Pāriet uz galveno saturu

8 lietas, ko nekad nevajadzētu nodarīt savai automašīnai

 1.  Atlikt tehnisko apkopi

Ir savs iemesls, kādēļ automašīnas rokasgrāmatā ražotājs ir norādījis apkopes vadlīnijas attiecībā uz tava auto nobraukumu un vecumu. Tikai, izpildot norādījumus, Tu vari justies droši, ka auto darbosies kā nākas un Tev nenāksies maksāt par lieliem remontiem.

2. Ignorēt brīdinājuma signālus panelī

Automašīnas kontroles panelis un tajā esošās lampiņas nav rotājoši elementi, tām ir zināmas funkcijas un nozīme. Ja īsti nesaproti, ko tavs auto tev mēģina pateikt, noskaidro, ko saka brīdinājuma zīmes auto panelī. Ja kaut kas nav kā nākas, ir pienācis laiks nodot savu automašīnu kvalificēta meistara rokās.

3.  Nemainīt gaisa filtru

Gaisa filtrs nodrošina automašīnas dzinēja vienmērīgu darbību un uzlabo degvielas patēriņu. Lielākā daļa ražotāju iesaka nomainīt filtru ik pēc 12 000 līdz 15 000 jūdzēm. Braukt un aizmirst par gaisa filtra maiņu ir slikta doma, par ko tavs auto vēlāk atspēlēsies tavam maciņam.

4. Nekad nepārbaudīt gaisa spiedienu riepās

Nepietiekams spiediens riepās rada nedrošu braukšanu un samazina degvielas efektivitāti. Lielākajā daļā transportlīdzekļu ir norādītas prasības riepu spiedienam vadītāja puses durvju iekšpusē. Ja pats esi par slinku to darīt, laiku pa laikam nāksies iegriezties kādā riepu servisā.

5. Uzsākt braukt ar aukstu motoru ziemā

Īpaši ziemas laikā automašīna pirms braukšanas ir nedaudz jāparūcina jeb jāiesilda. Ja uzsāc kustību ar pilnībā aukstu motoru, tas var nodarīt kaitējumu, jo eļļa vēl nav nonākusi līdz dzinējam.

6. Atstāt atslēgas aizdedzē

Atslēgu atstāšana aizdedzē ir vislabākais un vienkāršākais veids, kā ielūgt autozagļus.  Turklāt ir risks, ka durvis var aizcirsties. Ja tā noticis, neatliks nekas cits, kā meklēt kādu SOS servisu, kas atvērs automašīnas durvis, tās nesabojājot.

7. Reti mazgāt automašīnu

Rūpīga automašīnas apkope palīdz saglabāt ilgāku auto virsbūves mūžu un galu galā – arī tālākpārdošanas vērtību. Laba automašīnas mazgāšana ir ļoti svarīga arī ziemā, kad ceļus klāj sāls, kas būtiski ietekmē tavu auto.  Ja vēlies, lai auto spīd un laistās visu gadu – izmēģini auto keramisko pārklājumu!

8. Izvēlēties kaktu meistarus

Tu taču pats arī neizvēlētos doties pie pašpasludināta ārsta, vai ne? Arī automašīnu uztici kvalificētiem meistariem un automehāniķiem. Ir daudzi, kas, pašmācības ceļā apguvuši prasmes, piedāvā veikt auto remontu, bet par darbu neuzņemas nekādu garantiju. Ja kas tāds notiktu cilvēku pasaulē – to sauktu par šarlatānismu. Novēli savam auto labu veselību un izvēlies servisus, kas sniedz garantiju savam paveiktajam darbam.

GARDEDIS.LV / VAIRĀK KĀ 8000 RECEPTES KATRAI DIENAI!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Viņķele paziņo, kad Latvijā būs jāatgriežas pie obligātas sejas masku nēsāšanas

Pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, bet patlaban šis rādītājs ir zemāks par pieci, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa skaidroja, ka "sejas maskas noteiktos scenārijos ir kā obligāta sastāvdaļa infekcijas ierobežošanai, bet pie tā inficēšanās līmeņa, kas Latvijā ir šobrīd, un tas vēl vakar bija zem pieciem [saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju], tad plaša sejas masku lietošana pagaidām nav nepieciešama".Tomēr, ja Latvija atgrieztos pie saslimstības rādītāja, kas tuvotos 20 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, tad sejas masku lietošanu atsevišķās situācijās atkal varētu noteikt par obligātu, un viena no pirmajām vietām, kur tās nāktos vilkt, varētu būt sabiedriskais transports, atzina veselības ministre.Politiķe gan uzsvēra, ka gadījumā, ja vajadzētu atgriezties pie obligāta…

Privātā automašīna no 2021. gada kļūs par bagātnieku privilēģiju

Milzu skandālu pērn izraisījusī iecere paaugstināt nodokļus, ar ko apliek lietotas automašīnas, beidzot guvusi skaitliskas aprises – tiks ieviests arī pilnīgi jauns nodoklis, kas būs saudzīgs pret dārgu elektroautomašīnu pircējiem, bet nežēlīgs pret Latvijas ekonomiskajiem apstākļiem daudz atbilstošāko lietotu iekšdedzes auto un arī moto parku. Lai amortizētu sadārdzinājumu, iedzīvotāji, visticamāk, atsāks braukt ar Igaunijā reģistrētām mašīnām.

Latvijas Transportlīdzekļu Tirgotāju Asociācija (LATTA) jau 2019.gadā aicināja Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā ierosinātajiem grozījumiem «Alternatīvo degvielu attīstības plānā 2017.-2020. gadam».Grozījumi paredz ar 2021. gadu ieviest transportlīdzekļu reģistrācijas nodokli ar fosilām degvielām darbināmiem transportlīdzekļiem un ieviest ierobežojumu reģistrēt/ieviest Latvijā transportlīdzekļus, kas vecāki par 3 gadiem vai kam tiek veikta otrreizējā reģistrācija. Ar 2025. gadu paredzēts ierobežot vai aizliegt jaun…

Nodokļu izmaiņas skars visus

Plānotās izmaiņas visvairāk skars darba ņēmējus, jo, pārdalot nodokļu slogu no iedzīvotāju ienākuma nodokļa uz sociālajām iemaksām, lielāks nodokļu slogs būs piemērojams visai algai (13 % (8+5)) un mazāks (18%/21%) ienākumam, no kura būs atskaitītas sociālās iemaksas un atvieglojumi.

Tas nozīmē, ka darbinieki ar mazāku algu saņems nedaudz vairāk, bet ar lielāku algu nedaudz vairāk pēc nodokļu atskaitīšanas. Papildus veidojas interesants fakts, ka ģimenēm ar apgādībā esošām personām ienākumi nedaudz samazināsies, neskatoties uz tā jau diezgan slikto demogrāfisko situāciju.Papildus ir jāatzīmē, ka šobrīd ir sagatavots MK noteikumu projekts minimālas algas palielināšanai no 430 līdz 500 eiro, kas tiešā veidā skars uzņēmējus, īpaši reģionos.Iespējams, izmaiņas skars uzņēmējus, kuru darbinieki nesaņem minimālas algas apmēru mēnesī. Proti, ja ir aprēķināta mazāka alga nekā valstī noteiktā minimālā alga (piemēram, pusslodze, stundu likmes), tad darba devējs maksās minimālo sociālo iemaksu apm…