Pāriet uz galveno saturu

14% sieviešu cieš no atkārtotas partnera fiziskās vai seksuālās vardarbības

 Latvijā 14,1% sieviešu cieš no atkārtotas partnera fiziskās vai seksuālās vardarbības, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aptaujas par vardarbības izplatību Latvijā 2021.gadā dati, ar kuriem piektdien Dzimumu līdztiesības forumā dalījās CSP vecākais eksperts Kalvis Okmanis.

Aptaujā secināts, ka 28,8% sieviešu cietušas no partnera psiholoģiskās vardarbības, tai skatā 7,7% no pašreizējā partnera un 21,9% no bijušā partnera.

Vairums sieviešu atzina, ka viņu partneris jebkad ir viņas apsaukājis, kad viņi bijuši divatā vai citu cilvēku klātbūtnē - uz to norādījušas 22,3% sieviešu. 15,3% atzina, ka partneris ir dusmojies, ja viņas runājušas ar citu vīrieti vai sievieti vai nepamatoti turējis aizdomās par krāpšanu, bet 10,2% norādīja, ka partneris ir ierobežojis viņu brīvību tikties ar draugiem vai nodarboties ar hobijiem vai citām iecienītām nodarbēm. Vēl 9,7% sieviešu atklāja, ka partneris ir centies tīši viņas biedēt vai iebaidīt, piemēram, kliedzot vai bojājot lietas, savukārt 9,4% atzina, ka partneris vēlējies zināt, kur viņas atrodas dotajā brīdī un mēģinājis kontrolēt viņas, kā arī centies noteikt atrašanās vietu.


Avots: vs.lv

REKLĀMA
GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Visgļēvākais deputāts, jeb - tukša muca tālu skan

Manai kaimiņienei ir viens tāds ļoti viltīgs, mazs sunītis - viņš, tēlaini izsakoties, baidās pat no savas ēnas, bet desmitkārt to kompensē brīžos, kad jūtas drošībā - vismilzīgākais suns tiks nikni apriets, ja vien tas atradīsies pie pavadiņas vai aiz sētas. Šāds salīdzinājums šķiet ļoti precīzs, vērojot kāda deputāta (reizē arī - deputāta kandidāta uz nākamajām vēlēšanām) pēdējā laika izpildīšanos. Ārkārtīgi uzspēlēta, izteikti liekulīga bravūra brīžos, kad nekas īsti nopietns nedraud, un reizē visgļēvākā iespējamā rīcība tajā retajā reizē, kad patiešām jāizrāda drosme. Būsim godīgi - tā kā šeit nav ne Krievija, ne Baltkrievija, ne Ķīna, mūsu valstī "cīnīties pret sistēmu" un skaļi kritizēt "varas kliķi" nav nekāda lielā māksla, un nekādu papildu drosmi tas patiesībā neprasa. Vēl jo vairāk, ja esi naudīgs advokāts vai maksātnespējas administrators ar lepniem īpašumiem, kuram nav jālauza galva par to, kā samaksāt administratīvos sodus. Tāpat nekāda drosme nav vajad

Paldies TV3 par brīnišķīgajām laika ziņām šodienai 🤗🌞😁👆

     Var iet atkal peldēties :)  REKLĀMA GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI! REKLĀMA

Ignorējot valdības pozīciju, Saeima no 7.maija atļauj ēdināšanu ārtelpās atbilstoši epidemioloģiskās drošības prasībām

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas no 7.maija sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem atļauj ēdināt ārtelpās atbilstoši valdības noteiktām epidemioloģiskās drošības prasībām. Saeima šādu lēmumu pieņēma, neņemot vērā iepriekš valdībā panākto vienošanos – nepārskatīt ierobežojumus līdz 11.maijam. Bažas par Saeimas lēmumu ceturtdien pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), kura ieskatā Saeima attiecībā uz epidemioloģisko situāciju un riskiem “dzīvo savu dzīvi, savā informatīvajā telpā”. “Es to vēroju nedaudz nobažījies, jo ar dažādu rīcību varam izraisīt negaidītas sekas,” piebilda Kariņš. No Saeimas lēmuma izriet, ka no 7.maija sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem būs atļauts, ievērojot Ministru kabineta noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem, sniegt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus ārtelpās.  Taču atkarībā no epidemioloģiskās situācijas Ministru kabinets varēs pieņemt lēmumu uz noteikt