Pāriet uz galveno saturu

Kas jāzina par preču sūtīšanu uz Lielbritāniju pēc Jaunā gada?

 


Lielbritānijas un Eiropas Savienības sarunas par Brexit tuvojas noslēgumam: pavisam drīz jeb 2021.gada 1.janvārī Lielbritānija izstāsies no ES un tas nozīmē izmaiņas arī pasta sūtīšanai un saņemšanai no Apvienotās Karalistes. Kas jāzina, ja ikdienā sūti preces vai dāvanas uz un no Lielbritānijas?

Pasta pakas sūtīšana būs lētāka

Paredzēts, ka vēstuļu korespondences - pastkaršu, vēstuļu, sīkpaku, bandroļu - sūtīšana notiks kā līdz šim. Tarifs mainīsies pasta pakām ar svaru virs 10 kg - šiem sūtījumiem tiks piemērota PVN likme 0% apmērā līdzšinējā 21% vietā. Ko tas nozīmē? Pasta pakas sūtīšana būs lētāka. Lūk, piemērs:

Ja pašlaik pasta pakai ar svaru 11 kg nosūtīšanas tarifs uz Lielbritāniju ir 65,99 eiro ar PVN, no 2021.gada 1.janvāra pakas nosūtīšanas izmaksas ar līdzvērtīgu svaru būs 54,54 eiro, ieskaitot PVN.

Par dāvanām un interneta veikalos pasūtīto būs jāmaksā vairāk

Sākot ar 2021.gada 1.janvāri, stāsies spēkā tāda pati atmuitošanas kārtība, kāda tiek piemērota sūtījumiem no jebkuras citas valsts vai teritorijas ārpus ES.

Cik jāmaksā, ja sūtīsi lietas no interneta vaikaliem?

 Ja sūtīsi preces no interneta veikaliem vai pasūtīsi citas komerciālas preces, rēķinies ar sekojošo:

  • Sūtījumiem ar vērtību līdz 22 eiro netiks piemērots ne muitas nodoklis, ne PVN, un atmuitošanas procedūras nebūs nepieciešamas;
  • Sūtījumiem ar vērtību no 22,01 līdz 150 eiro tiks piemērots PVN nodoklis;
  • Par sūtījumiem ar vērtību virs 150 eiro būs jāmaksā gan PVN, gan muitas nodoklis.

Cik jāmaksā, ja saņemsi dāvanas?

Ja saņem dāvanas vai cita veida pasta sūtījumus no fiziskām personām, izmaksas ir sekojošas:

  • Sūtījumiem ar vērtību līdz 45 eiro nodokļi netiks piemēroti;
  • Sūtījumiem no 45,01 līdz 150 eiro un vairāk tiks attiecināts gan PVN, gan muitas nodoklis.

Sūtot lietas, būs jānorāda ļoti detalizēta informācija

Visos gadījumos, nosūtot jebkāda veida sūtījumus uz Lielbritāniju un citām valstīm vai teritorijām ārpus ES, atbilstoši Pasaules pasta savienības (Universal Postal Union) prasībām no 2021.gada 1.janvāra sūtītājam būs jānorāda maksimāli detalizēta informācija par sūtījuma saturu:

  • saņēmēju,
  • vērtību,
  • svaru,
  • izcelsmes valsti, utt.

Norādot neprecīzu informāciju, pakas sūtīšanas ilgums var palielināties.

Ja vēlies uzzināt vairāk, dodies uz https://www.vid.gov.lv/lv/pasta-sutijumi vai zvani uz tālruni 67120000.GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst