Pāriet uz galveno saturu

Kāpēc kaķi murrā?Kaķis ir mierīgs un laimīgs

Ja mājas mīlulis nekustina asti, guļ aizvērtām vai puspievērtām acīm un murrā, tas nozīmē, ka tajā brīdī viņam ir īsta gandarījuma sajūta jeb viņš jūtas laimīgs. Tieši šīs murrāšanas vibrācijas ļoti labi iedarbojas uz cilvēka zemapziņu un palielina miera sajūtu arī pašam cilvēkam.

Kaķis vēlas ēst

Ja kaķis murrā un viegli ņaud, tā ir kā lūgšana pēc kaut kā. Parasti šādi kaķis vēlas ziņot, ka grib ēst. Tiklīdz sniedzies šajā murrāšanas brīdī pēc ēdiena, kaķis, visdrīzāk paglaužas arī gar kāju, pasakoties par to, ka grasies viņu barot.


Murrāšana kā šūpuļdziesma

Kaķu mamma mēdz murrāt kaķēniem, kas pielīdzināma šūpuļdziesmai. Arī mazie kaķēni murrā jau dažas dienas pēc piedzimšanas. Pēc tā kaķu mamma vadās, vai viņas bērniņi jūtas labi.

Murrāšana kā alternatīvs ārstēšanās veids

Kaķi mēdz murrāt, kad viņiem sāp kaut kas, tai skaitā pēc traumām. Bieži kaķis murrājot arī laiza brūces. Zemās vibrācijas frekvences ir tās, kas savā veidā kaķi pašu nomierina un dabīgā ceļā veicina izveseļošanās procesus, savā veidā tas ir pielīdzināms ultraskaņas ārstēšanas iekārtām. Dēļ tā ir arī radies priekštats, ka kaķis guļ un murrā cilvēkam tajā vietā, kur tam sāp, tādējādi ārstējot cilvēku.

Kaķis ir dusmīgs

Ne vienmēr murrāšana liecina par laimes sajūtu. Ja kaķis murrājot strauji luncina asti, tā ir pazīme, ka jebkurā brīdī viņš var iekost vai ieskrāpēt, jo viņš nemaz nav apmierināts. Bieži šāda veida murrāšana kombinējas ar rūkšanu. 

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minētā

Viņķele paziņo, kad Latvijā būs jāatgriežas pie obligātas sejas masku nēsāšanas

  Pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, bet patlaban šis rādītājs ir zemāks par pieci, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Viņa skaidroja, ka "sejas maskas noteiktos scenārijos ir kā obligāta sastāvdaļa infekcijas ierobežošanai, bet pie tā inficēšanās līmeņa, kas Latvijā ir šobrīd, un tas vēl vakar bija zem pieciem [saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju], tad plaša sejas masku lietošana pagaidām nav nepieciešama". Tomēr, ja Latvija atgrieztos pie saslimstības rādītāja, kas tuvotos 20 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, tad sejas masku lietošanu atsevišķās situācijās atkal varētu noteikt par obligātu, un viena no pirmajām vietām, kur tās nāktos vilkt, varētu būt sabiedriskais transports, atzina veselības ministre. Politiķe gan uzsvēra, ka gadījumā, ja vajadzētu atgriezties pie obli