Pāriet uz galveno saturu

Kuldīgā bailēs no Covid-19 tūrisms apstājas80% no visām rezervācijām tika atceltas. Oktobris, kas solījās būt daudzsološs tūrisma un ēdināšanas biznesam Kuldīgā, tomēr tāds nebūs. Tā situāciju raksturo Kuldīgas tūrisma uzņēmēji un nozares pārstāvji, kuriem ziņas par Covid-19 uzliesmojumu pilsētā izvērties par negaidītu un nepatīkamu pārsteigumu. Kopumā Kurzemē šis gads tūrisma nozarē tiek iedalīts vairākos pandēmijas posmos – no spožiem rādītājiem līdz pat kārtējam klusuma brīdim. 

Situācija tiešām bijusi nepatīkama, jo cilvēki uzreiz noreaģēja uz šīm ziņām, izslēdzot Kuldīgu kā galamērķi, kas, pēc kafejnīcas „Kursas zeme” saimnieku Dzintras un Ingmāra Lādenu domām, nav pareizi. Turklāt kafejnīcas un restorāni īpaši cenšoties ievērot piesardzību, stāsta saimnieki. 


„Mums bija pieteiktas rezervācijas, 20 cilvēki, rīdzinieki bija pieteikušies, atcēla rezervāciju, jo uz Kuldīgu tagad nevarot braukt, Kuldīga ir [Covid-19] perēklis,” stāsta Dzintra.


„Viss apstājas ažiotāžas dēļ. Tika radīta masu psihoze, ka te ir kaut kādas briesmas un šausmas, bet kafejnīca vispār ir tīrākā vieta, kur pēc katra apmeklētāja viss tiek notīrīts.


Pavasarī izveidojām aizsargbarjeras, lai cilvēkus var atdalīt citu no cita,” norāda Ingmārs.     


Saulainā pēcpusdienā kafejnīcas terasē ārpusē kafiju malko četras kuldīdznieces. Viņas sēž atstatus. „Mēs kā vietējie iedzīvotāji priecājamies par dabu, kāpēc nesēdēt ārā, svaigā gaisā. Šajā brīdī jā, bet vēl ir darba laiks. Tad jau Rīga arī ir liels perēklis, tad jau Rīgā arī nekur nevar iet…” viņas spriež.


GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst