Pāriet uz galveno saturu

Sāks būvēt kafejnīcu Liepājā, Jūrmalas parka uzkalniņā

Plānots, ka oktobrī būvnieki sāks rosīties Jūrmalas parka uzkalniņā līdzās bērnu rotaļu laukumam, kur taps kafejnīca. Kopējās investīcijas ēkā, aprīkojumā, teritorijas labiekārtošanā un komunikāciju pieslēgumā plānotas aptuveni 205 tūkstošu eiro apjomā.Ar projekta virzību un iecerēm SIA “Čau tēti” valdes loceklis Juris Rudzītis pilsētas domes deputātus ceturtdien iepazīstināja Pilsētas attīstības komitejā.

“Tas noteikti nebūs ne restorāns, ne bārs, ne naktsklubs. Tā būs kafejnīca, kas vairāk orientēta uz bērniem,” pauž J. Rudzītis. Viņš gan saka: “Neesmu uzņēmējs, esmu melnā darba darītājs.”

Viņš ir pieredzējis šefpavārs un savulaik strādājis gan “Hotel Kolumbs”, gan viesnīcas “Poriņš” restorānā. 2008. gadā J. Rudzītis devies strādāt uz Norvēģiju, sākotnēji plānojis tur pavadīt tikai trīs mēnešus, taču ārzemēs aizvadīti 12 gadi. Sieva un meita gan palikušas Liepājā, un J. Rudzītis neslēpj, ka šī atšķirtība ģimenē bijusi ļoti smaga. Šobrīd gan darbā viesnīcā netālu no Stavangeres viņš paņēmis pauzi, lai visu savu enerģiju veltītu kafejnīcas projektam Liepājā.

“Tas ir mans atgriešanās projekts. Jo laiks iet, meita aug un viņai vajag klāt tēti!”

Kafejnīcas ēku Jūrmalas parka uzkalniņā ekspluatācijā iecerēts nodot līdz nākamā gada maijam. J. Rudzītis pats arī darbosies kafejnīcas virtuvē, gatavojot bērnu iecienītus ēdienus un našķus. “Tās varētu būt vafeles, virtuļi, pašu gatavots saldējums, saldējuma kokteiļi,” klāsta šefpavārs.

Ēstuves – koka karkasa tipa būves – otrajā stāvā iecerēts izveidot āra terasi, un vienlaikus kafejnīcā varētu uzturēties ap 100 cilvēku. Tā varētu būt vieta arī bērnu ballīšu rīkošanai, spriež SIA “Čau tēti” valdes loceklis.

Sākotnēji bijusi doma kafejnīcu nosaukt uzņēmuma vārdā “Čau tēti”. “Tāds latvisks nosaukums, taču, redzot, ka pilsētā iebrauc daudz tūristu, nolēmām mazlietiņ kafejnīcas vārdu pamainīt, proti, tas varētu būt “Papus”,” teic J. Rudzītis.

Projekta īstenošanai piesaistīts finanšu institūcijas “Altum” aizdevums, kā arī atbalsta saņemšanai uzņēmums gatavs startēt arī Liepājas domes rīkotajā mazo un vidējo komercsabiedrību projektu konkursā, ko pašvaldība šogad grasās izsludināt vēlreiz, visticamāk, oktobrī.

Tikmēr pašvaldība apņēmusies uzkalniņa kafejnīcas izveidi atbalstīt, gādājot par ūdensvada un kanalizācijas pieslēguma izbūvi, kā arī labiekārtot iznomāto teritoriju.

Avots: liepajniekiem.lv

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Viņķele paziņo, kad Latvijā būs jāatgriežas pie obligātas sejas masku nēsāšanas

Pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, bet patlaban šis rādītājs ir zemāks par pieci, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa skaidroja, ka "sejas maskas noteiktos scenārijos ir kā obligāta sastāvdaļa infekcijas ierobežošanai, bet pie tā inficēšanās līmeņa, kas Latvijā ir šobrīd, un tas vēl vakar bija zem pieciem [saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju], tad plaša sejas masku lietošana pagaidām nav nepieciešama".Tomēr, ja Latvija atgrieztos pie saslimstības rādītāja, kas tuvotos 20 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, tad sejas masku lietošanu atsevišķās situācijās atkal varētu noteikt par obligātu, un viena no pirmajām vietām, kur tās nāktos vilkt, varētu būt sabiedriskais transports, atzina veselības ministre.Politiķe gan uzsvēra, ka gadījumā, ja vajadzētu atgriezties pie obligāta…

Privātā automašīna no 2021. gada kļūs par bagātnieku privilēģiju

Milzu skandālu pērn izraisījusī iecere paaugstināt nodokļus, ar ko apliek lietotas automašīnas, beidzot guvusi skaitliskas aprises – tiks ieviests arī pilnīgi jauns nodoklis, kas būs saudzīgs pret dārgu elektroautomašīnu pircējiem, bet nežēlīgs pret Latvijas ekonomiskajiem apstākļiem daudz atbilstošāko lietotu iekšdedzes auto un arī moto parku. Lai amortizētu sadārdzinājumu, iedzīvotāji, visticamāk, atsāks braukt ar Igaunijā reģistrētām mašīnām.

Latvijas Transportlīdzekļu Tirgotāju Asociācija (LATTA) jau 2019.gadā aicināja Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā ierosinātajiem grozījumiem «Alternatīvo degvielu attīstības plānā 2017.-2020. gadam».Grozījumi paredz ar 2021. gadu ieviest transportlīdzekļu reģistrācijas nodokli ar fosilām degvielām darbināmiem transportlīdzekļiem un ieviest ierobežojumu reģistrēt/ieviest Latvijā transportlīdzekļus, kas vecāki par 3 gadiem vai kam tiek veikta otrreizējā reģistrācija. Ar 2025. gadu paredzēts ierobežot vai aizliegt jaun…

Nodokļu izmaiņas skars visus

Plānotās izmaiņas visvairāk skars darba ņēmējus, jo, pārdalot nodokļu slogu no iedzīvotāju ienākuma nodokļa uz sociālajām iemaksām, lielāks nodokļu slogs būs piemērojams visai algai (13 % (8+5)) un mazāks (18%/21%) ienākumam, no kura būs atskaitītas sociālās iemaksas un atvieglojumi.

Tas nozīmē, ka darbinieki ar mazāku algu saņems nedaudz vairāk, bet ar lielāku algu nedaudz vairāk pēc nodokļu atskaitīšanas. Papildus veidojas interesants fakts, ka ģimenēm ar apgādībā esošām personām ienākumi nedaudz samazināsies, neskatoties uz tā jau diezgan slikto demogrāfisko situāciju.Papildus ir jāatzīmē, ka šobrīd ir sagatavots MK noteikumu projekts minimālas algas palielināšanai no 430 līdz 500 eiro, kas tiešā veidā skars uzņēmējus, īpaši reģionos.Iespējams, izmaiņas skars uzņēmējus, kuru darbinieki nesaņem minimālas algas apmēru mēnesī. Proti, ja ir aprēķināta mazāka alga nekā valstī noteiktā minimālā alga (piemēram, pusslodze, stundu likmes), tad darba devējs maksās minimālo sociālo iemaksu apm…