Pāriet uz galveno saturu

Telefona baterija aukstumā “nosēžas”, ekrāns vairs neklausa - ko darīt?Vai esi pamanījis, ka aukstā laikā telefons ātrāk izlādējas? Tā patiešām ir – viedtālruņiem un planšetdatoriem aukstumā var rasties zināmas problēmas, kas var traucēt to darbībai. Ir tālruņi, kuriem kā zemāko darba vides temperatūru ražotājs noteicis vien 0 grādus, citiem – šī temperatūra noteikta zemāka, pat līdz -20 grādu temperatūrai pēc Celsija. Ja litija - jonu akumulatori tiek pakļauti aukstumam, to veiktspēja patiešām cieš – tālruņa akumulators var izlādēties ātrāk nekā parasti. Tāpat var gadīties, ka tam it kā rādās, ka ir pietiekami daudz enerģijas, bet tad pēkšņi tas izslēdzas. Parasti šīs problēmas ir īslaicīgas un tiklīdz ierīce sasilst, to atkal ir iespējams ieslēgt.

Kādas problēmas viedtālrunim rodas aukstā laikā?

Telefona baterijas aukstumā darbojas sliktāk

Lielākā daļa viedtālruņu mūsdienās darbojas ar litija-jonu akumulatoriem, kam ir šķidrie elektrolīti. Kad temperatūra pazeminās, akumulatora iekšējā pretestība palielinās. Tas nozīmē, ka tiek tērēts vairāk akumulatora enerģijas, tāpēc akumulatoram ir jāstrādā vairāk, lai tālrunis darbotos. Vēl viens iemesls - samazinoties temperatūrai, samazinās arī ķīmisko reakciju ātrums. Tā kā litija-jonu baterijās nepārtraukti notiek ķīmiska reakcija, lai radītu enerģiju, tad brīdī, kad tempreatūra pazeminās, baterija nespēj saražot pietiekami daudz enerģijas tava tālruņa darbināšanai, tādēļ var gadīties ka baterija aukstumā sasalst un mazinās spēja efektīvi padot enerģiju, kā rezultātā tālrunis var pat izslēgties.

LCD ekrāni aukstumā kļūst gausāki

Problēma aukstumā var būt arī LCD ekrāniem, kas aukstumā var nedarboties. LCD tehnoloģija aukstumā kļūst lēnāka, jo šķidrie kristāli vislabāk darbojas istabas temperatūrā. Jo vēsāks kļūst, jo lēnāks ir reakcijas laiks no elektriskā signāla līdz pikseļu pārejai – tas var arī pasliktināt attēlu un padarīt to neskaidru.

Stikls aukstumā kļūst trauslāks

Tāpat aukstumā stikls ir trauslāks, tādēļ, ja ekrānā ir kādas plaisas vai plīsumi, aukstumā šie bojājumi var palielināties. Ja aukstā laikā telefons dabūs triecienu, ir daudz lielākas iespējas, ka stikls saplīsīs.

Sensoru darbība aukstumā var būt apgrūtināta

Mūsdienās bieži vien tālruņi ir savienoti ar virkni citām ierīcēm – fitnesa aprocēm u.c., kas apkopo informāciju un norāda mums, cik soļu veicām, cik kaloriju sadedzinājām, kurp dodamies utt. Jāņem vērā, ka arī šo sensoru darbība var pasliktināties, ja gaisa temperatūra ir pārāk zema. Tādēļ neņemiet nost savu digitālo pulksteni norokas un neļaujiet tā aizmugurē esošajam metāla sensoram atdzist, ja esi aukstumā. Tā vietā labāk turi to zem apģērba.

Ko darīt, lai aukstumā tālruņa baterija ilgāk saglabā enerģiju?

  • Turi tālruni siltumā. Lai telefons neciestu no aukstuma, neatstāj to automašīnā vai mugursomā, kad esi ārā ziemā. Vislabāk turi kādā kabatā pēc iespējas tuvāk ķermenim, lai tas saņemtu ķermeņa siltumu. Iespējams, vari iegādāties arī īpašu siltumizolējošu korpusu vai arī ietīt to siltā apģērbā.
  • Atstāj savas bezvadu austiņas mājās. Ja dodies ārā aukstumā, nepatērē sava tālruņa enerģiju lieki – iztiksi bez austiņām un mūzikas, toties zināsi, ka tavs tālrunis ir darba kārtībā, ja tas būs nepieciešams.
  • Aktivizē tālruņa baterijas taupīšanas režīmu, ja ārā ir auksts – tas ir viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt ilgāku akumulatora darbību. Parasti šī darbība ierobežo fona datu sinhronizācijas, samazina displeja spilgtumu un ierobežo centrālā procesora veiktspēju enerģijas taupīšanas nolūkā.
  • Izslēdz tālruni. Tas ir pats vienkāršākais ieteikums, ko paturēt prātā. Ja baidies, ka enerģijas varētu nepietikt – izslēdz tālruni uz laiku, kamēr to nelieto. Tas palīdzēs ietaupīt enerģiju un nodrošinās, lai tālrunis būtu tev vēl pieejams, kad tas būs vajadzīgs un to ieslēgsi.
  • Neslēdz aukstu telefonu uzreiz pie lādētāja. Ja Tavs telefons tomēr aukstumā ir izslēdzies, necenties to uzreiz slēgt pie lādētāja. Vispirms ļauj tam uzsilt un tikai tad lādē.
GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst