Pāriet uz galveno saturu

Kā rudens lapas var kaitēt tavai automašīnai

Ikviens autovadītājs zina, ko nozīmē rudens lapkritis – lapas apķep ap auto, aizsprosto ventilācijas atveres, pasliktina saķeri ar ceļu un rada slīdamību, noslēpj bedres. Patiesībā tas nav viss – ir vēl arī citi riski - lūk, vesels saraksts! 


Zūd saķere ar ceļu

Mitras lapas mēdz būt slidenākas par apledojumu. Tādēļ rudenī esi uzmanīgs un īpaši piedomā pie distances ar priekšā braucošo automašīnu. Ja tev radīsies nepieciešamība strauji nobremzēt, jo uz ceļa izskrējis dzīvnieks vai bērns, lapas apstāšanos var padarīt teju neiespējamu.

Bedres kļūst neredzamas

Iebraukšana bedrē rudenī ir iespējamāka nekā jebkad – ne vien agrās krēslas stundas un lietavas samazina spēju ieraudzīt bedri laikus, bet arī lapas.  Tādēļ esi īpaši uzmanīgs, ja brauc pa lapām piebirušu ceļu! Mazināt iespēju sasist riepas vari, pārliecinoties, ka tām ir pareizs spiediens – riepa nedrīkst būt pārāk mīksta vai pārāk cieta. Pārāk mīkstas riepas vari ātri sasist, bet pārāk cietas kaitēs balstiekārtai. Vai ar sasistu riepu var turpināt braukt – par šo esam rakstījuši jau iepriekš.

Neredzamas ceļa līnijas

Lapas lieliski var nomaskēt arī ceļa apzīmējumus – piemēram, ceļa līnijas. Īpaši tas attiecas uz dzeltenajām līnijām stāvlaukumos vai ielu malās, kur aizliegts novietot automašīnu. Pirms noparkojies – izkāp, paspārdi lapas un paskaties, vai tiešām nestāvi pie dzeltenās strīpas!

Auto krāsas bojājumi

Ja lapas sabirušas uz auto un tās vairākas dienas netiek notīrītas, tās sāk sadalīties. Šai procesā izdalās dažādas ķīmiskās vielas, tostarp tanīnskābe. Tā var sabojāt auto krāsojumu un atstāt pat tādus traipus, kurus saviem spēkiem vairs nevarēsi likvidēt. Ja vien nevēlies, lai uz auto paliek lapu silueti, tad centies katru dienu notīrīt pielipušās lapas, īpaši, ja atstāj savu automašīnu zem kokiem.


Palīdzēt var auto regulāra mazgāšana un vaskošana. Taču, ja nepieciešams auto piekrāsot – vērsies servisā. Iespējams, autoservisa meistari varēs ieteikt labāko risinājumu – reizēm pietiek vienkārši ar īpašu virsbūves apstrādi.

Auto elektronikas bojājumi

Lapas ietekmē arī automašīnas elektroniskās detaļas. Tās nereti sabirst starp priekšējo stiklu un motora pārsegu. Tas ar laiku var radīt aizsprostojumus drenāžas caurulēs un lietus ūdens, kas neaiztecēs projām, kā paredzēts, var sākt sūkties automašīnā. Vismazākās raizes šai gadījumā sagādās mitrie paklājiņi vai pelējuma smaka. Daudz satraucošāk būs, ja ūdens sabojās auto elektroniku.


Aizsvīdušie logi

Jo vēsāks kļūst laiks, jo vairāk izmantojam auto sildītāju, lai  kliedētu miglu no sava auto logu stikliem. Taču, ja auto gaisa filtrs  ir aizsprostots ar lapām, šis process var ilgt veselu mūžību.


 Tādēļ apdomā divreiz, pirms novieto savu auto zem kokiem uz ilgāku laika posmu! Apkop savu auto, regulāri to notīri un, ja nepieciešams – savlaicīgi dodies uz autoservisu, lai veiktu gaisa filtru nomaiņu, auto krāsošanu, elektromotoru remontu vai citus auto apkopes darbus.

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst