Pāriet uz galveno saturu

Bukmeikeri Rīgas atslēgas prognozē Mārtiņam Staķim

Azartspēļu izklaides uzņēmuma Pafbet.lv bukmeikeri prognozē, ka par Rīgas domes priekšsēdētāju pēc ārkārtas vēlēšanām kļūst Attīstībai/Par un Progresīvie pārstāvis Mārtiņš Staķis. Koeficients uz viņa uzvaru ir 1.44. Viņam seko Saskaņas un Jaunās vienotības izvirzītie galvaspilsētas mēra amata kandidāti Konstantīns Čekušins un Vilnis Ķirsis (abiem pa 5.00).Bukmeikeriem šķiet, ka Nacionālās apvienības un Reģionu apvienības vēlēšanu saraksta pirmais numurs Einārs Cilinskis un Gods kalpot Rīgai līderis Oļegs Burovs iepaliek vēl nedaudz (abiem pa 9.00), bet Jaunās konservatīvās partijas izvirzītajai Rīgas vadītājai Lindai Ozolai (21.00), Zaļo un zemnieku savienības metropoles vēlēšanu vilcējspēkam Viktoram Valainim (26.00) un KPV.LV mēra amata kandidātam Ralfam Nemiro (51.00) iespējas tikt Rīgas tronī ir tuvu nullei.

Runājot par partiju panākumiem Rīgas domes vēlēšanās, bukmeikeri prognozē, ka Attīstībai/Par! un Progresīvie un Saskaņa ir ar visai līdzīgām izredzēm (1.44 pret 2.25). Toties Jaunā Vienotība un NA/LRA var nemaz nestartēt, ja uzvara ir vienīgais, ko viņi gaida.

Pafbet skaitļotāji uzskata, ka JKP var justies puslīdz droši par iekļūšanu galvaspilsētas mērijā. ZZS izredzes tiek lēstas 50 pret 50. Bet KPV LV, Jaunā Saskaņa un Alternatīva var gatavoties nākamajam uznācienam.

Avots: bb.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Viņķele paziņo, kad Latvijā būs jāatgriežas pie obligātas sejas masku nēsāšanas

Pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, bet patlaban šis rādītājs ir zemāks par pieci, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa skaidroja, ka "sejas maskas noteiktos scenārijos ir kā obligāta sastāvdaļa infekcijas ierobežošanai, bet pie tā inficēšanās līmeņa, kas Latvijā ir šobrīd, un tas vēl vakar bija zem pieciem [saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju], tad plaša sejas masku lietošana pagaidām nav nepieciešama".Tomēr, ja Latvija atgrieztos pie saslimstības rādītāja, kas tuvotos 20 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, tad sejas masku lietošanu atsevišķās situācijās atkal varētu noteikt par obligātu, un viena no pirmajām vietām, kur tās nāktos vilkt, varētu būt sabiedriskais transports, atzina veselības ministre.Politiķe gan uzsvēra, ka gadījumā, ja vajadzētu atgriezties pie obligāta…

Privātā automašīna no 2021. gada kļūs par bagātnieku privilēģiju

Milzu skandālu pērn izraisījusī iecere paaugstināt nodokļus, ar ko apliek lietotas automašīnas, beidzot guvusi skaitliskas aprises – tiks ieviests arī pilnīgi jauns nodoklis, kas būs saudzīgs pret dārgu elektroautomašīnu pircējiem, bet nežēlīgs pret Latvijas ekonomiskajiem apstākļiem daudz atbilstošāko lietotu iekšdedzes auto un arī moto parku. Lai amortizētu sadārdzinājumu, iedzīvotāji, visticamāk, atsāks braukt ar Igaunijā reģistrētām mašīnām.

Latvijas Transportlīdzekļu Tirgotāju Asociācija (LATTA) jau 2019.gadā aicināja Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā ierosinātajiem grozījumiem «Alternatīvo degvielu attīstības plānā 2017.-2020. gadam».Grozījumi paredz ar 2021. gadu ieviest transportlīdzekļu reģistrācijas nodokli ar fosilām degvielām darbināmiem transportlīdzekļiem un ieviest ierobežojumu reģistrēt/ieviest Latvijā transportlīdzekļus, kas vecāki par 3 gadiem vai kam tiek veikta otrreizējā reģistrācija. Ar 2025. gadu paredzēts ierobežot vai aizliegt jaun…

Nodokļu izmaiņas skars visus

Plānotās izmaiņas visvairāk skars darba ņēmējus, jo, pārdalot nodokļu slogu no iedzīvotāju ienākuma nodokļa uz sociālajām iemaksām, lielāks nodokļu slogs būs piemērojams visai algai (13 % (8+5)) un mazāks (18%/21%) ienākumam, no kura būs atskaitītas sociālās iemaksas un atvieglojumi.

Tas nozīmē, ka darbinieki ar mazāku algu saņems nedaudz vairāk, bet ar lielāku algu nedaudz vairāk pēc nodokļu atskaitīšanas. Papildus veidojas interesants fakts, ka ģimenēm ar apgādībā esošām personām ienākumi nedaudz samazināsies, neskatoties uz tā jau diezgan slikto demogrāfisko situāciju.Papildus ir jāatzīmē, ka šobrīd ir sagatavots MK noteikumu projekts minimālas algas palielināšanai no 430 līdz 500 eiro, kas tiešā veidā skars uzņēmējus, īpaši reģionos.Iespējams, izmaiņas skars uzņēmējus, kuru darbinieki nesaņem minimālas algas apmēru mēnesī. Proti, ja ir aprēķināta mazāka alga nekā valstī noteiktā minimālā alga (piemēram, pusslodze, stundu likmes), tad darba devējs maksās minimālo sociālo iemaksu apm…