Pāriet uz galveno saturu

Bērns paglābj dzērājšoferi no atklātas tiesas

 

Foto: Egons Zīverts

Liepājā 14. augustā Kurzemes rajona tiesas priekšā stājās 28 gadus vecais Valdis, kurš pagājušā gada jūlija nogalē dzērumā un bez tiesībām Nīcas pagastā izraisīja avāriju. Tajā cieta viņa dzīvesbiedre un tolaik nepilnu gadu vecs bērns. Toreiz zīdaini rāpojam pa šosejas vidu pamanīja garām braucoša auto vadītājs un pasažieri.

Zināmā mērā cietušā bērna dēļ apsūdzētajam šoferim izdevies izvairīties no atklāta tiesas procesa. Tiesnesis, pēc apsūdzētā aizstāves lūguma, lietu nolēma skatīt slēgtā tiesas sēdē, to pamatojot ar Kriminālprocesa likuma 450. pantu, kurā noteikts, ka slēgtā tiesas sēdē iztiesā krimināllietu par noziedzīgu nodarījumu, kas izdarīts pret nepilngadīgo. Līdz ar to žurnālisti no tiesas zāles tika izraidīti.

Uz sēdi piektdien bija ieradusies arī cietusī sieviete, kura negadījumā guvusi smagas traumas. Tagad viņa spiesta pārvietoties ar kruķu palīdzību, novēroja “Kurzemes Vārds”. Laikrakstam gan viņa kategoriski atteicās stāstīt par negadījumu. “Valdis ir atbildīgs par notikušo un vainu uzņemas, rūpējoties ne tikai par bērnu, bet arī mani,” viņa pauda, piebilstot, ka izjūtot riebumu, masu medijos ieraugot drīz pēc negadījuma aculiecinieka nofotografēto viņas automašīnas aizmuguri.

Traģiskais negadījums notika pagājušā gada 26. jūlija agrā rītā uz autoceļa Liepāja–Lietuvas robeža. Apgāžoties un ielidojot grāvī automašīnai “Opel Astra”, traumas guva tās vadītājs un divi pasažieri – 1994. gadā dzimusi sieviete, kā arī 2018. gadā dzimusi meitenīte, iepriekš pavēstīja policija.

“Kopā ar saviem kolēģiem piektdienas rītā braucām uz Viļņu kārtot biznesa darīšanas, manuprāt, tas bija aptuveni 36 kilometrus no Liepājas, kad rāpojam pa šosejas vidu ievērojām pavisam mazu bērniņu, bet turpat blakus vairāk ceļa malā gulēja sieviete bez redzamām dzīvības pazīmēm. Labi, ka braucām lēni, pretējā gadījumā pat nebūtu ievērojuši mazuli. Kas zina, kā tad viss būtu beidzies. Apstājāmies, un nekavējoties zvanīju gan policijai, gan ātrajiem,” toreiz laikrakstam pastāstīja notikušā aculiecinieks.

Vēlāk noskaidrojās, ka 1992. gadā dzimušais “Opel Astra” vadītājs bijis ne tikai alkohola reibumā (2,20 promiles), bet arī automašīnu vadījis bez tiesībām.

Viņš apsūdzēts pēc Krimināllikuma 262. panta ceturtās daļas (par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola, narkotisko, psihotropo vai citu apreibinošu vielu ietekmē, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi).

Avots: liepajniekiem.lv


GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minē

Valdībā diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu

  Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu visu diennakti un katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV). Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus uz visu diennakts laiku un katru dienu, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami". Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē. Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs. Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Val

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst