Pāriet uz galveno saturu

Bērns paglābj dzērājšoferi no atklātas tiesas

 

Foto: Egons Zīverts

Liepājā 14. augustā Kurzemes rajona tiesas priekšā stājās 28 gadus vecais Valdis, kurš pagājušā gada jūlija nogalē dzērumā un bez tiesībām Nīcas pagastā izraisīja avāriju. Tajā cieta viņa dzīvesbiedre un tolaik nepilnu gadu vecs bērns. Toreiz zīdaini rāpojam pa šosejas vidu pamanīja garām braucoša auto vadītājs un pasažieri.

Zināmā mērā cietušā bērna dēļ apsūdzētajam šoferim izdevies izvairīties no atklāta tiesas procesa. Tiesnesis, pēc apsūdzētā aizstāves lūguma, lietu nolēma skatīt slēgtā tiesas sēdē, to pamatojot ar Kriminālprocesa likuma 450. pantu, kurā noteikts, ka slēgtā tiesas sēdē iztiesā krimināllietu par noziedzīgu nodarījumu, kas izdarīts pret nepilngadīgo. Līdz ar to žurnālisti no tiesas zāles tika izraidīti.

Uz sēdi piektdien bija ieradusies arī cietusī sieviete, kura negadījumā guvusi smagas traumas. Tagad viņa spiesta pārvietoties ar kruķu palīdzību, novēroja “Kurzemes Vārds”. Laikrakstam gan viņa kategoriski atteicās stāstīt par negadījumu. “Valdis ir atbildīgs par notikušo un vainu uzņemas, rūpējoties ne tikai par bērnu, bet arī mani,” viņa pauda, piebilstot, ka izjūtot riebumu, masu medijos ieraugot drīz pēc negadījuma aculiecinieka nofotografēto viņas automašīnas aizmuguri.

Traģiskais negadījums notika pagājušā gada 26. jūlija agrā rītā uz autoceļa Liepāja–Lietuvas robeža. Apgāžoties un ielidojot grāvī automašīnai “Opel Astra”, traumas guva tās vadītājs un divi pasažieri – 1994. gadā dzimusi sieviete, kā arī 2018. gadā dzimusi meitenīte, iepriekš pavēstīja policija.

“Kopā ar saviem kolēģiem piektdienas rītā braucām uz Viļņu kārtot biznesa darīšanas, manuprāt, tas bija aptuveni 36 kilometrus no Liepājas, kad rāpojam pa šosejas vidu ievērojām pavisam mazu bērniņu, bet turpat blakus vairāk ceļa malā gulēja sieviete bez redzamām dzīvības pazīmēm. Labi, ka braucām lēni, pretējā gadījumā pat nebūtu ievērojuši mazuli. Kas zina, kā tad viss būtu beidzies. Apstājāmies, un nekavējoties zvanīju gan policijai, gan ātrajiem,” toreiz laikrakstam pastāstīja notikušā aculiecinieks.

Vēlāk noskaidrojās, ka 1992. gadā dzimušais “Opel Astra” vadītājs bijis ne tikai alkohola reibumā (2,20 promiles), bet arī automašīnu vadījis bez tiesībām.

Viņš apsūdzēts pēc Krimināllikuma 262. panta ceturtās daļas (par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola, narkotisko, psihotropo vai citu apreibinošu vielu ietekmē, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi).

Avots: liepajniekiem.lv


GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minētā

Viņķele paziņo, kad Latvijā būs jāatgriežas pie obligātas sejas masku nēsāšanas

  Pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, bet patlaban šis rādītājs ir zemāks par pieci, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Viņa skaidroja, ka "sejas maskas noteiktos scenārijos ir kā obligāta sastāvdaļa infekcijas ierobežošanai, bet pie tā inficēšanās līmeņa, kas Latvijā ir šobrīd, un tas vēl vakar bija zem pieciem [saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju], tad plaša sejas masku lietošana pagaidām nav nepieciešama". Tomēr, ja Latvija atgrieztos pie saslimstības rādītāja, kas tuvotos 20 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, tad sejas masku lietošanu atsevišķās situācijās atkal varētu noteikt par obligātu, un viena no pirmajām vietām, kur tās nāktos vilkt, varētu būt sabiedriskais transports, atzina veselības ministre. Politiķe gan uzsvēra, ka gadījumā, ja vajadzētu atgriezties pie obli