Pāriet uz galveno saturu

Saeima noraida deputātu priekšlikumus par lielāku sociālo atbalstu iedzīvotājiem

 Saeimas vairākums šodien likumprojekta "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2022., 2023. un 2024.gadam" skatīšanas gaitā noraidīja opozīcijas deputātes Ramonas Petravičas (PCL) priekšlikumu par lielāku sociālo apdrošināšanu vecākiem, kuri kopj bērnu ar invaliditāti.Tika noraidīts Petravičas priekšlikums, kas paredzēja no sabiedriskā finansējuma administrēšanas un valsts uzraudzības lauksaimniecībā ap 436 000 eiro novirzīt pensiju apdrošināšanai 20% apmērā no bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsta 313 eiro par nestrādājošām personām, kuras saņem šo pabalstu.

Debatēs politiķe skaidroja, ka pašlaik apdrošināšanas iemaksas valsts veic no krietni mazākas summas jeb 71 eiro, līdz ar to vecāks, kurš kopj bērnu ar invaliditāti, tiek pakļauts nabadzībai, sasniedzot pensijas vecumu. Vairumā gadījumā tās ir sievietes, kurām, sasniedzot pensionēšanās vecumu, pensija ir ļoti niecīga, vērsa uzmanību Petraviča.

Tāpat atbalstu nesaņēma deputāte Regīnas Ločmeles (S) priekšlikums 2,2 miljonus eiro piešķirt nevienlīdzības novēršanai attiecībā uz iepriekš piešķirto 500 eiro pabalstu jeb vienreizēja ģimenes valsts pabalsta 500 eiro piešķiršanu augstskolās studējošajiem, ja viņi nav sasnieguši 20 gadu vecumu un nav stājušies laulībā. Ločmele norādīja, ka valdība līdz šim nav atbalstījusi viņas un ģimeņu aicinājumus šāda atbalsta piešķiršanai.

Saeima noraidīja arī deputāta Andreja Klementjeva (S) priekšlikumu par piemaksu piešķiršanu ap 20 000 vecuma pensijas saņēmējiem un ap 5600 invaliditātes pensiju saņēmējiem 2022.gadā, un krietni lielākam pensionāru skaitam 2023.gadā un 2024.gadā.

Atbalstu nesaņēma arī Petravičas priekšlikums par astoņu miljonu eiro piešķiršanu 2022.gadā, 44 miljonu eiro 2023.gadā un 84 miljonu eiro 2024.gadā, lai veiktu pensiju indeksāciju nediferencējot pēc stāža.

Tāpat tika noraidīti vairāki citi Petravičas un Ločmeles priekšlikumi iedzīvotāju sociālajam atbalstam.


Avots: bb.lv
REKLĀMA
GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!

REKLĀMA

Šī emuāra populārākās ziņas

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

ZZS: Levits vienkārši nespēj vai nevēlas pildīt Valsts prezidenta pienākumus

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Valsts prezidentu Egilu Levitu uz konsultācijām par viņa turpmākās darbības mērķiem un vīziju, informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa. "Ne tikai Latvijas valsts dibināšanas svētkos, bet arī ikdienā aizvien skaudrāk iezīmējas Valsts prezidenta Levita kā valsts vadītāja līderības problēma. Acīmredzams, ka valstij sarežģītos brīžos Levits vienkārši nespēj vai nevēlas pildīt savus Valsts prezidenta pienākumus un "pazūd aiz savas pils augstajiem mūriem", nespējot adekvāti reaģēt uz notikumiem sabiedrībā," uzskata ZZS. Valsts prezidents nedrīkst uz visu nolūkoties tikai no malas kā miermīlīgs novērotājs, jo īpaši pašlaik, kad valstij ir vajadzīgs spēcīgs līderis, akcentē partiju apvienība, norādot, ka valstsvīra autoritātes neesamība un "visu laiku zemākais" Valsts prezidenta darba novērtējums esot likumsakarīgs Levita darbībai vai drīzāk bezdarbībai. ZZS ieskatā Levits ne tikai nav spējis saliedēt Latvijas sabiedrību, bet p

Internetā publicēti Pavļuta mājas foto un adrese, ministrs ir vērsies policijā

Valsts policija (VP) nodevusi Datu valsts inspekcijai informāciju par, iespējams, veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) mājas foto un dzīvesvietas adreses publicēšanu. Internetā šonedēļ parādījās vakcinācijas pretinieku ievietoti foto, kurā it kā redzama veselības ministra māja un minēta arī dzīvesvietas adrese. Pavļuta padomniece Lāsma Bindere aģentūrai LETA nekomentēja, vai ministrs ir vērsies ar iesniegumu policijā. VP preses pārstāve Krista Andersone aģentūrai LETA apstiprināja, ka minētais gadījums bija nokļuvis policijas redzeslokā, taču informācija nodota Datu valsts inspekcijai. LETA jau rakstīja, ka otrdienas vakarā izplatītajā VP priekšnieka Armanda Ruka preses paziņojumā teikts, ka VP bargi vērtēs naidīgus komentārus, vajāšanas izpausmes un draudus, kas vērsti pret mediķiem, policistiem, citu dienestu kolēģiem, apsargiem, augstākajām valsts amatpersonām un žurnālistiem. Avots: bb.lv REKLĀMA GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI! REKLĀMA