Pāriet uz galveno saturu

Kā palīdzēt bērnam atrast hobiju, kas viņam patīk?

 


Veicini sarunu ar bērnu

Runājot ar bērnu, pievērs uzmanību lietām, kas viņam patīk, kas nepatīk – saruna ir īstais starta posms, lai mēģinātu atklāt bērna patiesās intereses. Uzdod jautājumus par dažādām jomām un necenties tos apzināti un kontrolēti virzīt vienā, sev tīkamā gultnē. Ja vēlies patiesi uzzināt, kas bērnu interesē, esi atvērts domāt par visām jomām, nevis tikai tām, kas interesē vecākus vai draugus.

Pieraksti mīļākās lietas

Uzdod  bērnam pierakstīt  vai uzzīmēt savas piecas iecienītākās lietas un vēlāk tās pārrunājiet, lai saprastu, vai kādu no tām ir iespējams pārvērst hobijā. Pierakstot lietas, bērns rūpīgi apdomās, tādēļ no piecām vismaz viena noteikti būs tāda, ar kuru var nodarboties jau hobija līmenī. Iespējams, nāksies padomāt ārpus rāmjiem – piemēram, ja bērnam patīk lasīt komiksus – varbūt noder uzzināt, ko viņš teiktu, ja pats iemācītos zīmēt karikatūras vai veidot stāstiem sižetus?

Neesi uzstājīgs

Ir tik svarīgi ļaut bērnam pašam izvēlēties savus vaļaspriekus un aizraušanās. Nav nekā sliktāka par to, ka viņus pamudina uz aktivitāti, kas aizrauj nevis bērnu, bet vecākus. Patiesi hobiji veidojas tikai tad, ja bērns tiek uzklausīts, iesaistīts un izvēle balstās uz lietām, kas viņam patiešām patīk.

Izpēti, kādas ir iespējas pulciņiem un nodarbībām

Ja nedaudz papētīsi, būsi pārsteigts, cik daudzveidīgas nodarbības un pulciņi ir pieejami bērniem. Sākot no cīņas māklsas un skrituļslidošanas, beidzot ar zīmēšanas nodarbībām. Pastāsti par šīm iespējām bērnam un paskaties, kāda ir viņa reakcija un viedoklis. Bērnam nav iespējas sākt interesēties par ko tādu, par ko viņš nav informēts. Tādēļ ir svarīgi, lai vecāki nodrošina pietiekami daudz informācijas bērnam, lai viņš varētu sākt domāt par lietām, ko vēlas pamēģināt.

Vispirms īstermiņa izmēģinājums

Ja bērns vēlas reģistrēties jaunam pulciņam, iesakām vispirms pārbaudīt šīs intereses noturību īstermiņā. Pieraksties uz nelielu skaitu nodarbību un pavēro, vai pēc pāris reizēm bērna viedoklis nav mainījies. Ja pēc pāris nodarbībām bērns joprojām vēlēsies apmeklēt pulciņu, iespējams, esat trāpījuši desmitniekā. Savukārt reizēm izsapņotā vīzija nesakrīt ar realitāti. Neuzliekot bērnam par pienākumu visu gadu turpināt nepatīkamu nodarbi, Tu vari lieliski veicināt viņa iespējas pamēģināt vairākas un dažādas lietas, līdz atrodat īsto, sev piemēroto.

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst