Pāriet uz galveno saturu

Dzimšanas dienas ticējumi, ko labāk ievērotTā viena diena gadā, kad esam dzimuši, ir svarīga jebkurā vecumā un arī tiem, kuri saka, ka dzimšanas dienas nav nekas nozīmīgs. Jā, iespējams, uz pasaules notikumu fona viena cilvēka īpašākā diena gadā varētu arī nešķist kas liels, bet šajā dienā pirms noteikta gadu skaita notika kas ļoti skaists – dzīvība tika dota unikālam cilvēkam ar skaistu dvēsli, domām un savu dzīves ceļu. Lai arī cik vecs tu būtu, dzimšanas dienu ir vērts svinēt vien tādēļ vien, lai atzīmētu šo faktu. Ko par dzimšanas dienas svinēšanu saka ticējumi un kas var notikt tos neievērojot? Raudzījām uzzināt.

Kā dzimšanas dienu pavadīsi, tāds būs viss tavs gads

Ne velti dzimšanas dienas jāatzīmē tā, kā pašam visvairāk tīk, iekļaujot tās aktivitātes, kas sirdij tuvākas, un tos cilvēkus, kuri ir paši, paši mīļākie. Ticējums vēsta, ka dzimšanas diena ir kā jauns gads un viss gads tiks pavadīts tieši tā, kā atzīmēsi savu jubileju. Sāc to labi jau no paša rīta: uzreiz pēc pamošanās noskaņo sevi visam labajam, kas nāks, uzlādējies ar pozitīvām domiem, dari iepriecinošas lietas un baudi it visu, kas patīk. Neļauj šajā dienā ienākt skumjām, pesimistiskām domām, agresijai, konfliktiem. Noteikti saposies: velc tīras, kārtīgas svētku drānas, jo tas pievilks veiksmi, bet kabatā ieliec naudu, lai visu gadu tās būtu diezgan.

Dzimšanas dienā saslimt un slimot nedrīkst, tad slimosi visu gadu

Diemžēl, “Kā dzimšanas dienu pavadīsi, tāds būs viss tavs gads” attiecas arī uz negatīvām lietām. Ja savā dzimšanas dienā esi slims vai saslimsti, arī turpmākajā gadā jārēķinās ar biežu slimošanu, sliktu pašsajūtu un pat nopietnām veselības problēmām. Tāpēc raugi, lai jubileju sagaidi sveiks, vesels un labā omā, jo tad viss nākošais gads būs ļoti labs un priecīgs.

Dzimšanas dienu nedrīkst svinēt pirms attiecīgā datuma

Svinēt dzimšanas dienu pirms īstās dienas esot slikta zīme. Tādējādi tu it kā steidzini savu bioloģisko pulksteni saīsināt savu dzīvi. Mūsu senči ticēja, ka ātrāk nosvinētā diena var kļūt pat jubilāra pēdējo un, atzīmējot jubileju ātrāk, īstajā datumā ar gaviļnieku var notikt kāda nelaime. Savukārt, citi teic, ka katra ātrāk nosvinētā diena saīsina mūžu, jo tiek atņemta no pēdējām.

Tas attiecas arī uz jubilāra apsveikšanu. Ticējumos minēts, ka, izsakot apsveikumu pirms laika, vari izraisīt kādu nelaimi. Pirms dzimšanas dienas ķermenis it kā sagatavojas pārmaiņām un gaidāmā gada ritējumam, un attīrās no aizvadītā gada sārņiem un negācijām, tāpēc tas esot īpaši jūtīgs pret vārdiem, lietām un notikumiem. Ar priekšlaicīgiem apsveikumiem šo kārtību varot izjaukt.

Dzimšanas dienā jubilārs nedrīkst pārēsties un piedzerties

Jubilejas ir jāsvin, bet ar mēru. Dzimšanas dienās nedrīkstot pārēsties un piedzerties, jo tad cilvēks visu gadu būs neveiksmīgs un nervozs. Tāpat galdā nedrīkst celt rūgtus ēdienus, lai nākošgad jubilāram nebūtu rūgts. Saldumus gan nedrīkst žēlot. Tie jāēd daudz un bagātīgi, lai turpmākais gads būtu salds.

Īpašajās jubilejās daudz viesu aicināt nedrīkst, jo tad cilvēku var noskaust

Īpašās jubilejas skaitās bērnam 13 dzimšanas diena, vīrietim 40 dzimšanas diena un sievietei 53 dzimšanas diena. Tās esot īpaši nozīmīgas un liels viesu daudzums palielina risku cilvēku samaitāt vai noskaust, tāpēc iesakāms ir šīs dzimšanas dienas svinēt tikai ar tuviem, mīļiem cilvēkiem. Vēlams vispār neaicināt uz dzimšanas dienām cilvēkus, kurus tur īsti negribas redzēt, jo tā varot ielaist mājās cilvēku, kam ir ļauna acs.

Nedrīkst aicināt 9, 18, 21, 50, 99 un 100 viesu

Lai neizēstu un neizdzertu visu savu veiksmi, uz savu dzimšanas dienu nedrīkst aicināt 9, 18, 21, 50, 99 un 100 cilvēku. Šiem skaitļiem piemītot mistisks spēks, kas spējot viegli pakļaut un izmainīt cilvēka likteni.

Dzimšanas dienā nedrīkst izmantot 3, 9, 12 vai 18 sveces

Dzimšanas dienā uz kūkas nedrīkst likt 3, 9, 12 vai 18 sveces, bet vēl labāk būtu, ja sveces neizmantotu vispār, jo to skaits un krāsa var ietekmēt gaviļnieka turpmāko likteni. Noteikti nedrīkstot izmantot melnas krāsas sveces, jo tās mājai un jubilāram pievelkot nelaimi, turklāt folklorā tās izmantojuši tikai ļaunām burvestībām un pesteļiem.

Ja suns kauc dzimšanas dienā, tas piesauc tavu nāvi

Suņa kaukšana dzimšanas dienā esot slikta zīme, jo dzīvnieks spējot paredzēt vai piesaukt gaviļnieka nāvi. Labāk suni apklusināt, lai nepiesauktu nelaimi.

Ir dāvanas, kas var nest saņēmējam nelaimi

Vai esi dzirdējis, ka dažas lietas labāk nedāvināt? Šeit saraksts ar lietām, kuras dāvanas saņēmējam var nest nelaimi:

  • Par asarām atbildīgas būs kabatlakatiņi, ziepes, šampūni un citi mazgāšanas līdzekļi;
  • Nodevības nesēji ir lakati;
  • Ķildas var rasties dažādu asu priekšmetu dēļ, piemēram, nazis, šķēres, īleni, adatas, utt.;
  • Nodevību un melus spēj atnest dzelteni ziedi.

Ja vēlies no tā visa izvairīties, bet kāds tomēr ir pamanījies kādu no augstāk minētajām lietām uzdāvināt, iedod dāvinātājam 1 monētu, it kā atpērkot dāvanu.

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst