Pāriet uz galveno saturu

No 30.decembra Latvijā ieviesīs komandantstundu no plkst. 22 līdz 5Latvijā no 30.decembra līdz 2021.gada 4.janvārim plāno ieviest komandantstundu no plkst. 22 līdz plkst.5 rītā, šodien preses konforencē paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Mērķis - maksimāli izmantotu šo "kluso laiku" un palikt mājās. Valdība šo sauc par "mājsēdes laiku".

Premjers papildus skaidro, ka mājsēdes mērķis - visi sēž mājās un nerīko ballītes.

Komandantstunda tiks ieviesta arī pareizticīgo Ziemassvētku laikā, kas ir no 2021.gada 8.janvāra līdz 9.janvārim.

Veselības ministre Ilze Viņķele aicina visus "mājsēdes laikā" apdomāt savus jautājumus par vakcīnu un uzdot tos speciālistiem.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks preses konferencē stāsta, ka liela daļa cilvēku vieglprātīgi ievēro uzliktos ierobežojumus, kas saistīti ar Covid-19. Lielāka daļa, kas līdz šim ir pārkāpuši noteikumus saistīti ar covidpass neaizpildīšanu, tad seko pulcēšanās ieroebežojumu pārkāpumi un tad citi.  

Policijas priekšnieks norāda, ka saistībā ar jaunajiem šīsdienas noteikumiem uz "mājsēdes laiku" tiks mobilizēti visi pieejamie resursi - tai skaitā pašvaldības policija un robežsardze un zemessardze. Policijai šogad svētki nebūs, norādīja policijas priekšnieks. Ruks saka, ka pārkāpēji sodīti tiks bargi. Fiziskām personām sodi ir lieli no 10 eiro līdz 2 000 eiro. Juridisko personu sodi ir no 140 eiro līdz 5 000 eiro. Policijas priekšnieks aicina visus saudzēt savus maciņus. 

Valdība lēmusi, ka komandantstundas laikā ārā uz ielas var atrasties cilvēki, kuriem tas ir saistīts ar darba vajadzībām. 

LSM.lv ziņo, ka pēdējo reizi, kad Latvijā miera apstākļos tika ieviesta komandantstunda, bija 1934. gada maijā pēc Kārļa Ulmaņa apvērsuma.

Valdība šodien arī nolēmusi pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 2021.gada 7.februārim

Valdība ziņo, ka pašlaik nav plānots ierobežot pārvietošanās iespējas laikā. Līdz ar to tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas drīkstēs strādāt no plkst. 6.00 līdz plkst. 21.00, lai darbinieki varētu nokļūt no mājām uz darbu un atpakaļ, nepārkāpjot noteikumus. Darba laika ierobežojums attiektos arī uz sabiedriskās ēdināšanas vietām, joprojām ēdienu un dzērienus izsniedzot tikai līdzņemšanai.

Ministru kabinets un eksperti turpina darbu, lai vienotos par skaidrām regulējuma detaļām. Nākamā Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēde plānota trešdien, 30. decembrī.

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst