 % (8+5)) un mazāks (18%/21%) ienākumam, no kura būs atskaitītas sociālās iemaksas un atvieglojumi.

Tas nozīmē, ka darbinieki ar mazāku algu saņems nedaudz vairāk, bet ar lielāku algu nedaudz vairāk pēc nodokļu atskaitīšanas. Papildus veidojas interesants fakts, ka ģimenēm ar apgādībā esošām personām ienākumi nedaudz samazināsies, neskatoties uz tā jau diezgan slikto demogrāfisko situāciju.Papildus ir jāatzīmē, ka šobrīd ir sagatavots MK noteikumu projekts minimālas algas palielināšanai no 430 līdz 500 eiro, kas tiešā veidā skars uzņēmējus, īpaši reģionos.Iespējams, izmaiņas skars uzņēmējus, kuru darbinieki nesaņem minimālas algas apmēru mēnesī. Proti, ja ir aprēķināta mazāka alga nekā valstī noteiktā minimālā alga (piemēram, pusslodze, stundu likmes), tad darba devējs maksās minimālo sociālo iemaksu apm…