Pāriet uz galveno saturu

Piedodiet, es nespēju noturēt! Uzņēmēja slēdz frizieru salonu (+VIDEO)

 Dīkstāves pabalsts vēl nav saņemts, bet īres maksājumi nav paceļami – tas lika uzņēmējai, salonu “Royal Dandy” īpašniecei Sigitai Norvelei izšķirties par salona slēgšanu Rīgā, vēsta LTV raidījums "Panorāma". Viņa aicina netērēt laiku birokrātijai, bet gan atbalstam uzņēmējiem, kuri ienes naudu valsts budžetā.Sigita Norvele pamāj paziņām, kas ieraudzījuši gaismu Cēsu frizētavas “Royal Dandy” logos, grib zināt, vai tiešām tā atvērta. Tomēr ne, Cēsu frizētava ir ciet jau gandrīz divus mēnešus.

“Royal Dandy” frizētavas ir zināmas cēsiniekiem, valmieriešiem un siguldiešiem. Sešus gadus arī neskaitāmi rīdzinieki to sauca par savējo. Pagājušajā nedēļā Sigita pieņēma smago lēmumu Rīgas frizētavas durvis slēgt.

“Es ļoti atvainojos esošajiem klientiem, ilggadējiem, kas bijuši lojāli, piedodiet, es nespēju noturēt, un manas vainas dēļ nācās slēgt šo vietu. Diemžēl nenāca pretī ar īri, un, ja arī nāca, tad uzvija, kad ārkārtas stāvoklis beigsies, ir pārāk liela, es tā nevaru, es uzskatu, ka tas ir neloģiski,” skaidro Sigita.

Pēc emocionālā paziņojuma sociālajā tīklā “Facebook” par Rīgas salona slēgšanu Sigita saņēmusi ļoti daudz atbalsta vārdu. Arī negatīvus komentārus, lai nečīkstot, ja nav maksājusi nodokļus. Viņu tas aizvaino.

“Es esmu maksājusi nodokļus, un uzskatu, ka nodokļi ir jāmaksā, jo var pienākt laiks kā šis, kad nekad nevar zināt, kad būs jāprasa palīdzība valstij, tu nevari prasīt palīdzību valstij, ja tu neesi neko devis,” uzsver Sigita.

Jau decembra beigās pieteikusies dīkstāves pabalstam, tomēr pagaidām atbalstu nav saņēmusi.

“Ja viņi saka 500 eiro, tad tas ir 500 eiro minimums, es varētu šeit īri nosegt, komunālos ne, bet īri; Rīgā man būtu jāpieliek klāt īrei, bet tas būtu liels atbalsts, nevajag solīt, ja nevar darīt,” saka Sigita.

“Ir tik nenormāli birokrātiski tie soļi, labāk netērējiet to laiku birokrātijai, tērējiet laiku, lai pasargātu tos mazos uzņēmējus, arī tos lielos, jo viņi ir liela ekonomikas sastāvdaļa, kas ienes lielu budžetu valstij,” aicina uzņēmēja.

Tomēr Sigita ir optimiste un zina, ka vēlākais vasaras mēnešos atkal vērs Cēsu un Valmieras frizētavas durvis. Par Siguldu vēl esot pārdomās.

“Te nu mēs esam, būs jau labi, bet nav ko čīkstēt, viss būs labi,” pārliecināta Sigita.

 Avots: bb.lv


GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst