Pāriet uz galveno saturu

SAEIMA IZDOD KAIMIŅU KRIMINĀLVAJĀŠANAI

Saeima atbalstījusi lēmumprojektu par deputāta Artusa Kaimiņa izdošanu kriminālvajāšanai saistībā ar aizdomām par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu.Par deputāta izdošanu kriminālvajāšanai balsoja 67, pret bija 19, bet balsojumā nepiedalījās 11 deputāti.

Prokuratūra plāno celt apsūdzību Kaimiņam par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu.

Opozīcijā visi par vienu, bet koalīcijā viens otram dur dunčus mugurā

Atšķirībā no Saeimas opozīcijas, kur visi stāv par vienu, koalīcijā viens otram dur dunčus mugurā, vērtējot koalīcijas partneru rīcības attiecībā uz jautājumu par viņa izdošanu kriminālvajāšanai, uzsvēra deputāts Artuss Kaimiņš.

Kaimiņš, izklāstot lietas apstākļus, pievērsās arī attiecībām koalīcijā un “komandu”.

Politiķis atklāja, ka tad, kad koalīcijai pietrūka balsu, lai atlaistu Rīgas domi, lēmumprojekta referents Raivis Dzintars (NA) pats sūtījis automobili pakaļ Kaimiņam uz slimnīcu, lai viņš varētu ierasties Saeimā un nobalsot.

“Pirms gada guļu slimnīcā, esmu apdedzis un Dzintars sūta savu šoferi pakaļ, lai es braucu uz Saeimu balsot par Rīgas domes atlaišanu, jo viena balss bija vajadzīga. Atbraucu ar katetru kājās un tad aizbraucu. Pagāja gads, un tagad pats esat gāzētājs, lai ātrāk izskata lietu,” stāstīja Kaimiņš.

Viņu izbrīna arī Mandātu komisijas locekļa, “Jaunās vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Ainara Latkovskauzskats, ka jautājums par Kaimiņa izdošanu viņam atgādinot “Šlesera jautājumu”.

“Arī “Attīstībai/Par!” deputāts man teica, ka atbalsta mani un redz, ka lieta ir dīvaina, taču atzīst, ka nevar balsot citādāk, jo ir frakcijas lēmums,” sacīja Kaimiņš.

Deputāts arī pastāstīja, ka politiķis, jurists Andrejs Judins esot teicis Kaimiņam, ka lieta esot “ēnaina” un tā nedarot godu prokuratūrai. “Bet tad Judins pats sākt zvanīt deputātiem un vākt balsis manai izdošanai,” piebilda Kaimiņš.

“Ar ko koalīcija atšķiras no opozīcijas? Opozīcijā visi stāv par vienu. Bet koalīcijā mēs visur tev sadursim dunčus, pakārsim un nesīsim nākamo,” attiecības valdošo partiju vidū raksturoja Kaimiņš.

Kaimiņš arī uzsvēra, ka ar lietas materiāliem Saeimā iepazinās vien 21 deputāts, un pārējie to nav izdarījuši, bet lems par viņa izdošanu kriminālvajāšanai.

Avots: puaro.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst