Pāriet uz galveno saturu

Vai pircēju bez sejas maskas veikalā var neapkalpot?

Mutes un deguna aizsegu lietošanas prasības ievērošana ir daļa no uzņēmēja un klienta savstarpējām attiecībām, līdz ar to, saskaroties ar klientu, kurš nevalkā mutes un deguna aizsegu, tā ir uzņēmēja izšķiršanās apkalpot šo klientu, trešdienas preses konferencē norādīja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.

"Mēs neesam vienīgā valsts, kas pieprasa šo aizsegu, citviet, ja cilvēkam nav mutes vai deguna aizsega, viņš netiek ielaists," piebilda ministrijas pārstāve. Viņa tostarp skaidroja, ka, "protams, ka pie katras iestādes mēs nenoliksim policistu, bet te ir solidāra atbildība no katra sabiedrības locekļa un uzņēmēja".

Vadoties pēc epidemiologu paustā, līdz šim pamatprincipi Covid-19 ierobežošanai - distancēšanās, dezinfekcija un pašizolēšanās pie simptomu parādīšanās - tika neievēroti pietiekami apzinīgi. Līdz ar to pašreiz noteiktie papildu drošības pasākumi ir orientēti uz dažādu sociālo burbuļu savstarpēju nodalīšanu.

"Ja tā ir viena klase, tad mēs darām visu, lai klases nekrustotos savā starpā," skaidroja Līviņa, piebilstot, ka būtiski ir arī, lai tiktu ierobežotas arī pēcdarba aktivitātes.

Vaicāta par to, kā sabiedrisko transportu kontrolieri noteiks, vai pasažierim ir attiecīgās veselības problēmas, kas pieļautu masku nevalkāšanu, Līviņa skaidroja, ka kontrolierim būtu jābūt spējīgam šos traucējumus patiesi redzēt, lai tiktu pieļauts izņēmums. Vienlaikus ministrijas pārstāve atzīmēja, ka pastāv alternatīvi sejas aizsargmaskām.

Patlaban turpinoties saslimstības pieaugumam, ir svarīgi, lai aizsegi tiktu lietoti vietās, kur ir liels cilvēku skaits un nav iespējams ievērot distanci, uzsvēra Līviņa.

Līviņa arī atgādināja, ka mutes un deguna aizsegi ir jālieto veikalos, tajā skaitā, lielveikalos, pastos, degvielas uzpildes stacijās un citās vietās, kur notiek tirdzniecība. Tāpat to lietošana ir obligāta dzelzceļa stacijās, autoostās, lidostās, kā arī kultūras vietās un reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja tajās nenotiek pasākums, kas organizēts fiksētās, personalizētās sēdvietās.

Mutes un deguna aizsegi jālieto arī, piemēram, muzeju, izstāžu zāļu, bibliotēku, reliģisko darbības vietu apmeklētājiem, ja viņi turp ir devušies apskatīt muzeja ekspozīciju, izstādi, piedalīties dievkalpojumā vai citu analoģisku iemeslu dēļ. Tomēr, ja šajās vietās, piemēram, bibliotēkā vai reliģiskās darbības vietā tiek rīkots pasākums, kurā personas atrodas fiksētās personalizētās sēdvietās, personām mutes un deguna aizsegi nebūs jālieto.

Mutes un deguna aizsegi būs jālieto arī darbiniekiem, kas strādā minētajās vietās un no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru.

Tāpat kā līdz šim, šī prasība lietot sejas maskas neattieksies uz bērniem līdz 13 gadu vecumam.

Jauna prasība, kas tiks ieviesta no piektdienas ir pulcēšanās ierobežojumi attiecībā uz privātiem pasākumiem, nosakot maksimālo apmeklētāju skaitu līdz 30 cilvēkiem. Līdzīgi arī tiek samazināts publisko pasākumu pieļaujamo apmeklētāju skaits - iekštelpās ļaujot pulcēties līdz 500, bet ārtelpās - līdz 1000 cilvēkiem.

Vienlaikus jaunie ierobežojumi skars arī publiskās ēdināšanas un nakts izklaides vietas, kuru darbalaiks no piektdienas tiks ierobežots līdz plkst.24.

"Tagad, izplatoties vīrusam, mums ir maksimāli jāierobežo nakts dzīve," skaidroja Līviņa, norādot, ka naktī ēdienu varēs nodrošināt tikai līdzņemšanai.

Jau ziņots, ka Latvijā jau vairākas nedēļas tiek novērots saslimstības ar Covid-19 pieaugums.Avots: bb.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Viņķele paziņo, kad Latvijā būs jāatgriežas pie obligātas sejas masku nēsāšanas

Pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, bet patlaban šis rādītājs ir zemāks par pieci, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa skaidroja, ka "sejas maskas noteiktos scenārijos ir kā obligāta sastāvdaļa infekcijas ierobežošanai, bet pie tā inficēšanās līmeņa, kas Latvijā ir šobrīd, un tas vēl vakar bija zem pieciem [saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju], tad plaša sejas masku lietošana pagaidām nav nepieciešama".Tomēr, ja Latvija atgrieztos pie saslimstības rādītāja, kas tuvotos 20 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, tad sejas masku lietošanu atsevišķās situācijās atkal varētu noteikt par obligātu, un viena no pirmajām vietām, kur tās nāktos vilkt, varētu būt sabiedriskais transports, atzina veselības ministre.Politiķe gan uzsvēra, ka gadījumā, ja vajadzētu atgriezties pie obligāta…

Privātā automašīna no 2021. gada kļūs par bagātnieku privilēģiju

Milzu skandālu pērn izraisījusī iecere paaugstināt nodokļus, ar ko apliek lietotas automašīnas, beidzot guvusi skaitliskas aprises – tiks ieviests arī pilnīgi jauns nodoklis, kas būs saudzīgs pret dārgu elektroautomašīnu pircējiem, bet nežēlīgs pret Latvijas ekonomiskajiem apstākļiem daudz atbilstošāko lietotu iekšdedzes auto un arī moto parku. Lai amortizētu sadārdzinājumu, iedzīvotāji, visticamāk, atsāks braukt ar Igaunijā reģistrētām mašīnām.

Latvijas Transportlīdzekļu Tirgotāju Asociācija (LATTA) jau 2019.gadā aicināja Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā ierosinātajiem grozījumiem «Alternatīvo degvielu attīstības plānā 2017.-2020. gadam».Grozījumi paredz ar 2021. gadu ieviest transportlīdzekļu reģistrācijas nodokli ar fosilām degvielām darbināmiem transportlīdzekļiem un ieviest ierobežojumu reģistrēt/ieviest Latvijā transportlīdzekļus, kas vecāki par 3 gadiem vai kam tiek veikta otrreizējā reģistrācija. Ar 2025. gadu paredzēts ierobežot vai aizliegt jaun…

Nodokļu izmaiņas skars visus

Plānotās izmaiņas visvairāk skars darba ņēmējus, jo, pārdalot nodokļu slogu no iedzīvotāju ienākuma nodokļa uz sociālajām iemaksām, lielāks nodokļu slogs būs piemērojams visai algai (13 % (8+5)) un mazāks (18%/21%) ienākumam, no kura būs atskaitītas sociālās iemaksas un atvieglojumi.

Tas nozīmē, ka darbinieki ar mazāku algu saņems nedaudz vairāk, bet ar lielāku algu nedaudz vairāk pēc nodokļu atskaitīšanas. Papildus veidojas interesants fakts, ka ģimenēm ar apgādībā esošām personām ienākumi nedaudz samazināsies, neskatoties uz tā jau diezgan slikto demogrāfisko situāciju.Papildus ir jāatzīmē, ka šobrīd ir sagatavots MK noteikumu projekts minimālas algas palielināšanai no 430 līdz 500 eiro, kas tiešā veidā skars uzņēmējus, īpaši reģionos.Iespējams, izmaiņas skars uzņēmējus, kuru darbinieki nesaņem minimālas algas apmēru mēnesī. Proti, ja ir aprēķināta mazāka alga nekā valstī noteiktā minimālā alga (piemēram, pusslodze, stundu likmes), tad darba devējs maksās minimālo sociālo iemaksu apm…