Pāriet uz galveno saturu

Āgenskalnā pēc sprādziena daļēji sabrukusi trīsstāvu dzīvojamā ēka

Rīga, 31.dec., LETA. Naktī uz ceturtdienu Āgenskalnā pēc sprādziena daļēji sabrukusi trīsstāvu dzīvojamā ēka Rīgā, Melnsila ielā 2, kas atrodas Melnsila ielas un Ļermontova ielas krustojumā. Saskaņā ar jaunāko informāciju nelaimē cietuši trīs cilvēki.


Kā aģentūrai LETA apstiprināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), saskaņā ar sākotnējo informāciju dzīvojamā mājā noticis sprādziens.

Izsaukumu uz notikuma vietu ugunsdzēsēji saņēma plkst.1.22. Ierodoties norādītajā adresē, tika konstatēts, ka deg daļēji nobrukušā nama otrais un trešais stāvs un jumta konstrukcijas.

Kā informēja VUGD preses pārstāve Agrita Vītola, patlaban notiek konstrukciju pārbaude un dzēšanas darbi. Uz vietas strādā 40 ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot 11 specializētos transportlīdzekļus.

Kā informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule, pēc jaunākās informācijas, nelaimē ir cietuši trīs cilvēki - divi ar salīdzinoši vieglām traumām nogādāti stacionārā, vienam sniegta palīdzība uz vietas.

Notikuma vietā ieradušās septiņas NMPD brigādes, un mediķi turpinās dežūru adresē, līdz glābšanas darbus būs pabeiguši citi dienesti.


Kā novēroja aģentūra LETA, ēkas Melnsila ielā 2 konstrukcijas, visticamāk, sprādziena laikā ir izmētātas tuvējā apkārtnē.


Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte, negadījuma dēļ ir slēgta satiksme Melnsila, Lapu, Ļermontova un Ernestīnes ielu posmos. Līdz ar to ierobežota varētu būt arī sabiedriskā transporta kustība.

Kā mikroblogošanas vietnē "Twitter" pavēstījis Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, ēka, kurā šonakt noticis sprādziens, ir pašvaldības īpašums. Uz notikuma vietu ir nosūtīts arī pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" autobuss, kurā īslaicīgi var uzturēties un saņemt palīdzību evakuētie iedzīvotāji.Avots: bb.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst