Pāriet uz galveno saturu

Ceļu policija pārkāpumu fiksēšanai sākusi izmantot arī dronus

Ceļu satiksmes kontrolei policija sākusi izmantot dronu, un tas jau fiksējis pāris agresīvu braucēju, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis atklāja LTV raidījumā “Rīta panorāmā”.

Krapsis atzina, ka ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo un cietušo skaits Latvijā būtiski nesamazinās.

Latvijā šogad līdz 15. septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājis 91 satiksmes dalībnieks, bet 3025 ievainoti. Pērn šajā periodā avārijās bojā gāja 90 cilvēki, bet cieta 3361.

Krapsis secināja, ka acīmredzot ir darīts par maz, lai satiksmes dalībnieki ievērotu noteikumus. Viņš minēja, ka, piemēram, ar 100 stacionārajiem un 14 pārvietojamajiem fotoradariem nav pietiekoši un pie tā nevar apstāties, jāattīsta un jāizmanto tehnoloģijas, lai kontrolētu ceļu satiksmi.

Nesen policija arī saņēmusi atļauju izmantot dronu, un tas jau devis rezultātus, sacīja Krapsis.

Valsts kontrole pērn aizrādīja policijai, ka tā par 5000 eiro iegādājusies bezpilota lidaparātu, tomēr tas nav lietots, jo izrādījies, ka Ministru kabineta noteikumi ar tādiem virs ceļiem lidot neļauj.

Tagad atļauja saņemta, un autobraucējiem jārēķinās, ka pārkāpumi var būt fiksēti arī no gaisa, norādīja Krapsis.

Bezpilota lidaparāts tiek izmantots kā palīgrīks, ar kuru fiksē pārkāpumu no augšas. Dronu pilotē policijas darbinieks, kurš ir ieguvis tā pilotēšanas licenci. Tiklīdz viņš konstatē kādu likumpārkāpumu, par to tiek paziņots netālu esošajai ekipāžai, kura pēc tam aptur ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju. No drona iegūtais video materiāls kalpo kā pierādījums pārkāpumam.

Krapsis arī atzina, ka negadījumu mazināšanai nepieciešama lielāka policijas kapacitāte, jo cilvēku daba ir tāda – ja policija nav redzama, pārkāpumi notiek. Visbiežāk autobraucēji izmanto mobilās ierīces pie stūres, bez vajadzības maina joslas, neieslēdz virziena rādītāju. Tam ir jāmainās, un sabiedrībai jānosoda šāda rīcība, norādīja Krapsis.

Lai pievērstu uzmanību ceļu satiksmes negadījumu mazināšanai, nedēļas garumā no trešdienas Eiropas Savienībā notiks Eiropas ceļu policijas tīkla (“Roadpol”) organizētā akcija “Roadpol Drošības dienas”, kurā policija pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes drošību.

Arī Valsts policija Latvijā pastiprināti rūpēsies par satiksmes drošību un uzraudzīs satiksmes dalībniekus – gan autovadītājus, gan mazāk aizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus. Tiks kontrolēta arī drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošana un braukšanas ātruma ievērošana.

Arī šogad akcijas mērķis ir kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

“Statistikas dati liecina, ka situācija īpaši uz ceļiem neuzlabojas. Bojā gājušo skaits šobrīd pat ir nedaudz lielāks, nekā bija pagājušogad, tāpēc šis jautājums ir ļoti aktuāls. Vēl jo vairāk ņemot vērā, ka iestājas diennakts tumšais laiks un gājēji tomēr veido trešdaļu no visiem bojā gājušajiem. Tāpēc vēlreiz aicinātu lietot atstarotājus un būt uzmanīgiem uz ceļiem. Ceļu policija strādās nedaudz pastiprinātā režīmā pa visu Latviju. Tā kā kontrolēsim! Centīsimies, lai būtu redzamāki un lai vadītāji padomātu par to, ka noteikumu ievērošana ir ļoti svarīga, lai saglabātu dzīvību,” pauda Valsts policijas pārstāvis Andris Locs.

Avots: bb.lv


GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst