Pāriet uz galveno saturu

Sāks būvēt kafejnīcu Liepājā, Jūrmalas parka uzkalniņā

Plānots, ka oktobrī būvnieki sāks rosīties Jūrmalas parka uzkalniņā līdzās bērnu rotaļu laukumam, kur taps kafejnīca. Kopējās investīcijas ēkā, aprīkojumā, teritorijas labiekārtošanā un komunikāciju pieslēgumā plānotas aptuveni 205 tūkstošu eiro apjomā.Ar projekta virzību un iecerēm SIA “Čau tēti” valdes loceklis Juris Rudzītis pilsētas domes deputātus ceturtdien iepazīstināja Pilsētas attīstības komitejā.

“Tas noteikti nebūs ne restorāns, ne bārs, ne naktsklubs. Tā būs kafejnīca, kas vairāk orientēta uz bērniem,” pauž J. Rudzītis. Viņš gan saka: “Neesmu uzņēmējs, esmu melnā darba darītājs.”

Viņš ir pieredzējis šefpavārs un savulaik strādājis gan “Hotel Kolumbs”, gan viesnīcas “Poriņš” restorānā. 2008. gadā J. Rudzītis devies strādāt uz Norvēģiju, sākotnēji plānojis tur pavadīt tikai trīs mēnešus, taču ārzemēs aizvadīti 12 gadi. Sieva un meita gan palikušas Liepājā, un J. Rudzītis neslēpj, ka šī atšķirtība ģimenē bijusi ļoti smaga. Šobrīd gan darbā viesnīcā netālu no Stavangeres viņš paņēmis pauzi, lai visu savu enerģiju veltītu kafejnīcas projektam Liepājā.

“Tas ir mans atgriešanās projekts. Jo laiks iet, meita aug un viņai vajag klāt tēti!”

Kafejnīcas ēku Jūrmalas parka uzkalniņā ekspluatācijā iecerēts nodot līdz nākamā gada maijam. J. Rudzītis pats arī darbosies kafejnīcas virtuvē, gatavojot bērnu iecienītus ēdienus un našķus. “Tās varētu būt vafeles, virtuļi, pašu gatavots saldējums, saldējuma kokteiļi,” klāsta šefpavārs.

Ēstuves – koka karkasa tipa būves – otrajā stāvā iecerēts izveidot āra terasi, un vienlaikus kafejnīcā varētu uzturēties ap 100 cilvēku. Tā varētu būt vieta arī bērnu ballīšu rīkošanai, spriež SIA “Čau tēti” valdes loceklis.

Sākotnēji bijusi doma kafejnīcu nosaukt uzņēmuma vārdā “Čau tēti”. “Tāds latvisks nosaukums, taču, redzot, ka pilsētā iebrauc daudz tūristu, nolēmām mazlietiņ kafejnīcas vārdu pamainīt, proti, tas varētu būt “Papus”,” teic J. Rudzītis.

Projekta īstenošanai piesaistīts finanšu institūcijas “Altum” aizdevums, kā arī atbalsta saņemšanai uzņēmums gatavs startēt arī Liepājas domes rīkotajā mazo un vidējo komercsabiedrību projektu konkursā, ko pašvaldība šogad grasās izsludināt vēlreiz, visticamāk, oktobrī.

Tikmēr pašvaldība apņēmusies uzkalniņa kafejnīcas izveidi atbalstīt, gādājot par ūdensvada un kanalizācijas pieslēguma izbūvi, kā arī labiekārtot iznomāto teritoriju.

Avots: liepajniekiem.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst