gardedis.lv
13 Dec

Vienaldzība – Mežā izmet kaķēnus

20171212-1618-212733-5a2fe530479cd-meza-izmet-kakenus.jpg

Aizvadītās nedēļas nogalē mežā atrasti trīs pavisam mazi kaķēniņi, kuriem nu tiek meklētas ja ne mājas, tad vismaz pagaidmājas, portālam pastāstīja Dzīvnieku aizsardzības biedrības “Liberta” vadītāja Ildze Leimante.

Mazos kaķu bērnus, kuri bijuši kopā ar bojā gājušu kaķeni, mežā atraduši mežinieki. Kaķenes nāves iemesls nav zināms, jo dzīvnieku atradēji bojā gājušo kaķeni uz “Liberta” nav atveduši, atvesti tikai kaķēni.

“Kad cilvēks nolemj nāvei, tad cits cilvēks ir tas, kurš var izglābt,” tā I.Leimante: “Šīs trīs mazās dvēselītes tika pamestas mežā ar mirušu mammu, tikai nejaušības dēļ viņus sadzirdēja un atrada, deva iespēju dzīvot.”

Mazajiem ir aptuveni trīs līdz četras nedēļas, līdz ar ko viņiem steidzami nepieciešamas īstas mājas un nedalītas rūpes, lai izaugtu par skaistiem un lieliem kaķiem.

“Meklējam ģimenes, kuras būtu gatavas uzņemties rūpes par mazajiem ķipariem, mazie vēl patstāvīgi neēd, šo prasmi tikai apgūst, tāpēc svarīgi pirms māju sniegšanas ir apzināties vai spēsiet veltīt mazajiem pietiekami daudz laika un rūpju,” tā I.Leimante, kura atzīst, ka pagaidām mazuļus vēl neviens nav sadūšojies pieņemt, ir tikai cilvēki, kuri sakās šādu iespēju apsveram.

Pagaidām trīs mazie kaķubērni ir I.Leimantes mājās. Taču viņai nav viegli aprūpēt visus minku mazuļus, jo šobrīd viņa patvērumu devusi vairāk nekā desmit kaķēniem, kas ir vecumā no 3 nedēļām līdz pāris mēnešiem.

Tādēļ I.Leimante lūdz līdzcilvēku palīdzību. Ja kāds ir gatavs uzņemties rūpes vismaz par kādu no kaķēniem, var zvanīt I.Leimantei pa tālruni 20333571. Uz to pašu tālruni var zvanīt arī tad, ja nevar kaķubērniem dot mājas, bet vēlas palīdzēt ar ziedojumiem, lai sarūpētu pārtiku u.c. kaķēniem nepieciešamo.

AVOTS LIEPAJNIEKIEM.LV

 

Jaunākie raksti