Pāriet uz galveno saturu

ZZS aicina pulcēties uz protesta akcijām pret 2021.gada valsts budžetu

Trešdien, 28.oktobrī, kad Saeima sāks skatīt 2021.gada valsts budžeta projektu pirmajā lasījumā, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina iedzīvotājus pulcēties miermīlīgās protesta akcijās un paust savu nostāju par valdības piedāvātajiem pasākumiem valsts finanšu galvenajā dokumentā, informēja ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa.


Latvijas Zemnieku savienības (LZS) Uzņēmēju padome 28.oktobrī plkst.10 pie Saeimas organizē mazo uzņēmēju protesta akciju "Atdod karoti".

"Valdība, neskatoties uz to, ka Covid-19 pandēmijas rezultātā tautsaimniecībā ir vērojama lejupslīde un daudzi saskaras ar ieņēmumu samazinājumu, piedāvā celt nodokļus mikrouzņēmumiem, patentmaksātājiem un radošajām personībām. Uz šo cilvēku un viņu ģimeņu rēķina valdība vēlas nākamgad iekasēt 80 miljonus eiro, bet 2022.gadā - jau 140 miljonus," pauda LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

LZS aicina mazos uzņēmējus paust savu nostāju pret šādu politiku, kas tās ieskatā ir "pretrunā ekonomiskajai loģikai un var iznīcināt tūkstošiem darba vietu".

Latvijas Zaļā partija (LZP) 28.oktobrī aicina pie Saeima pulcēties Latvijas pašvaldību atbalstam.

"Valsts budžets ir kompromiss, salāgojot iespējas ar vajadzībām, tomēr šoreiz iznācis brāķis - valdība vēlas valsts budžetu lāpīt uz pašvaldību un to iedzīvotāju rēķina. Mainot iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalījumu, pašvaldību budžeti neiekasēs 90,9 miljonus eiro, bet tie nonāks valsts budžetā," informēja LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

LZP uzskata, ka cietēji būs pašvaldībās strādājošie pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi, sociālie darbinieki un citi, nebūs iespēja uzturēt un attīstīt infrastruktūru, piemēram, ceļus, nodrošināt pašvaldību pakalpojumus.

Avots: bb.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst