Pāriet uz galveno saturu

Bērns paglābj dzērājšoferi no atklātas tiesas

 

Foto: Egons Zīverts

Liepājā 14. augustā Kurzemes rajona tiesas priekšā stājās 28 gadus vecais Valdis, kurš pagājušā gada jūlija nogalē dzērumā un bez tiesībām Nīcas pagastā izraisīja avāriju. Tajā cieta viņa dzīvesbiedre un tolaik nepilnu gadu vecs bērns. Toreiz zīdaini rāpojam pa šosejas vidu pamanīja garām braucoša auto vadītājs un pasažieri.

Zināmā mērā cietušā bērna dēļ apsūdzētajam šoferim izdevies izvairīties no atklāta tiesas procesa. Tiesnesis, pēc apsūdzētā aizstāves lūguma, lietu nolēma skatīt slēgtā tiesas sēdē, to pamatojot ar Kriminālprocesa likuma 450. pantu, kurā noteikts, ka slēgtā tiesas sēdē iztiesā krimināllietu par noziedzīgu nodarījumu, kas izdarīts pret nepilngadīgo. Līdz ar to žurnālisti no tiesas zāles tika izraidīti.

Uz sēdi piektdien bija ieradusies arī cietusī sieviete, kura negadījumā guvusi smagas traumas. Tagad viņa spiesta pārvietoties ar kruķu palīdzību, novēroja “Kurzemes Vārds”. Laikrakstam gan viņa kategoriski atteicās stāstīt par negadījumu. “Valdis ir atbildīgs par notikušo un vainu uzņemas, rūpējoties ne tikai par bērnu, bet arī mani,” viņa pauda, piebilstot, ka izjūtot riebumu, masu medijos ieraugot drīz pēc negadījuma aculiecinieka nofotografēto viņas automašīnas aizmuguri.

Traģiskais negadījums notika pagājušā gada 26. jūlija agrā rītā uz autoceļa Liepāja–Lietuvas robeža. Apgāžoties un ielidojot grāvī automašīnai “Opel Astra”, traumas guva tās vadītājs un divi pasažieri – 1994. gadā dzimusi sieviete, kā arī 2018. gadā dzimusi meitenīte, iepriekš pavēstīja policija.

“Kopā ar saviem kolēģiem piektdienas rītā braucām uz Viļņu kārtot biznesa darīšanas, manuprāt, tas bija aptuveni 36 kilometrus no Liepājas, kad rāpojam pa šosejas vidu ievērojām pavisam mazu bērniņu, bet turpat blakus vairāk ceļa malā gulēja sieviete bez redzamām dzīvības pazīmēm. Labi, ka braucām lēni, pretējā gadījumā pat nebūtu ievērojuši mazuli. Kas zina, kā tad viss būtu beidzies. Apstājāmies, un nekavējoties zvanīju gan policijai, gan ātrajiem,” toreiz laikrakstam pastāstīja notikušā aculiecinieks.

Vēlāk noskaidrojās, ka 1992. gadā dzimušais “Opel Astra” vadītājs bijis ne tikai alkohola reibumā (2,20 promiles), bet arī automašīnu vadījis bez tiesībām.

Viņš apsūdzēts pēc Krimināllikuma 262. panta ceturtās daļas (par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola, narkotisko, psihotropo vai citu apreibinošu vielu ietekmē, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi).

Avots: liepajniekiem.lv


GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Viņķele paziņo, kad Latvijā būs jāatgriežas pie obligātas sejas masku nēsāšanas

Pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, bet patlaban šis rādītājs ir zemāks par pieci, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa skaidroja, ka "sejas maskas noteiktos scenārijos ir kā obligāta sastāvdaļa infekcijas ierobežošanai, bet pie tā inficēšanās līmeņa, kas Latvijā ir šobrīd, un tas vēl vakar bija zem pieciem [saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju], tad plaša sejas masku lietošana pagaidām nav nepieciešama".Tomēr, ja Latvija atgrieztos pie saslimstības rādītāja, kas tuvotos 20 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, tad sejas masku lietošanu atsevišķās situācijās atkal varētu noteikt par obligātu, un viena no pirmajām vietām, kur tās nāktos vilkt, varētu būt sabiedriskais transports, atzina veselības ministre.Politiķe gan uzsvēra, ka gadījumā, ja vajadzētu atgriezties pie obligāta…

Privātā automašīna no 2021. gada kļūs par bagātnieku privilēģiju

Milzu skandālu pērn izraisījusī iecere paaugstināt nodokļus, ar ko apliek lietotas automašīnas, beidzot guvusi skaitliskas aprises – tiks ieviests arī pilnīgi jauns nodoklis, kas būs saudzīgs pret dārgu elektroautomašīnu pircējiem, bet nežēlīgs pret Latvijas ekonomiskajiem apstākļiem daudz atbilstošāko lietotu iekšdedzes auto un arī moto parku. Lai amortizētu sadārdzinājumu, iedzīvotāji, visticamāk, atsāks braukt ar Igaunijā reģistrētām mašīnām.

Latvijas Transportlīdzekļu Tirgotāju Asociācija (LATTA) jau 2019.gadā aicināja Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā ierosinātajiem grozījumiem «Alternatīvo degvielu attīstības plānā 2017.-2020. gadam».Grozījumi paredz ar 2021. gadu ieviest transportlīdzekļu reģistrācijas nodokli ar fosilām degvielām darbināmiem transportlīdzekļiem un ieviest ierobežojumu reģistrēt/ieviest Latvijā transportlīdzekļus, kas vecāki par 3 gadiem vai kam tiek veikta otrreizējā reģistrācija. Ar 2025. gadu paredzēts ierobežot vai aizliegt jaun…

Nodokļu izmaiņas skars visus

Plānotās izmaiņas visvairāk skars darba ņēmējus, jo, pārdalot nodokļu slogu no iedzīvotāju ienākuma nodokļa uz sociālajām iemaksām, lielāks nodokļu slogs būs piemērojams visai algai (13 % (8+5)) un mazāks (18%/21%) ienākumam, no kura būs atskaitītas sociālās iemaksas un atvieglojumi.

Tas nozīmē, ka darbinieki ar mazāku algu saņems nedaudz vairāk, bet ar lielāku algu nedaudz vairāk pēc nodokļu atskaitīšanas. Papildus veidojas interesants fakts, ka ģimenēm ar apgādībā esošām personām ienākumi nedaudz samazināsies, neskatoties uz tā jau diezgan slikto demogrāfisko situāciju.Papildus ir jāatzīmē, ka šobrīd ir sagatavots MK noteikumu projekts minimālas algas palielināšanai no 430 līdz 500 eiro, kas tiešā veidā skars uzņēmējus, īpaši reģionos.Iespējams, izmaiņas skars uzņēmējus, kuru darbinieki nesaņem minimālas algas apmēru mēnesī. Proti, ja ir aprēķināta mazāka alga nekā valstī noteiktā minimālā alga (piemēram, pusslodze, stundu likmes), tad darba devējs maksās minimālo sociālo iemaksu apm…