gardedis.lv
19 May

Liepājā par ēdināšanu bērnudārzos būs jāmaksā vairāk

Screenshot_1

Liepājas pilsētas domes deputāti domes sēdē pieņēma lēmumu paaugstināt maksu par ēdināšanu pirmsskolas iestādēs. Bērniem vecumā no pusotra līdz 2 gadiem ēdināšanas maksa noteikta 2,43 eiro apmērā tagadējo 1,85 eiro vietā (vecāku maksa būs 2,14 eiro). Savukārt bērniem vecumā no 3 līdz 6 gadiem ēdināšanas maksa noteikta 2,86 eiro apmērā līdzšinējo 2,28 eiro vietā (vecāku maksa būs 2,57 eiro).

Ja bērna un vismaz viena no bērna likumiskajiem pārstāvjiem dzīvesvieta nav deklarēta Liepājas pašvaldības administratīvajā teritorijā, ēdināšanas maksas līdzfinansējums 0,29 eiro apmērā no pašvaldības netiek piešķirts un bērna likumiskajam pārstāvim jāmaksā pilna ēdināšanas maksa.

Lēmums stāsies spēkā 2018.gada 1.augustā.

Kā skaidroja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis, šāds lēmums jāpieņem, lai nodrošinātu bērniem kvalitatīvus, nevis lētākos pieejamos produktus.

Kategoriski pret maksas paaugstināšanu bija opozīcijas deputāti. Kā norādīja Valērijs Agešins: “Ja deputāti nobalsos par maksas paaugstināšanu, tad viņiem jādemisionē, jo viņi būs piekrāpuši savus vēlētājus – pirms vēlēšanām taču tika solīta bezmaksas ēdināšana bērnudārzos!”

Jānis Vilnītis norādīja: “Var jau pirkt lētākos produktus, bet tad nebūs kvalitāte. Bet mūsu uzstādījums ir augstākā kvalitāte. Un to var nodrošināt tikai ar kvalitatīviem produktiem. Līdz ar to maksas paaugstināšana ir neizbēgama.”

“Runājot par solījumiem, gribu atgādināt, ka runa bija par pakāpenisku bezmaksas ēdināšanas ieviešanu līdz 2020.gadam. Un tas darāms pakāpeniski, ejot soli pa solim. Pirmkārt, nodrošinot bezmaksas ēdināšanu tiem bērniem, kam tā visvairāk nepieciešama – bērniem no daudzbērnu ģimenēm un maznodrošinātajām ģimenēm.”

Opozīcijas deputāti rosināja iet citu ceļu. “Pašvaldība varētu pielemt 100% līdzfinansējumu, nevis tikai daļu,” tā opozīcijas deputāts Pāvels Sereda.

Uz to Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks skaidroja, ka šobrīd pilsētas budžets ļauj rīkoties šādi: “Nākamajā gadā varēsim lūkot, ko vēl darīt.”

Savukārt opozīcijas deputāte Ludmila Rjazanova aizrādīja, ka Liepāja nu būs pirmajā vietā Latvijā bērnudārzu ēdināšanas izmaksu ziņā.

Uz to Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere skaidroja, ka sadārdzinājumu veido apstāklis, ka pirmsskolas izglītības iestādēs katrā nav pa virtuvei – pilsēta pērk ēdināšanas pakalpojumus no uzņēmumiem.

Avots: liepajniekiem.lv

 

Jaunākie raksti