Pāriet uz galveno saturu

Valdība veic labojumus Covid-19 ierobežojumos. Kas mūs sagaida?

 Konstatējot "tehniskas neprecizitātes", valdība šodien veica vairākus labojumus rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", kas valdībā tika pieņemts 9.oktobrī.Lai novērstu rīkojuma interpretācijas iespējas, tika labotas neprecizitātes epidemioloģiskās drošības pasākumu prasībās darbinieku vakcinācijai pret Covid-19, pakalpojumu pieejamībā nevakcinētajiem, tirdzniecības un kultūras pasākumu organizēšanā.

Personas bez Covid-19 sadarbspējīga sertifikāta klātienē varēs saņemt, piemēram, pasi, banku, kurpnieka un remonta pakalpojumus, ja to nav iespējams sniegt attālināti vai pakalpojuma sniegšana attālināti rada risku cilvēka pamattiesību nodrošināšanai.

Tajās pakalpojuma sniegšanas vietās, kur vienam apmeklētājam pieejamā telpu platība ir mazāka par 15 kvadrātmetriem, pakalpojumus varēs saņemt un vienlaikus atrasties tikai viens apmeklētājs.

Brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros būs pieļaujama tikai vitāli svarīgo pakalpojumu, piemēram, banku sniegtie pakalpojumi, kurpnieka, remonta pakalpojumi, apģērbu tīrītavas, sabiedriskā ēdināšana līdzņemšanai un primāro tirdzniecības vietu darbība, proti, pārtikas veikali, aptiekās, tajā skaitā veterinārās aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali, telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas, kā arī tādu tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietu darbība, kurām ir atsevišķa ieeja, un apmeklētājiem nav pieejama izeja uz tirdzniecības centru.

Tirdzniecības centros apmeklētāju plūsma būs jāsadala drošajā un nedrošajā zonā. Tikai personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu no nedrošās zonas drīkst nokļūt drošajās zonās, kā arī atpakaļ nedrošajā zonā, savukārt visas personas, tajā skaitā arī nevakcinētas personas, drīkst atrasties tikai tirdzniecības centra nedrošajā zonā.

Tirdzniecības centra pārvaldniekam būs pienākums izvietot informāciju apmeklētājiem par drošības režīmu konkrētajā zonā un organizēt kontroli starp šīm zonām.

Ierobežojumu kontroli veiks arī Izglītības kvalitātes valsts dienesta darbinieki.

Precizējumi paredz, ka kultūras pasākumus līdz šā gada 18.oktobrim var rīkot tikai tā saucamajā "zaļajā režīmā". Tādējādi regulējums paredz, ka līdz šā gada 8.oktobrim izsludinātiem kultūras pasākumiem, tirdzniecības izstādēm, tai skaitā konferencēm, sporta pasākumiem un sacensībām, kas notiek epidemioloģiski drošā vidē, netiek attiecināta prasība par pasākuma laikā klātesošo skaita ierobežojumu. Savukārt no 18.oktobra kultūras pasākumus varēs apmeklēt ierobežots apmeklētāju skaits, kā arī šie pasākumi varēs notikt no plkst.6 līdz 23.

Lai arī valdība otrdien vēl nepieņēma lēmumu par iespējām mainīt epidemioloģiskās drošības prasības plašsaziņas līdzekļu darbībā, tomēr atbildīgās ministrijas ir sagatavojušas priekšlikumu, kas paredz, ka televīzijas un radio raidījumos sejas masku varētu nenēsāt raidījumu vadītāji.

Vienlaikus, iespējams, varētu tikt noteikts, ka raidījumā varēs piedalīties līdz 30 dalībniekiem, kuriem ir jābūt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam.

Priekšlikums paredz, ka raidījumu dalībniekiem būtu pienākums lietot sejas maskas un vienai personai jānodrošina ne mazāk kā desmit kvadrātmetri no raidījuma telpas platības. Ja iespējams, starp raidījuma dalībniekiem nāktos nodrošināt iespēju ievērot divu metru distanci.

Spēkā esošā redakcija paredz, ka no šā gada 13.oktobra darbinieki, kuriem darba pienākumu veikšanai nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, savus darba pienākumus var veikt līdz šā gada 19.oktobrim - ar Covid-19 testēšanas sertifikātu vai negatīvu SARS CoV-2 antigēna testu, kas nav vecāks par 72 stundām. Izmaiņas paredz, ka SARS-CoV-2 antigēna tests varēs būt arī darba devēja veikts antigēna tests.

Precizējumi rīkojumā paredz, ka gadījumā, ja darba devējs ir informējis darbinieku par darba pienākumu veikšanai nepieciešamu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, tad darbinieka pienākums būs sākt vakcināciju ne vēlāk kā desmit dienu laikā no minētās informācijas saņemšanas. Līdz šim regulējumā bija paredzētas septiņas dienas.

Vienlaikus spēkā ir prasība, ka gadījumā, ja darbinieks vai amatpersona vakcināciju nav uzsākusi vai pabeigusi līdz šā gada 15.novembrim, tad darba devējs darbinieku var atstādināt no darba pienākumu veikšanas.


Avots: bb.lv
REKLĀMA
GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!

REKLĀMA

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Internetā publicēti Pavļuta mājas foto un adrese, ministrs ir vērsies policijā

Valsts policija (VP) nodevusi Datu valsts inspekcijai informāciju par, iespējams, veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) mājas foto un dzīvesvietas adreses publicēšanu. Internetā šonedēļ parādījās vakcinācijas pretinieku ievietoti foto, kurā it kā redzama veselības ministra māja un minēta arī dzīvesvietas adrese. Pavļuta padomniece Lāsma Bindere aģentūrai LETA nekomentēja, vai ministrs ir vērsies ar iesniegumu policijā. VP preses pārstāve Krista Andersone aģentūrai LETA apstiprināja, ka minētais gadījums bija nokļuvis policijas redzeslokā, taču informācija nodota Datu valsts inspekcijai. LETA jau rakstīja, ka otrdienas vakarā izplatītajā VP priekšnieka Armanda Ruka preses paziņojumā teikts, ka VP bargi vērtēs naidīgus komentārus, vajāšanas izpausmes un draudus, kas vērsti pret mediķiem, policistiem, citu dienestu kolēģiem, apsargiem, augstākajām valsts amatpersonām un žurnālistiem. Avots: bb.lv REKLĀMA GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI! REKLĀMA