Pāriet uz galveno saturu

Vai pircēju bez sejas maskas veikalā var neapkalpot?

Mutes un deguna aizsegu lietošanas prasības ievērošana ir daļa no uzņēmēja un klienta savstarpējām attiecībām, līdz ar to, saskaroties ar klientu, kurš nevalkā mutes un deguna aizsegu, tā ir uzņēmēja izšķiršanās apkalpot šo klientu, trešdienas preses konferencē norādīja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.

"Mēs neesam vienīgā valsts, kas pieprasa šo aizsegu, citviet, ja cilvēkam nav mutes vai deguna aizsega, viņš netiek ielaists," piebilda ministrijas pārstāve. Viņa tostarp skaidroja, ka, "protams, ka pie katras iestādes mēs nenoliksim policistu, bet te ir solidāra atbildība no katra sabiedrības locekļa un uzņēmēja".

Vadoties pēc epidemiologu paustā, līdz šim pamatprincipi Covid-19 ierobežošanai - distancēšanās, dezinfekcija un pašizolēšanās pie simptomu parādīšanās - tika neievēroti pietiekami apzinīgi. Līdz ar to pašreiz noteiktie papildu drošības pasākumi ir orientēti uz dažādu sociālo burbuļu savstarpēju nodalīšanu.

"Ja tā ir viena klase, tad mēs darām visu, lai klases nekrustotos savā starpā," skaidroja Līviņa, piebilstot, ka būtiski ir arī, lai tiktu ierobežotas arī pēcdarba aktivitātes.

Vaicāta par to, kā sabiedrisko transportu kontrolieri noteiks, vai pasažierim ir attiecīgās veselības problēmas, kas pieļautu masku nevalkāšanu, Līviņa skaidroja, ka kontrolierim būtu jābūt spējīgam šos traucējumus patiesi redzēt, lai tiktu pieļauts izņēmums. Vienlaikus ministrijas pārstāve atzīmēja, ka pastāv alternatīvi sejas aizsargmaskām.

Patlaban turpinoties saslimstības pieaugumam, ir svarīgi, lai aizsegi tiktu lietoti vietās, kur ir liels cilvēku skaits un nav iespējams ievērot distanci, uzsvēra Līviņa.

Līviņa arī atgādināja, ka mutes un deguna aizsegi ir jālieto veikalos, tajā skaitā, lielveikalos, pastos, degvielas uzpildes stacijās un citās vietās, kur notiek tirdzniecība. Tāpat to lietošana ir obligāta dzelzceļa stacijās, autoostās, lidostās, kā arī kultūras vietās un reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja tajās nenotiek pasākums, kas organizēts fiksētās, personalizētās sēdvietās.

Mutes un deguna aizsegi jālieto arī, piemēram, muzeju, izstāžu zāļu, bibliotēku, reliģisko darbības vietu apmeklētājiem, ja viņi turp ir devušies apskatīt muzeja ekspozīciju, izstādi, piedalīties dievkalpojumā vai citu analoģisku iemeslu dēļ. Tomēr, ja šajās vietās, piemēram, bibliotēkā vai reliģiskās darbības vietā tiek rīkots pasākums, kurā personas atrodas fiksētās personalizētās sēdvietās, personām mutes un deguna aizsegi nebūs jālieto.

Mutes un deguna aizsegi būs jālieto arī darbiniekiem, kas strādā minētajās vietās un no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru.

Tāpat kā līdz šim, šī prasība lietot sejas maskas neattieksies uz bērniem līdz 13 gadu vecumam.

Jauna prasība, kas tiks ieviesta no piektdienas ir pulcēšanās ierobežojumi attiecībā uz privātiem pasākumiem, nosakot maksimālo apmeklētāju skaitu līdz 30 cilvēkiem. Līdzīgi arī tiek samazināts publisko pasākumu pieļaujamo apmeklētāju skaits - iekštelpās ļaujot pulcēties līdz 500, bet ārtelpās - līdz 1000 cilvēkiem.

Vienlaikus jaunie ierobežojumi skars arī publiskās ēdināšanas un nakts izklaides vietas, kuru darbalaiks no piektdienas tiks ierobežots līdz plkst.24.

"Tagad, izplatoties vīrusam, mums ir maksimāli jāierobežo nakts dzīve," skaidroja Līviņa, norādot, ka naktī ēdienu varēs nodrošināt tikai līdzņemšanai.

Jau ziņots, ka Latvijā jau vairākas nedēļas tiek novērots saslimstības ar Covid-19 pieaugums.Avots: bb.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst