Pāriet uz galveno saturu

Kas notiek ar gripu? Pagājušajā nedēļā nav atklāta neviena saslimšana

 Pagājušajā nedēļā, no 16.novembra līdz 22.novembrim, Latvijā nav klīniski apstiprināts neviens jauns gripas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.Nedēļu iepriekš ģimenes ārstu prakses bija ziņojušas par diviem gripas gadījumiem, tie abi bija fiksēti Jūrmalā.

Savukārt pagājušajā nedēļā par gripas pacientiem nav ziņojušas ne ģimenes ārstu prakses, ne arī stacionārās ārstniecības iestādes.

Arī akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos pacientu vēršanās ambulatorajās iestādēs aizvadītajā nedēļā bijusi zemāka, nekā parasti tiek novērots šajā laika periodā. Vidēji tika reģistrēti 921,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kas gan ir nedaudz vairāk nekā nedēļu iepriekš, kad tika reģistrēti 895,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijā pagājušajā nedēļā klīniskajos paraugos gripas vīrusi nav noteikti, taču ir atklāti citi respiratorie vīrusi - rinovīrusi, adenvīrusi, cilvēka metapneimovīrusi, bokavīruss un enterovīruss.

Pagājušajā nedēļā bijis salīdzinoši zems atklāto pneimonijas gadījumu skaits - ar pneimoniju ambulatorajās iestādēs vērsušies astoņi pacienti, kas ir par vienu pacientu mazāk nekā nedēļu iepriekš. Pneimonijas gadījumi reģistrēti gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Vispārējās izglītības iestādes pagājušajā nedēļā apmeklēja 62,2% skolēnu, kas ir par vienu procentpunktu mazāk nekā nedēļu iepriekš. Zemais apmeklējums skaidrojams ar attālinātām mācībām skolēniem no 7.klases. Savukārt pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēja 73% reģistrēto bērnu, kas ir par 0,9 procentpunktiem vairāk nekā nedēļu iepriekš.

Kopš gripas sezonas sākuma, par kuru uzskatāma nedēļa no 28.septembra līdz 4.oktobrim, joprojām nav ziņots par nevienu nāves gadījumu pacientiem ar apstiprinātu gripas infekciju.

Pagājušajā sezonā SPKC ir apkopojis informāciju par 26 letāliem gadījumiem, savukārt iepriekšējā - 2018. līdz 2019.gada - sezonā tika reģistrēti 86 gripas slimnieku nāves gadījumi.

SPKC sagatavotajā pārskatā norādīts, ka Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionā nedēļā no 16.novembra līdz 22.novembrim gripas aktivitāte saglabājās starpsezonu līmenī.

Jau gripas sezonas sākumā SPKC sociālajā vietnē "Twitter" izplatīja paziņojumu, aicinot iedzīvotājus ievērot distancēšanos ne tikai, lai novērstu inficēšanos ar Covid-19, bet arī ar gripu.


Avots: bb.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst