Pāriet uz galveno saturu

CSDD uz ceļa atņem numurzīmes bīstamiem transportlīdzekļiem

 

Foto: liepajniekiem.lv

12. augustā Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju uz Liepājas šosejas pie Rolavas organizēja transportlīdzekļu tehniskās pārbaudes reidu, kurā konstatēti vairāki pārkāpumi. Četras no apturētajām automašīnām ceļu nevarēja turpināt, jo radīja apdraudējumu satiksmē, noskaidroja “Kurzemes Vārds”.

CSDD Liepājas nodaļas priekšnieks Gvido Ķirsons laikrakstam pastāstīja, ka kopumā reida laikā pārbaudītas 53 kravas automašīnas gan ar piekabēm, gan bez. “Kopumā septiņiem transportlīdzekļiem konstatēti dažādi defekti. Trīs no automašīnām, kurām konstatēti bojājumi, ceļu varēja turpināt.

Tātad bojājumi jānovērš mēneša laikā un pēc tam jāiziet tehniskā apskate, bet četri transportlīdzekļi bija tādā stāvoklī, ka reāli apdraud ceļu satiksmi, un tādēļ tiem noņemtas numurzīmes. Pēcāk šiem autovadītājiem pašiem bija jātiek galā ar saviem spēkratiem, jo pielaide ceļu satiksmē tika anulēta,” sacīja G. Ķirsons, piebilstot, ka divas no četrām automašīnām bēdīgā stāvoklī esot bijušas ar Lietuvas numurzīmēm.

Bojājumi automašīnām bijuši dažādi, piemēram, saplaisājušas nesošās asis, amortizatori utt. Kā saka G. Ķirsons, šādiem transportlīdzekļiem neesot vietas ceļu satiksmē. “Mums jau tā ir daudz avāriju, tai skaitā ar letālām sekām. Noņemt no ceļa bīstamos transportlīdzekļus maksimāli ātri ir īpaši svarīgi, tādēļ šādas pārbaudes regulāri arī turpināsim.”

Avots: liepajniekiem.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Viņķele paziņo, kad Latvijā būs jāatgriežas pie obligātas sejas masku nēsāšanas

Pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, bet patlaban šis rādītājs ir zemāks par pieci, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa skaidroja, ka "sejas maskas noteiktos scenārijos ir kā obligāta sastāvdaļa infekcijas ierobežošanai, bet pie tā inficēšanās līmeņa, kas Latvijā ir šobrīd, un tas vēl vakar bija zem pieciem [saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju], tad plaša sejas masku lietošana pagaidām nav nepieciešama".Tomēr, ja Latvija atgrieztos pie saslimstības rādītāja, kas tuvotos 20 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, tad sejas masku lietošanu atsevišķās situācijās atkal varētu noteikt par obligātu, un viena no pirmajām vietām, kur tās nāktos vilkt, varētu būt sabiedriskais transports, atzina veselības ministre.Politiķe gan uzsvēra, ka gadījumā, ja vajadzētu atgriezties pie obligāta…

Privātā automašīna no 2021. gada kļūs par bagātnieku privilēģiju

Milzu skandālu pērn izraisījusī iecere paaugstināt nodokļus, ar ko apliek lietotas automašīnas, beidzot guvusi skaitliskas aprises – tiks ieviests arī pilnīgi jauns nodoklis, kas būs saudzīgs pret dārgu elektroautomašīnu pircējiem, bet nežēlīgs pret Latvijas ekonomiskajiem apstākļiem daudz atbilstošāko lietotu iekšdedzes auto un arī moto parku. Lai amortizētu sadārdzinājumu, iedzīvotāji, visticamāk, atsāks braukt ar Igaunijā reģistrētām mašīnām.

Latvijas Transportlīdzekļu Tirgotāju Asociācija (LATTA) jau 2019.gadā aicināja Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā ierosinātajiem grozījumiem «Alternatīvo degvielu attīstības plānā 2017.-2020. gadam».Grozījumi paredz ar 2021. gadu ieviest transportlīdzekļu reģistrācijas nodokli ar fosilām degvielām darbināmiem transportlīdzekļiem un ieviest ierobežojumu reģistrēt/ieviest Latvijā transportlīdzekļus, kas vecāki par 3 gadiem vai kam tiek veikta otrreizējā reģistrācija. Ar 2025. gadu paredzēts ierobežot vai aizliegt jaun…

Nodokļu izmaiņas skars visus

Plānotās izmaiņas visvairāk skars darba ņēmējus, jo, pārdalot nodokļu slogu no iedzīvotāju ienākuma nodokļa uz sociālajām iemaksām, lielāks nodokļu slogs būs piemērojams visai algai (13 % (8+5)) un mazāks (18%/21%) ienākumam, no kura būs atskaitītas sociālās iemaksas un atvieglojumi.

Tas nozīmē, ka darbinieki ar mazāku algu saņems nedaudz vairāk, bet ar lielāku algu nedaudz vairāk pēc nodokļu atskaitīšanas. Papildus veidojas interesants fakts, ka ģimenēm ar apgādībā esošām personām ienākumi nedaudz samazināsies, neskatoties uz tā jau diezgan slikto demogrāfisko situāciju.Papildus ir jāatzīmē, ka šobrīd ir sagatavots MK noteikumu projekts minimālas algas palielināšanai no 430 līdz 500 eiro, kas tiešā veidā skars uzņēmējus, īpaši reģionos.Iespējams, izmaiņas skars uzņēmējus, kuru darbinieki nesaņem minimālas algas apmēru mēnesī. Proti, ja ir aprēķināta mazāka alga nekā valstī noteiktā minimālā alga (piemēram, pusslodze, stundu likmes), tad darba devējs maksās minimālo sociālo iemaksu apm…