Pāriet uz galveno saturu

8 lietas, ko nekad nevajadzētu nodarīt savai automašīnai

 1.  Atlikt tehnisko apkopi

Ir savs iemesls, kādēļ automašīnas rokasgrāmatā ražotājs ir norādījis apkopes vadlīnijas attiecībā uz tava auto nobraukumu un vecumu. Tikai, izpildot norādījumus, Tu vari justies droši, ka auto darbosies kā nākas un Tev nenāksies maksāt par lieliem remontiem.

2. Ignorēt brīdinājuma signālus panelī

Automašīnas kontroles panelis un tajā esošās lampiņas nav rotājoši elementi, tām ir zināmas funkcijas un nozīme. Ja īsti nesaproti, ko tavs auto tev mēģina pateikt, noskaidro, ko saka brīdinājuma zīmes auto panelī. Ja kaut kas nav kā nākas, ir pienācis laiks nodot savu automašīnu kvalificēta meistara rokās.

3.  Nemainīt gaisa filtru

Gaisa filtrs nodrošina automašīnas dzinēja vienmērīgu darbību un uzlabo degvielas patēriņu. Lielākā daļa ražotāju iesaka nomainīt filtru ik pēc 12 000 līdz 15 000 jūdzēm. Braukt un aizmirst par gaisa filtra maiņu ir slikta doma, par ko tavs auto vēlāk atspēlēsies tavam maciņam.

4. Nekad nepārbaudīt gaisa spiedienu riepās

Nepietiekams spiediens riepās rada nedrošu braukšanu un samazina degvielas efektivitāti. Lielākajā daļā transportlīdzekļu ir norādītas prasības riepu spiedienam vadītāja puses durvju iekšpusē. Ja pats esi par slinku to darīt, laiku pa laikam nāksies iegriezties kādā riepu servisā.

5. Uzsākt braukt ar aukstu motoru ziemā

Īpaši ziemas laikā automašīna pirms braukšanas ir nedaudz jāparūcina jeb jāiesilda. Ja uzsāc kustību ar pilnībā aukstu motoru, tas var nodarīt kaitējumu, jo eļļa vēl nav nonākusi līdz dzinējam.

6. Atstāt atslēgas aizdedzē

Atslēgu atstāšana aizdedzē ir vislabākais un vienkāršākais veids, kā ielūgt autozagļus.  Turklāt ir risks, ka durvis var aizcirsties. Ja tā noticis, neatliks nekas cits, kā meklēt kādu SOS servisu, kas atvērs automašīnas durvis, tās nesabojājot.

7. Reti mazgāt automašīnu

Rūpīga automašīnas apkope palīdz saglabāt ilgāku auto virsbūves mūžu un galu galā – arī tālākpārdošanas vērtību. Laba automašīnas mazgāšana ir ļoti svarīga arī ziemā, kad ceļus klāj sāls, kas būtiski ietekmē tavu auto.  Ja vēlies, lai auto spīd un laistās visu gadu – izmēģini auto keramisko pārklājumu!

8. Izvēlēties kaktu meistarus

Tu taču pats arī neizvēlētos doties pie pašpasludināta ārsta, vai ne? Arī automašīnu uztici kvalificētiem meistariem un automehāniķiem. Ir daudzi, kas, pašmācības ceļā apguvuši prasmes, piedāvā veikt auto remontu, bet par darbu neuzņemas nekādu garantiju. Ja kas tāds notiktu cilvēku pasaulē – to sauktu par šarlatānismu. Novēli savam auto labu veselību un izvēlies servisus, kas sniedz garantiju savam paveiktajam darbam.

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Viņķele: Pilnībā slēgtas skolas un veikali - tie varētu būt nākamie ierobežojumi

  Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību. Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas. Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īst

Covid-19 pacientiem ļaus iet uz darbu arī ar pozitīvu Covid-19 testu

  Nenovērojot Covid-19 simptomus trīs dienas pēc kārtas, darba nespējas lapu pēc 14 dienām pacientam var aizvērt arī tad, ja Covid-19 tests joprojām uzrāda pozitīvu rezultātu, skaidroja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Aģentūrai LETA neoficiāli tika pausta neizpratne par gadījumu Saulkrastos, kur kāda bērnudārza pedagoģe baidās atgriezties darbā un aplipināt ar Covid-19 bērnus, jo viņai joprojām esot pozitīvs tests, bet ģimenes ārsts viņai nepagarina slimības lapu ilgāk par 21 dienu. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju par Covid-19 norises gaitu un citu valstu pieredzi, atbildīgās valsts iestādes skaidro, ka Covid-19 pozitīvs pacients bez saslimšanas simptomiem nevar inficēt citus. Pašreizējā kārtība paredz, ka šādos gadījumos mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem darba nespējas lapu var aizvērt pēc 21 dienas, ja netiek novēroti Covid-19 simptomi, neskatoties uz testa rezultātu. Pārējos gadījumos šis termiņš ir 14 dienas. Kā ziņots, minētā

Viņķele paziņo, kad Latvijā būs jāatgriežas pie obligātas sejas masku nēsāšanas

  Pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, bet patlaban šis rādītājs ir zemāks par pieci, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Viņa skaidroja, ka "sejas maskas noteiktos scenārijos ir kā obligāta sastāvdaļa infekcijas ierobežošanai, bet pie tā inficēšanās līmeņa, kas Latvijā ir šobrīd, un tas vēl vakar bija zem pieciem [saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju], tad plaša sejas masku lietošana pagaidām nav nepieciešama". Tomēr, ja Latvija atgrieztos pie saslimstības rādītāja, kas tuvotos 20 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, tad sejas masku lietošanu atsevišķās situācijās atkal varētu noteikt par obligātu, un viena no pirmajām vietām, kur tās nāktos vilkt, varētu būt sabiedriskais transports, atzina veselības ministre. Politiķe gan uzsvēra, ka gadījumā, ja vajadzētu atgriezties pie obli